Şimdi Ara

Asıl Zam Eylül ayında geliyormuş !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

öyle bişey yaparlarsa %10 oy kaybederler nerden baksan. Yer mi acaba.

yok abicim yine kaybetmezler bunlar. yurdum insanı sagolsun

ne diyebiliriz ki başka ?
  • Son zamanlarda duyduğum en iyi haberlerden biri.

quote:

Orijinalden alıntı: Wristcutter

Bu zammın amacı yasak felan değil.Kaynak sağlamak yine ne yazık ki...

Avrupa ile bizim GSMH'mız bir mi ki de aynı fiyata çekecekler.Yemezler...

Avrupa ile GSMH miz bir değil ama biçok ürün (gıda hariç) avrupa ile aynı fiyatta veya daha pahalı. Sigara gibi bi lüks neden olmasın ?
  • kötü olmuş.

ciddi anlamda sigaradan ölen insanlara ihtiyacımız var. şahsen onları kurtarıcı olarak görüyorum. yoksa dünya ileride bu nüfusu kaldırmayacak.

bana kalsa indirim yapılmalı, hatta zaman zaman ücretsiz olarak dağıtılmalı ki süreç hızlansın.

edit: insanlar ölmese bile sakat kalanlardan boşalanlar yoluyla yeni iş imkanları doğacak. ayrıca sigara yüzünden bakıma muhtaç insanlara elbet birilerinin bakması lazım. böyle bir sektör bile oluşabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi löpçük -- 30 Temmuz 2009; 10:38:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrightDaggers

İyi halt yediler. Bir çok insanın vazgeçilmez tek zevki olan sigarayı içemeyenler sinir krizlerine girip orada burada olay çıkaracak.. çok görürüz ileride sigara içemedi kardeşini vurdu gibisinden..

Sigara yüzünden kardeşini vurabilecek kadar karaktersiz mi sandın herkesi sen gibi?
  • Yuh bee bir bu kalmıştı yapmadıkları ab ile aynı gelirlere sahipmişiz gibi her şeye zam üstüne zam yapıyorlar neyse nargile alıcaz artık başka yolu yok kaçak sigaralar da tavan yapar böyle giderse
  • Sigara İçenler Bırakma Yoluna Girecekler..
  • Aslında sigarayı eroin gibi yapıcaksın içeni hapise atacaksın. İnşallah bu zam gerçekleşir.

Kendinize ve çevrenizdeki insanlara zarar vermekten başka birşey değil, içmeyin ve içtirtmeyin.
  • O zammı yapmak sıkar biraz
  • en azından yeni nesil için sigaraya başlamak zor olur
  • Babam gördü kaçak hortlayacak tekrar dedi ki haklı ramazanda bile insanlar içmeyince sinir küpü oluyorlar şimdi daha felaket olacağı kanısındayım
    Zaten böyle bir fikir de ancak böyle insanlardna çıkar
  • Gerçek tiryakilerin zam geldi diye bırakacağını mı sanıyorlar... Neyse Olan yine sigara içen işçiye olcak. Anlamadım bu kadar zam nerden çıkıyor böyle? Bir bakanın oğlu kaçakçılık işine filan mı girdi acaba Siz de hala devam edin yeşilay mıy mıy mıy demeye. Dumansız hava sahası yasasına bir sözüm yok.Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı da yok tamam, ama böyle bir zam olursa bir daha akp yi savunursam ne olayım. Kimbilir bu zamla hangi borcu yamıcaklar. Bırakın artık bu bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesini.İçen bilmiyor mu zararını, biliyor. O zaman onun kendi kararı kimse böyle bir "linç" politikası uygulayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_961 -- 30 Temmuz 2009; 13:19:46 >

• Kendi tatsız tutsuz hayat biçimlerini başkalarına zorla dayatmaya faşizm denir. Böyle bir uygulamayı destekleyenlere giren çıkan nedir? Dumansız hava sahası ile zaten artık dumana maruz kalma ihtimaliniz kalmadı. Elalemin hayat tarzına da karışmayın. İsteyen içer, isteyen içmez.

Dumansız hava sahası yasası bile aşırıya kaçmış bir uygulamaydı. Ne kafeler var, mekan sıkıntısı olmayan, 2 katlı mesela. Böyle yerler en azından 1 katını sigara içenler tahsis edebilirlerdi. Ben yaptım oldu zihniyeti işte.

Böyle saçma sapan şeylerle uğraşacakların gerçek sorunlara el atsalar ya. 3 gençten 1'i işsiz. Bu adam nasıl hayatını sürdürecek. Krize karşı önlem plano nedir? 1 sene oldu kriz başlayalı hala ortada plan program yok. Zam yaparak kriz yönetilmez.
  • ohh en iyisi...10 yetmez 20 olsun...
  • Evimde sarma sigara sarıp çekerim pöfür pöfür Kaçak tütün satanlar yaşadı
  • Çok güzel olmuş, hatta lüks bir fiyat getirmeli zenginler içmeli mesela 20-30 lira olmalıki, 10 yaşındaki çocuklar eline geçen 25 kuruşla gidip dal sigara alıp genç yaşda tiryakisi olmasın, durumu düşük olan kişiler "ailemi geçindiremiyorum" diye ağlarken ayda 200 lira sigaraya vermeyi biliyor.

Genç yaşta geberip gideceksiniz yada 40 yaşından sonra gırtlağınızı delip hortum sokacaklar o zaman çok rahatlıyacaksınız heralde
  • yakında içkiye de zam yaparlar. sonuçta o da salığa zararlı. içmeyide yasaklar bunlar. barlar kapatılsın diye yasa çıkar. bir daha ki seçimleri de kazanırlarsa olacak olan bu. kadınların dışarı çıkmasını çalışmasını da yasaklar bu geri kafalılar.
  • Bence de daha pahalı olması lazım 20 tl den aşağı paket alınamamalı..

Eve ekmek götürceğine gidip sigara alan sonrada orda burda ağlayıp sızlayanların sayısı azalır hiç olmazsa..

İlkokul çocuklarının ağzında görmeyiz hiç olmazsa..

Kimsede o berbat kokularını ve zehirli dumanlarını hissetmek zorunda kalmaz..

• Yerinde olmuş bence. İçkiyi ve sigarayı savunabilecek insanların olduğuna çok şaşırdım.
  • sağlık açısından dşünüldüğünü pek sanmıyorum. zammı yapanlar kendi menfaatlerinide düşünmüş ama her ne olursa olsun yerinde bir karar. hatta az bile. en düşük sigara en az 15 tl olması lazım. özellikle alt kesim insanların ceplerine de olumlu yansır bu olay. bi süre psikolojileri değişebilir fakat karşılığını kesinlikle alırlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.