Şimdi Ara

Asgari Ücretle Nasıl Yaşarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba işe girecem bin tl teklif ettiler ben bu para ile nasıl ev bulup kiraya çıkıp üstüne yemek yiyecem nasıl tek başıma hayatta kalabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: loknes1

merhaba işe girecem bin tl teklif ettiler ben bu para ile nasıl ev bulup kiraya çıkıp üstüne yemek yiyecem nasıl tek başıma hayatta kalabilirim ?

yılbaşında 1300 tl olucak
  • Büyük şehirde değilsen tek kişi gayet yaşar asgari ücretle.
    Ama sadece yaşarsın orası ayrı.
  • Ev kira olmasa yeterdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylik toplamda tam 1000 tl lik harcama yaparsan olabilir

• Ben bile ailemle yaşıyorum, bir süreliğine full çalışıyorum 1000 lira alıyorum 10 gün sürmüyor bitmesi.

O yüzden şu an 1000 alacaksan bile dostum hedefin olsun, hayat asgari ücretle sürmez.
    Benim hedefim zengin olmak değil, öyle bir hedef koyamam kendime ancak beni mutlu edecek para kadar hedeflerim var şimdilik ve bu aylık 7-8 bin TL.

Bunun için çabalaman gerek, hedef koy.

Şimdilik 1000 lira ile başla ama hedeflerin olsun emin ol mutlu olabilirsin.
  • Sadece 1000 lira mı veriyorlar ? Bunun içinde yemeği , primi yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifesGood®

Sadece 1000 lira mı veriyorlar ? Bunun içinde yemeği , primi yok mu ?

yok yol parası bile vermiyorlar aylık akbilede gidecek para
  • adı üstünde asgari ücret, hayatta kalabilmen için gerekli olan azami para.. ortalama bir hayat yaşamak istiyorsan ev kira olmadan 2500 TL kazanman gerekecek ki eş çalışmıyor ve çocuklar peşi sıra geliyorsa buda yetmez.
  • Yaşam standartlarını düşüreceksin o kadar. Bekar adamsan tek odalı ev tutucaksın 200 lira kira verebileceğin müstakil evler. Bimden yiyeceksin ucuz giyineceksin başka yolu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venüsdeki Limon Ağaci

Yaşam standartlarını düşüreceksin o kadar. Bekar adamsan tek odalı ev tutucaksın 200 lira kira verebileceğin müstakil evler. Bimden yiyeceksin ucuz giyineceksin başka yolu yok.

200 liraya köyde ev yok kaldı ki Adam istanbuldan bahşediyor

• Insan gibi yaşamak için en az 5000 olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Orijinalden alıntı: Venüsdeki Limon Ağaci

Yaşam standartlarını düşüreceksin o kadar. Bekar adamsan tek odalı ev tutucaksın 200 lira kira verebileceğin müstakil evler. Bimden yiyeceksin ucuz giyineceksin başka yolu yok.

200 liraya köyde ev yok kaldı ki Adam istanbuldan bahşediyor

Valla hocam bulunduğu semti bilmem ama fatih , topkapı taraflarında 200 liraya bir çok müstakil ev var eski püskü ama başımı koyup kalıcam diyorsa sorun teşkil etmiyor. Şu kıytı köşe mahalleler kaynıyor bu evlerden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.