Şimdi Ara

askere gitme olayını hızlandırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    diyelim ki finalde bütün dersleri verdim ve mezun oldum.
    aralık dönemine kalmadan asker'e kısa dönem olarak gitmek için neler yapmak gerekiyor. işlemler yetişiyor mu?
    böyle bir işlem ile ilgili uğraşan var mıdır?

• Bilgi kesin olmamakla beraber ağustos dönemine yetişiyor diye duydum bi kaç arkadaştan.

Büroyamı sormalı yoksa askeriyeye mi bilmiyorum. Ama öğrenmek lazım.
  • mayıs 25 e kadar erken sevk dilekçeni askerlik daire başkanlığına vermen gerekir. O zamanda mezun olamayacağın için işin torpille ankara merkezden haziran ayı içinde elden teslim edip kabul olmasına bağlıdır.Dediklerim lisans mezunları için geçerli
  • Ben Askeriye ye bi iki ay önce sormusdum, aralığa kadar beklemem gerektiğini söylemişti ama bende büt e kalmadan, erken den gitmek istiyorum 4.sınıf bitecek kısmetse.
  • aslında bende düşünüyorum agustosta gitmeyi ama ya o sıcakta çekilmez tahminimce. en iyisi kasım gitmek diye düşünüyorum en azından yazın oluşacak kötü kokuyu hissetmeden gidip gelirim.

Artı kısa dönem kalkacak diye böyle bir eğiliminiz var ise. bugün kalkıyor deseler en az 4 dönem sonra uygulamaya geçirebilecekler. Artı bu kadar yoğun gündem varken hayatta kısa dönem kalkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denny07

mayıs 25 e kadar erken sevk dilekçeni askerlik daire başkanlığına vermen gerekir. O zamanda mezun olamayacağın için işin torpille ankara merkezden haziran ayı içinde elden teslim edip kabul olmasına bağlıdır.Dediklerim lisans mezunları için geçerli

Desene ağustosta gitmek imkansız...

Ne yapalım artık finalde okul bitsinde ne zaman alırsa alsınlar :)

En azından yazın keyfini yaşarız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

aslında bende düşünüyorum agustosta gitmeyi ama ya o sıcakta çekilmez tahminimce. en iyisi kasım gitmek diye düşünüyorum en azından yazın oluşacak kötü kokuyu hissetmeden gidip gelirim.

Artı kısa dönem kalkacak diye böyle bir eğiliminiz var ise. bugün kalkıyor deseler en az 4 dönem sonra uygulamaya geçirebilecekler. Artı bu kadar yoğun gündem varken hayatta kısa dönem kalkmaz.

aslında askere hevesli olduğumdan yada kısa dönemin kalkması ile ilgili değilde,
    kariyer açısından askerlik çok fazla bir engel, söküp atmak istiyorum bir an önce eğer ağustos da olabiliyorsa olsun da 6 ay da burdan zaman kaybetmesek.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgiturk

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

aslında bende düşünüyorum agustosta gitmeyi ama ya o sıcakta çekilmez tahminimce. en iyisi kasım gitmek diye düşünüyorum en azından yazın oluşacak kötü kokuyu hissetmeden gidip gelirim.

aslında askere hevesli olduğumdan yada kısa dönemin kalkması ile ilgili değilde,
    kariyer açısından askerlik çok fazla bir engel, söküp atmak istiyorum bir an önce eğer ağustos da olabiliyorsa olsun da 6 ay da burdan zaman kaybetmesek.

ben o açıdan düşünmemiştim.Kendi işim olduğu için 29 yaşına kadar tecil ettim:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.