Şimdi Ara

Askerlikte banyo sistemi nasıl (2024)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, askerde banyo ile ilgili hep eski yılların bilgileri var ve özellikle herkes acemi birliğinde toplu olarak hamam gibi yapılıyor yan yana kapalı kabinler yok diyor. Şuan hala öyle mi veya şansına göre bazı askerlik yerlerinde mi öyle yoksa Türkiyenin her yerinde artık banyolar ayrı yan yana kapalı kabin şeklinde mi? Yani eğer bu yılda bile herkes birbirini görerek ortada duş falan alıyorsa ben çekinirim alışık değilim öyle bir rahatlığa

• yan yana kapalı dus seklınde, acemı bırlıklerı kalabalık oldugu ıcın hamam seklınde ama orda da en son durulanmak ıcın duslar vardı zamanımızda su an nasıldır bılemem ,

• Yerine göre değişir biz sınırsız kalabiliyorduk mesela.
  • şansına kalmış artık bizde 5 dakikaydı o arada ne yaptın yaptın sonra sıcak suyu kesiyordu. Doğuda yapınca sıcak su önemli.

• Ben Kütahya'da bedelli yapmıştım. 1 hafta su problemi vardı sıcak su yoktu, birçok kişi duş almamıştı haliyle. Sonrasında da sıcak su gelince 2 dakika süremiz vardı. Duş sistemi garipti, kapalı kabinler yoktu ama bölmeler vardı, duvar arkasına geçip duş alıyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Köl Tigin -- 6 Mayıs 2024; 9:55:29 >
  • şubat ayında bedelliyi amasya 15.tugay 2.tabur 1.bölük de yaptım.. tugay tr ye göre kötü ama olduğum bölük iyiydi..

KABİNLER PERDE İLE ÖRTÜLÜYORDU, BİRİ ELİNİ ATSA ORTADASIN! çok daha kötü bölükler varmış, onların koşulları nasıl bilmem..

beklentini düşür yoksa üzülürsün

• Valla acemilikte banyo işi çok kısa. Çok kalabalık bir ortam var bu sebeple herkesi kapalı kabinlerin olduğu bir hamama sokuyorlar. Mahremiyet sıkıntısı yok ama max 3 dakka falan duş alabiliyorsun. Daha girer girmez hadi hadi çık demeye başlıyorlar zaten.

Ben İskenderunda yaptım acemiliği yazın. Bize her gün banyo vardı. Olmasa zaten koğuşta yatılmazdı.

Duyduğum diğer birliklerde hep bbuna benzerdi.

Ustalıkta hiç sıkıntı yoktu. İstediğin zaman istediğin kadar giriyordun. Tabi çok büyük bir birlik değilse.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.