Şimdi Ara

Asas sağ el, sol el nedir..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
11.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar asasta sağ-sol el diye bişey varmış. araştırdım ama mantıktı bi cevap bulamadım kendimce.. biri bana bunu kısaca ve açıkça açıklayabilirmi..

Bende shard +8 ve sherion +7 var ..bunları nasıl yapmalıyım .. ap si yüksek olanı sol ele takın diyorlar ama (işte burda aklım karışıyor) sağ ele taktığımda "atıyorum" char ap'si 1200 ise sol ele taktığımda 600 oluyor. burası bana mantıklı gelmedi neden sol el oysa sağ elde ap daha yüksek oluyor. birisi bana iyice açıklarsa çok iyi olucak iyice aklım karıştı.. şimdiden teşekkürler...

• Shardi saga tak
  • Kim dedi atağı yüksek olanı sol ele takın diye?, atağı yüksek olan item her daim sağ ele takılmalıdır. Sherion, Dark Vane... gibi itemlar sol el içindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S

Kim dedi atağı yüksek olanı sol ele takın diye?, atağı yüksek olan item her daim sağ ele takılmalıdır. Sherion, Dark Vane... gibi itemlar sol el içindir.

peki neden böyle bi mantık kurmaya çalışıyorum. bunlar neden sol ele takılıyor. sherion dark vane cold dagger falan
  • Oyunu yıllar önce bırakmış birisi olarak sana en doğru açıklamayı yapmaya çalışayım.
    Öncelikle insanların sana atağı çok olanı sol ele tak demesinin sebebi konuşurken inventory'i baz almalarından kaynaklı. İnventory'de sol el karakterin sağ eline tekabül eder bu yüzden sola tak derler. Yani sen atağın çok olana takacaksın tabiki, diğer soruna gelince dark vane, cold dagger vs bıçaklar ataklarından ziyade bonuslarıyla öne çıkarlar. Bi elinde shard diğer elinde dv varken atağı yüksek olduğu için shardı sağ eline dark vane'i bonusundan faydalanmak için sol eline takcaksın.
  • Dikkat ettiysen sağ ele taktığın itemle sol ele taktığın item arasında neredeyse yarı yarıya fark var, bu yüzden verimli olan ele de, atağı fazla olan item takılmalıdır, sol ele takılan itemler ise genelde bonusludur ki aradaki farkı az da olsa hissettirmesin. diyeceksin ki o zaman Sherion'da sağ ele takılır, evet Sherion da sağ elde kullanılabilir ama solda kullanılması daha mantıklıdır. Oyunun yapısında olan bir durum bu,genel olarak sağ elimizi daha iyi kullandığımız için olsa gerek, nede olsa MMORPG.
  • Main hand'e(hangi elini kullanıyor asas sağ elini yani sağ eline) yüksek ap si olan daggerı takacaksın

Off hand'e düşük ap si olanı takacaksın.

Sağ elde master olmayan rogue'un aşağı yukarı 1 ap silahın gücü artınca 10 civarı atağı artar, bu rakam sol elde 7-8 arasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortaldevil

quote:

Kim dedi atağı yüksek olanı sol ele takın diye?, atağı yüksek olan item her daim sağ ele takılmalıdır. Sherion, Dark Vane... gibi itemlar sol el içindir.

peki neden böyle bi mantık kurmaya çalışıyorum. bunlar neden sol ele takılıyor. sherion dark vane cold dagger falan

Sol el 2. silah takılmak amacıyla yapıldığı için atağa etkisi sağ el kadar yoktur . Yani sağ ele taktığın silahın atağına etkisi sol elden fazladır , bu nedenle dw , chd gibi itemler (Atakları düşük ) sol ele takılır . Arkadaş yanlış yazmış galiba sherion sağ el itemidir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgh0gy-

Arkadaş yanlış yazmış galiba sherion sağ el itemidir .

Sen şimdi Shard varken sağ ele Sherion mu takmayı öneriyorsun, Bir sonraki yazdığım mesajda da belirttim zaten atağı yüksek olan item takılır sağ ele, dolayısıyla sol el içinde Sherion uygundur.
  • böyle bir soruyu beklemiyordum
  • Sağ el sol el kolay olmasına rağmen herkes karıştırıyor. Ben de bir arkadaşa anlatırken kafayı yiyordum. En sonunda anlamadı zaten. Boşver kapat konuyu dedim. Ufak bir örnekveriyorum. Horn crossbow alıp, takın. Taktığı el sağ eldir ve atağı yüksek olan silah her zaman sağa takılır. Her job için böyledir. Mesela warriorlardan örnek vereyim. Totamic Spear-Impact takan warriorlara bakın. Impact iki ele de takılır ama Totamic Spear sadece sağ ele takılır. Kalkanlar için düşünelim son olarak. Kalkanlar da sadece sol ele takılır. Anlamadığım olay ise nasıl karıştırdıklarıdır. Charı ayna olarak mı görüyorlar da sağ el ile sol eli karıştırıyorlar bilmiyorum.
  • shard sağ ele takılır wariordada spear sağ ele takılır
  • bu arada sundiresden alınan turuncu atak attırma kağıdı sadece sağ ele odaklıdır sol el için bir işlevi yoktur. şöyle açıklıyım sağ el dagger atağının %80ni veriyorsa sol el %60ını veriyor dolayısıyla sol ele dex veren 2-3 ap eksik dagger takmak daha mantıklı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZağanoS

bu arada sundiresden alınan turuncu atak attırma kağıdı sadece sağ ele odaklıdır sol el için bir işlevi yoktur. şöyle açıklıyım sağ el dagger atağının %80ni veriyorsa sol el %60ını veriyor dolayısıyla sol ele dex veren 2-3 ap eksik dagger takmak daha mantıklı oluyor

1 dex hiçbir zaman 1 ap den daha fazla atak vermez bu yanlıştır.

Şunu demeye çalışıyorum +8 Shard'ın muadili +8 Dark Vane'dir +7 Dark Vane kesinlikle daha fazla ap vermez.

Dark Vane de 97 ap 13 dex veriyor.

Shard 101

arada 4 ap var chara 30 AP olarak yansır sol elde, 13 dex de 55-60 arası bi atak artışı sağlar chara.
    Kısacası 25 30 ap için 170 hp 170mp den olursunuz.

Mantıksız.

+9 DV +9 CHD bunlar +9Shard'dan bile iyi item belki ancak +8'de bence ziyan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 28 Şubat 2012; 13:00:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

quote:

Orijinalden alıntı: ZağanoS

bu arada sundiresden alınan turuncu atak attırma kağıdı sadece sağ ele odaklıdır sol el için bir işlevi yoktur. şöyle açıklıyım sağ el dagger atağının %80ni veriyorsa sol el %60ını veriyor dolayısıyla sol ele dex veren 2-3 ap eksik dagger takmak daha mantıklı oluyor

1 dex hiçbir zaman 1 ap den daha fazla atak vermez bu yanlıştır.

Şunu demeye çalışıyorum +8 Shard'ın muadili +8 Dark Vane'dir +7 Dark Vane kesinlikle daha fazla ap vermez.

Dark Vane de 97 ap 13 dex veriyor.

Shard 101

arada 4 ap var chara 30 AP olarak yansır sol elde, 13 dex de 55-60 arası bi atak artışı sağlar chara.
    Kısacası 25 30 ap için 170 hp 170mp den olursunuz.

Mantıksız.

+9 DV +9 CHD bunlar +9Shard'dan bile iyi item belki ancak +8'de bence ziyan.

glacier light flame bonuslu daggerlerin daha fazla damage vurduguda bir gerçek ama

• quote:

quote:

Sen şimdi Shard varken sağ ele Sherion mu takmayı öneriyorsun, Bir sonraki yazdığım mesajda da belirttim zaten atağı yüksek olan item takılır sağ ele, dolayısıyla sol el içinde Sherion uygundur.

Sen oyuna girince sherion ve shardın ataklarına tekrar bak . Karıştırıyorsun galiba itemleri .
  • quote:

quote:

quote:

Sen oyuna girince sherion ve shardın ataklarına tekrar bak . Karıştırıyorsun galiba itemleri .

Kendi kullandığım item, atakları aynı olur ama arkadaş +8 Shard, +7 Sherion demiş.

• dual +8 exp shard kullanın mümkünse, kendimden biliyorum, sekme yok, atak süper, +9 a para yetmiyorsa tabi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kendi kullandığım item, atakları aynı olur ama arkadaş +8 Shard, +7 Sherion demiş.

Öyleyse sorun yok . Ben genel olarak söylemiştim .

• sağ el 8 dw

sol el 6 fs

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.