Şimdi Ara

Asgari ücretle bile olsa, bütçenizi doğru yöneterek İstanbul'da rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: A NEW LIFE Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asgari ücretle İstanbul'da yaşamak, belli bir bütçe disiplini gerektirir. İşte bu bütçeyi yönetirken dikkate alabileceğiniz bazı noktalar:

1. Konut: Konut masrafları genellikle en büyük harcamalardan biridir. Daha küçük bir daire veya ev arkadaşıyla paylaşılan bir konut seçeneği düşünebilirsiniz. Kiralık konut seçeneklerini araştırırken ulaşım olanaklarına ve güvenliğe de dikkat etmek önemlidir.

2. Ulaşım: Toplu taşıma İstanbul'da geniş bir ağa sahiptir ve genellikle daha ekonomik bir seçenektir. Ayrıca bisiklet veya yaya olarak ulaşımı tercih ederek de masraflarınızı azaltabilirsiniz.

3. Yiyecek ve İçecek: Evde yemek yapmak genellikle dışarıda yemek yemekten daha ekonomiktir. Market alışverişlerinizi planlayarak ve indirimleri takip ederek daha hesaplı alışveriş yapabilirsiniz.

4. Eğlence ve Aktiviteler: İstanbul'da birçok ücretsiz veya düşük maliyetli etkinlik ve aktivite bulunmaktadır. Bu etkinliklerden faydalanarak eğlence harcamalarınızı azaltabilirsiniz.

5. İndirimler ve Kampanyalar: Alışveriş yaparken indirimleri ve kampanyaları takip etmek bütçenizi korumanıza yardımcı olabilir. Sadakat programlarından faydalanarak da ekstra indirimler kazanabilirsiniz.

Buraya kadar okuduysan artık krallar gibi yaşamak için gereken 100 adımdan birini tamamlamış oldun.

• A Haber'den mi kopyaladınız?
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    Haberleri X'den alıyorum ben, TV işini 1994'de bıraktım. En son Müfettiş Gadget izlemiştim
  • Ya su her tutumluluk bilmem ne onereni iktidar yanlisi gostermeyi bir birakin be.

Arkadas oyledir veya degildir bilemem, verdigi tavsiyeler de biraz basit olmus yani bunu akil edemeyen var midir bilmem ama ekleme yaparak ilerlenebilinir.

Bir defa asgari ucretle Istanbul'da yasiyorken, bundan 3-5-10 sene sonra asgariyle yasamak zorunda kalmayacak sekilde kendinize yatirim yapacaginiz bir iste calisin. Calisamiyorsaniz birakin kuryelik yapin veya 10 sene once burun kiviracagimiz bir Balkan ulkesinde en vasifsiz is neyse onu yapin.

Mutlu bir evlilik yapin, ama cocuk asla yapmayin. Masraflari yariya olmasa da 2/3'une indirmis olursunuz. Huzurunuz, neseniz de yaniniza kar kalsin.

Internette luzumsuz vakit gecirmeyin, ya bir ek is yapin, ya da is imkani yaratabilecek birileriyle tanisabilinecek bir sosyal sorumluluk projesinde calisin.
  • PunisherLord P kullanıcısına yanıt
    quote:

verdigi tavsiyeler de biraz basit olmus yani bunu akil edemeyen var midir bilmem ama

aynen verilen tavsiyeler neredeyse tavsiye denemeycek kadar basit olduğu için, böyle metinler genelde haber sitelerinde oluyo ondan dedim
  • İstanbul'da kendi evin varsa asgari ücretle kıt-kanaat ve birikim yapamadan geçinirsin, ama kendi evin yoksa cidden iş yaş.
    Ne istiyorsun hocam, tek hamlede kral olmayı mı! Asgari ücret ile İstanbul'da nasıl yaşanır anlattım. Beğenmiyorsan şimdi de 4 adımda nasıl deniz anası avlanır onun konusunu açacağım, beklerim 5dk'ya hazır.
    Geçinen arkadaşlar nasıl geçiniyor biz de onu merak ediyor ve yorumlara bekliyoruz hocam anlatmalarını.
  • Bir parkta bankta yasarsan kenara para bile atarsin
  • hatta sanayide çalışırsan ustayla aranı iyi tutup geceleri de dükkanda kalabilirsin kira parasını cebe atarsın..

pırıl pırıl kafa güle güle kullan.

• 1. Konut: 2-3 kişi bir evde kalınabilir, Beylikdüzü bu konuda iyi, kiralar uygun, metrobüs hattına yakın olursa ulaşım da tamamdır.

2. Ulaşım: açıköğretime kaydolup, öğrenci akbili çıkartılabilir. senelik en ucuz açıköğretim 2000 lira civarı.

3. Yiyecek ve İçecek: bim

4. Eğlence ve Aktiviteler: belediye tiyatroları, ücretsiz konserleri, parkta çekirden + le'cola

5. İndirimler ve Kampanyalar: sıcak fırsatlar forumu
  • Istanbulda 30k maaş ile geçinilir mi tek
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    yok sadece maddeler biraz detaylandırılabilir onu demek istedim.

mesela: 4. Eğlence ve Aktiviteler: İstanbul'da birçok ücretsiz veya düşük maliyetli etkinlik ve aktivite bulunmaktadır. Bu etkinliklerden faydalanarak eğlence harcamalarınızı azaltabilirsiniz.

mesela bu madde altında ücretsiz eğlence aktivitelerini duyuran sayfaların linkleri verilebilir. meselahttps://www.instagram.com/muzegazhane/ burda birçok ücretsiz faaliyet gerçekleşiyor. ben Çarşamba akşamı gittim çok güzeldi.

ya da evde yemek yapmanın sürdürülebilir olan yollu kısaca anlatılabilir. evde yemek yapın deyince çou kişi için anlamı olmuyo çünkü evde yemek yamanın doğru yolunu bulmazsan onu sürdüremiyosun. (çok zor iş düzenli yemek yapmak, yanlış yöntemlerle yapılmaya çalışılırsa kısa sürede bezdirir) ben söyliyim mesela: baklagil yapıp ufak tek öğünlük saklama kaplarına doldurup hemen dolaba atın, uzun süre dayanır, böylece üst üste hergün aynı yemeği yemek zorunda kalmazsınız. ve akşamları yorgun şekilde eve döndüğünüzde dolabınızda birden çok çeşit (seçebileceğiniz) yemek bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 19 Nisan 2024; 23:13:26 >

• istanbulda bisiklet :D :D

• Geçekten ASGARİ ÜCRET 17.002 tl ile İstanbul'da yaşayabileceğinizi sanıyor musunuz?

Kiralar,

Yemek,

Faturalar,

Ulaşım,

Giyim,

Isınma,

Temel yaşam fonksiyonumuzu yerine getirebilmek için ihtiyaç duyduğumuz şeylere çoğu insan ulaşamıyor, bu dediğiniz 2 yıl önce oluru vardı ama şuan imkansızzz..

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Istanbulda 30k maaş ile geçinilir mi tek

İstanbul'da 30bin maaşla 4 kişilik aileye bakıyorum kardeşim.

• Yapayzeka037 kullanıcısına yanıt

Ev sizin galiba hocam,yoksa 4 nüfus 30 bin tl ile zor

• Asgari ücret bana 1 hafta bile yetmez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.