Şimdi Ara

Askerlik Anılarımız (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
35.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Amelelik ve Nö... Şey yani Hizmet ve Muhafızdan RDM bir kardeşiniz olarak yazayım. Bizim alaya sağolsun her hafta misafir gelir, geldiği zaman da naneyi yeriz. Neyse Jandarma Genel Komutanı gelecekmiş, genel temizlik var her zamanki gibi. Benim görevim de kat temizlemek (şimdi bizim alay 4 katlı hayvan gibi bir bina, ben üçüncü kattayım. Normalde rahat yerdir sabahın 10'u gibi işim biter başka bir amelelik yoksa yatarım). Neyse oranın sorumlu uzman çavuşu geldi dedi her odaya paspas atacaksın, normalde bölük komutanının emri var paspas haftada 1 atılır ama misafir var ya. Neyse attık koridora da at diyor, be diyorum ki komutanım gene kirlenecek 5 dakkaya. Adam yok diyor, 5-6 paspastan sonra insafa geldi. Ben iş bitti sandım, adam git merdivanlere paspas at diyor şimdi , merdivenler benim değil berberin işi (evet bizim alayda çavuş posta veya yemekhaneci değisen belli bir mıntıka alanın var, ister yazıcı ol ister marangoz ister kantinci farketmiyor) ama gene laf dinlemiyor. Sonra bizim bölüğün astsubaylarından biri geldi, merdivenlerin tutma yeri yağlanmış temizleyecez dedi. Tahmin edin kime kitlediler işi, o yağlar gidene kadar iflahım kurudu yemin ediyorum. Neyse o gün gelmeyecekmiş paşa hazretleri, yarına ertelediler

Yarın aynı işkence devam etti, bu sefer 2'ci katta bana kitlendi. Neyse yaptık, şansımı seveyim kaliröfer patladı. İşin daha kötüsü tüm alayın suyunun boşalması gerekiyormuş tamir edilebilmesi için, o suları taşıya taşıya belim koptu. Odanın temizliği de sağolsun bana girdi.

Ve bu sadece bana olanlar, diğerlerine olanları yazsam sinirden ağlarsınız. Ne oldu biliyor musunuz? Adam geldi, hiç teftiş yapmadan 1-2 saat toplantı yaptı sonra da şehri yalın ayak gezdi 50-60 JÖH ve vali ile

Hizmet ve Muhafız pişmanlıktır, Allah belasını versin tez zamanda kapatırlar inşallah da kimse çekmez. Jandarma'ymış, şurada yaptığımız nöbet harici her işi işkurdan amele de yapar. Kağıtta Jandarma'yız, yaptığımız sadece amelelik. Ha "sen RDM'sin hacı ondandır" diyenler varsa, RDM ile olmayan arasındaki tek fark silah verilmemesi ve nöbet tutmaması onun dışında belli başlı yerler hariç herkes amele. Yoksa silah ve mühimmat taşıdığım da var, ciddi ciddi 9mm mermisi ve dinamit lokumu taşıdım. Saldırı sabotaj'da da mühimmatçı olarak yazıldım diğer RDM'lerle beraber.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• benim kendimden utandığım bir anım var.askere yeni gitmişim arkadaşla sigarayla ilgili bi muhabbet oldu valla tam olarak ne hatırlayamıyomda çocuğa istemeden yanlış yaptık sonrada içime dert oldu ama utancımdan söyleyemedim hiçte öyle bi insan değilimdir herşeyimi paylaşırım yani olayın ayrıntılarını hatırlamıyom ama gerçekten aklıma geldikçe kendimden utanırım diyemedimde o değilde hepsini çok özlüyorum gerçekten o ortamı paylaştığın insanlar unutulmaz kısa sürede bir aile oluyorsunuz çok şükür sıkıntılı adam yoktu aramızda hepsi kendini bilen delikanlı insanlardı çok iyi vakit geçirdik aynı kadroyla tekrar yaparım özledim hepsini saygılar ve sevgiler hepsine cansınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üç beş er, klozette gitmemekte ısrarcı dışkıdan nasıl kurtulacaklarını tartışırken arkadan gelen "g3 le sıkın" önerisi.

Onun yerine sopayla hallettiler.

Lifli beslenmenin önemi adlı çalışma.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.