Şimdi Ara

asp.net proje--lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba bir proje için çalışıyorum fakat gidiş mantığım doğru mu emin değilim proje şöyle: bir kitap var türkçeye çevrilmiş bu kitabı bir sayfada orjinal dili ile bir sayfada türkçe karşılığı olacak şekilde göstermek ayrıca türkçe karşılığında bazı kelimelerin üzerine gelince küçük bir pencerede açıklaması çıkacak, ben türkçeye çevrilmiş tasarlanmış her sayfayı html e çevirip tek tek çekerek veritabanında bu sayfaya karşılık gelecek sözcükleri buldurup replace ile eklemeler yapıyorum... bu mantıklı mı yoksa başka bir yol mu denemeliym?

teşekkürler..

• 2 tablo yeterli birinde türkçe ing metin diger tabloda sözcükler ve anlamları türkçe veya ing veriyi çekerken for la dönüp diger tablodan getirdigin sözcüklerle karşılaştırıp uydugunda jquery ile açıklamasını gösterirsin
  • Yalnız sayfalarda resimler var farklı yerlerde, bunların altında açıklamalar var ve aslına uygun olması için çevirisiyle beraber sayfanın kendisini resim olarak düzenleyip html olarak almak daha uygun gibi geldi emin olamamakla beraber fakat her sayfa için sözlük tablosunda arama yapmak ve düzenlemek verimli bir yol mu?
  • dünyada yeni bir teknik çıkmadıysa verimli olanı bu resim varsa ilk tabloya resmin yolu olan bir hücre daha eklerisin ordan çekersin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.