Şimdi Ara

ARTVİNİMİZİ KURTARALIM ! [İMZA KANPANYASI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artvin’in Cerattepe mevkii ile Genya Dağı'nda planlanan madencilik faaliyetlerinin durdurulması ve doğa katliamına son verilmesi için imzanızı ekleyin, kampanyaya destek verin.

Artvinimiz yeil kalmalı ! yeşil enerjiyle büyümeli !!

HAYDİ İMZALIYALIM İMZALATALIM !!!

Şimdiden teşekkürler

https://www.change.org/p/artvinedokunma-bizim-alt%C4%B1n%C4%B1m%C4%B1z-do%C4%9Fad%C4%B1r-idrisgulluce-bkntaneryildiz-veyseleroglu?recruiter=347174016&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .koray. -- 21 Temmuz 2015; 10:39:13 >

• Ya kardesim kafayimi yediniz yeter be herkes yok bi geelisme yok diyor orda burda yapilmazza nerrde yapilicak bu maden kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .koray. . kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞLAR SİZDE ARKADALARINIZA İMZALATIRSANIZ SEVİNİRİM
  • Ceyus kullanıcısına yanıt
    DOSTUM
    1 LİNKDEKİ YAZIYI OKUYUP BOLGENIN NEKADAR ONEMLI OLDUGUNU OKUYUN
    2 YIL OLMUŞ 2015 TONLA YEŞİL ENERİ VARKEN HELE TURKIYENIN POTANSİYELİ BUKADAR İYİYKEN
    HALA MADEN DIYORSUNUZ TABİ MADEN İSCİSİNİ BULMAK KOLAY !!!
  • bunu bastakiler dusuncek.senin isin degil

• aydınayhan kullanıcısına yanıt
    evet benim işim degil HEPİMİZİN İŞİ !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: .koray.

DOSTUM
    1 LİNKDEKİ YAZIYI OKUYUP BOLGENIN NEKADAR ONEMLI OLDUGUNU OKUYUN
    2 YIL OLMUŞ 2015 TONLA YEŞİL ENERİ VARKEN HELE TURKIYENIN POTANSİYELİ BUKADAR İYİYKEN
    HALA MADEN DIYORSUNUZ TABİ MADEN İSCİSİNİ BULMAK KOLAY !!!

Kardesim dogrudur fakat bir yerlere maden acilmak zorunda bu ulkede.

• oraya bir şey yapılmasın buraya bir şey yapılmasın sonra neden hiç bir şey üretmiyoruz. klasik türk insanı...
  • ben oraya BİRSEY yapılmasın buraya BİŞEY yapılmasın demıyorum orayı burayı katletmeyın diyorum
    yıl olmus 2015 hala komurle gelısmeye calısıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: .koray.

ben oraya BİRSEY yapılmasın buraya BİŞEY yapılmasın demıyorum orayı burayı katletmeyın diyorum
    yıl olmus 2015 hala komurle gelısmeye calısıyoruz

Tabi komur madenlerini amerikan seviyesine gelmek icin aciyolar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

bunu bastakiler dusuncek.senin isin degil

Baştakiler seni, doğayı değil cebini düşünüyor.

• Artvini görmeyen birine bu direnişi açıklayamazsın hocam bende artvinliyim siz merkezden misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceyus

Ya kardesim kafayimi yediniz yeter be herkes yok bi geelisme yok diyor orda burda yapilmazza nerrde yapilicak bu maden kardesim

Öncelikle bir konu hakkında yorum yapacaksan bilgi sahibi ol. Madeni devlet değil Özel bir şirket çıkarıyor ayrıca 21.yy'da bakır ile ekonomi'nin kalkınacağını düşünmekte kusura bakmayın patates kafalılıktır. Madene karşı olduğumuzdanda değil, maden çıkartmaya çalıştıkları bölgenin coğrafi yapısı'nın uygun olmamasından bahsediyoruz. Kimse evinin üstüne siyanür havuzu kurdurmak istemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 21 Temmuz 2015; 12:04:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

Artvini görmeyen birine bu direnişi açıklayamazsın hocam bende artvinliyim siz merkezden misiniz?

ben istanbulda yasıyorum ama artvınlıyım yazları vakıt bulursam gıdıyorum akrabaların yanına yusufeliye 2 sene sonra malesef yusufelı de kalmıycak (baraj yuzunden suyun altına gomulecek)

arkadaslarınızada ımzalatırsanız sevınırım hedefe cok az kaldı
  • demokrasi var.cogunluk ne derse o olur.bastakilere gorev verildi.onların yaptıgına karsı cıkılmaz.yaptıkları dogru olmasaydı yine secilmezdi
    bu durumda size susmak kalır.devlete karsı gelmeyin.hayin olursunuz

• madencilik gerekli bir sey.oray yapma buraya yapma demekle olmaz.nerden maden cıkarılacak
    maden olmazsa ev araba esya demir beyaz esya olmazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

demokrasi var.cogunluk ne derse o olur.bastakilere gorev verildi.onların yaptıgına karsı cıkılmaz.yaptıkları dogru olmasaydı yine secilmezdi
    bu durumda size susmak kalır.devlete karsı gelmeyin.hayin olursunuz

konuyu sisyasete cevirmek istemıyorum ama koylerımızde 1 cuval komure oy verıyorlar
    ve daha tonla ornek var
  • hedefe yaklasıyoruz lutfen arkadaşlariinizada imzalatin
  • Mıçınızı da yirtsaniz o maden yapılacak.90 yaşındaki nine istemedi diye kac milyon dolarlik projeden vaz mi geçilecek.

• once bi linkteki yazıyı okusan
    bir kısmı soyle :
    Artvin Cerattepe'de halk, sivil toplum örgütleriyle birlikte ormanlarını, toprağını, suyunu ve havasını, kısaca yaşama alanlarını korumak için mücadele ediyor. Ilıman kuşak ormanları ile Dünya üzerinde korumada öncelikli 200 Ekolojik Bölgeden birini ortadan kaldıracak madencilik faaliyetlerinin iptal edilmesine yönelik bu mücadele 20 yıldan uzun süredir devam ediyor.

İlk kez 1992’de Kanadalı bir şirkete maden çıkarma ruhsatı verildi. Halkın itirazı üzerine bu şirket maden ruhsatını 2002’de başka bir Kanadalı şirkete devretti. 2005’te Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde açılan dava sonucunda 2008 yılında bu ruhsat iptal edildi ve iptal kararı Danıştay tarafından da 2009 yılında onaylandı. Ancak, hukuksal olarak bu eşsiz doğa alanlarında madencilik yapılamaz kararına rağmen aynı alanlar, 2011’de ihale aracılığıyla ruhsatlandırılacağı duyurulan 1343 adet maden alanı listesine tekrar alındı.

2012’deki ihalede ÖZALTIN İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından alınan ruhsat alanının işletilmesi konusunda ihale sürecinde zaten ortak hareket ettikleri CENGİZ Holding’e ait Eti Bakır A.Ş. ile bir anlaşma sağlandı. Firmanın hazırlattığı ÇED raporu hızlı bir şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kabul edildi.

Yine Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde ama bu defa çeşitli yerel ve ulusal STK’lar, bazı kuruluşlar ve kişilerden oluşan yaklaşık 283 davacı tarafından 2014 yılında ÇED raporunun iptali için dava açıldı. İlgili mahkeme “bu projenin hayata geçmesi durumunda Artvin’in yaşam alanı olmaktan çıkacağını” gerekçe göstererek 2015 yılının Ocak ayında ÇED olumlu kararını iptal etti. Ancak şirket Cerattepe için mahkemelerin verdiği iki iptal kararını hiçe sayarak, bu defa 2009/7 sayılı bir genelgeye dayanarak, 3 yıl içerisinde üçüncü defa ÇED Raporu hazırlattı ve ne yazık ki bunu da kısa sürede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaylattı.

Artvin halkının ve doğa savunucularının bu girişime karşı da mücadelesi son günlerde basın ve sanal ortamda da görüldüğü üzere bütün gücüyle devam ediyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.