Şimdi Ara

artık silinebilir mod iptal yeni kasa aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
3.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıldır kullandığım Feel Mio 9257 kasamdan sıkıldım ve artık değiştirmeye karar verdim

(Şimdiye kadar) Kullandığım malzemeler:
    -Tabii ki Mio 9257 Kasa
    -4x ThermalTake 80mm fan (ve fan kontrol cihazı)
    -Parlak Siyah, 2*Mat Beyaz(astar olarak) ve UV'li turuncu(Henkel Duck Neon) sprey boya
    -Şeffaf sprey vernik
    -Gres yağı (gerçi gresin anlamı zaten "yağ"dır ama olsun)
    -2000, 1500, 800 ve 400'lük zımpara kağıdı
    -Denature Alkol (boyadan önce kasanın üstünü temizlemek için)
    -Anadol kontak anahtarı
    -700x300x3mm boyutunda pleksiglas
    -Demir testeresi
    -Eğe
    -Bol miktarda maskeleme bandı ve gazete kağıdı
    -Sonax Süper Parlatıcı Cila
    -Automix Pasta-Cila
    -Mikrofiber bez
    -Pamuk
    -Sünger

Kasamın ilk halinin fotoğrafını çekmemiştim ama internetten resmini buldum

***Geçen hafta kasanın içindekileri, ön paneli fanları falan söküp zımparasını yaptım ama
    biraz acemi olduğumdan için gereğinden çoook fazla zımparaladım

Diğer parçalara geçtikçe biraz düzeltmeye çalıştım ama...

***Dün 80mm'lik fanlardan birini çıkarıp turuncu UV'li boyayla boyadım. Ama fanı yerinden
    çıkarmak için arkasında bir plastik koruyucu gibi bişey var sanırım onun çıkarılabilir bişey
    olması gerekiyormuş ama bende diğer parçalarla birleşikti bn de mecburen biraz parçalayarak
    açtım. Güzel görünmüyor ama zaten arkasındaki etiket orayı kapatacak.

Soldaki boyalı olan sağdaki de boyasız

Birkaç tane de mavi katotun altında çektim, sonuç beklediğimden çok daha güzel

Boyalı ve boyanmamış arasındaki fark gayet net... Bugün yarın kalan 3 fanımı da boyamayı
    düşünüyorum önümüzdeki haftasonu da kasaya başlayacağım.

Bu arada fanı takıp çalıştırdıktan sonra çok önemli bi hata farkettim. Fandan çok rahatsız
    edici tıkırtı sesleri geliyordu ve titriyordu, fanın milini tutan plastik parçayı yerine
    takmamışım çünkü
    Aradım ama bulamadım artık o fanı düşük hızda çalıştırmam gerekicek galba... En azından fan
    mıknatıslı olduğu için yerinde duruyor, yani hala çalışır durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 10 Haziran 2011; 20:31:35 >

• Takipcinim Timucin Acemi oldugun her yerinden belli sanki
  • Sprey boya yaparken yapılmaması gerekenler:
    -Mümkün olduğu kadar rüzgarsız bir ortamda boya yapılmalı
    -Boya kururken asla toz olmamalı, evin içinde temiz bir yerde kurumalı
    -Boya kutusu ile fan arasında en az 20cm. olmalı
    -Boya yaparken eldiven takılmalı, saat vb. şeyler çıkarılmalı
    -Sadece boyanın yapıldığı yere değil etrafındaki 1 metrelik bir alana da gazete kağıdı serilmeli
    -Boya yaparken ASLA yaş boyaya dokunulmamalı, dokunulursa düzeltmek için boyanın TAMAMEN kuruması beklenmeli ve zımparayla bütün boya çıkarılıp baştan yapılmalı

Yukarıdaki maddelerin hepsi son 4 gün içindeki hatalarıma dayanarak yazılmıştır

Diğer 3 fanı da boyadım ve kurumaya bıraktım. Yarın yada perşembe günü kasaya başlamayı düşünüyorum haftasonunu beklemek zor geliyor.
    Fanların resimleri(az önce çekildi):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 20 Ekim 2010; 0:30:10 >

• Şimdilik gayet güzel gidiyorsun. Ancak benden sana bi tavsiye sakın direk boya atma önce astar boya kullan daha sonra normal boya kullan yoksa paslanma başlar ve önüne geçemeyip kasaya veda edersin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agresif Pijama

Şimdilik gayet güzel gidiyorsun. Ancak benden sana bi tavsiye sakın direk boya atma önce astar boya kullan daha sonra normal boya kullan yoksa paslanma başlar ve önüne geçemeyip kasaya veda edersin...

fanları da zaten önce iki kat astar atıp boyamıştım aynısını kasaya da yapıcam ama yine de teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 19 Ekim 2010; 22:59:12 >
  • açık cası okumadım sadece foto lara baktım... tavsiyem yan kapağı plexi yap... o kadar büyük fana bence gerek yok... plexiyede fan grili takıp 2 adet 120mm lik ledli ve uv fan taka bilirsin... ayrıca o 80mm lik fanlar nereye takılıyor ?? 80mm lik fanlar genelde çok ses çıkartırlar bu yüzden ses oranı biraz fazla olur söylemedi deme...

ayrıca kasa içini boyamanı tavsiye ederim ( okumadım sadece resimlere baktım kusura bakmazsın umarım...) 1 veya 2 kat astar at sonra boya vur... ben 2 kat boya attım... ayrıca SAKIN KASA İÇİNİ UV BİR RENGE BOYAMA... göz yormaktan başka bir işe yaramaz... tavsiyem siyaha boyaman... çünkü siyah la istediğin renk kombinasyonu yapa bilirsin... Siyah+Turuncu... Siyah+Beyaz ... Siyah+Kırmızı... Siyah+Mavi... Siyah+Pembe vs vs... bütün renkleri siyah ile kombine edebilirsin bunu unutma

• Yan kapak için pleksim de hazır ama onu sonra yazmayı planlıyodum
    Fanlar için daha delikleri delmedim çünkü dekupaj için uygun uç bulamadm, daha doğrusu pek arama fırsatım olmadı
    Bu arada bugün fanların birini elimden düşürdüm ve kanatlardan birini kırdım
    Bi şekilde yapıştırmaya çalışıcam ama olmazsa 12lik fan almayı düşünüyorum onun yerine zaten 80lik almamın nedeni 4 tane fan+kontrol cihazının %40 gibi bi indirimle satılmasıydı
    Ve son olarak kasanın dışını da tekrar siyaha boyamayı düşünüyorum o yüzden içini de siyah yaparsam çok karanlık olcak kasanın dışını boyadıktan sonra belki içini farklı bi renkle boyarım daha kesin bişey yok

• kasanın dışını da siyaha boya sorun olmaz bence... kasa içerisine ledli fanlar ve beyaz katot - led ( tercihine göre) koyarsan sorun olmaz...
  • Şu an aklımdaki şey şöyle:
    Kasanın tamamına tekrar parlak siyah boya
    Üstüne bolca pasta+cila
    Yan kapağa pleksi
    Kasanın içine de boya (ama rengini bilmiyorum siyah yapmak istemiyorum belki mat kırmızı olur yada mavi tonları kırmızıyı severim ama mavi ışıkla pek güzel gitmez gibi geliyor)
    Fanlar için delikler
    4 tane mavi CCFL (yani mavi renk uv katot)
    Sonra da kabloların toplanması, fan kontrol cihazı vb.'nin kablo bağlantıları falan var
    Ve pleksi takmadığım tarafa astar olarak aldığım beyaz boyayla yazı yazmayı düşünüyorum(astar boyası değil normal akrilik sprey boya bu)
    Belki 1-2 tane 120'lik fan da alıp takarım emin deilim kasanın önceki fanı mavi ledli ve ön panelde mavi ledler var ayrıca yandaki 22lik yada 24lük fanı(boyutundan emin deilim) tekrar takmayı düşünüyorum bnce güzel görünüyo ayrıca kanatları şeffaf olduğu için yine kasanın içini görebiliyorum, onun yerine 120'lik mi taksam, takacağım 120liği yine şeffaf mı alsam hiç bilmiyorum kasayı boyadıktan sonra uzun uzun düşünürüm
    Forumdaki arkadaşların tüm görüş fikir ve önerilerine açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 21 Ekim 2010; 19:36:23 >

• Bu arada flood olcak ama, weast siyahla istediğin kombinasyonu yapabilirsin demişsin kastettiğin şey kasanın içini siyah yapıp dışını pembe mavi falan boyamak mı yoksa kasanın içini iki farklı renge boyamak mı?
  • İstediğin gibi olur inş. Şimdiden merakla bekliyorum modunun devamını...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrimsonRed

Bu arada flood olcak ama, weast siyahla istediğin kombinasyonu yapabilirsin demişsin kastettiğin şey kasanın içini siyah yapıp dışını pembe mavi falan boyamak mı yoksa kasanın içini iki farklı renge boyamak mı?

içinide dışınıda siyaha boyayıp... fan , katot , kablo gibi bileşenlerin rengini istediğin gibi seçe bilirsin demek istedim
  • vaktim olsa ben de mod yapcam ama.. şu forumda gezerken içim içimi yiyo kolay gelsin kardeş.. umarım istediğin gibi olur kasan
  • Yeni fotograflari bekliyoruz.
  • Güzel gidiyor.
  • heyecanla bekliyorum son halini kasanın.
  • hadi beklemedeyiz
  • Eline Sağlık Dostum iyi gidiyo .
  • güzel gidio fan boyama işin güzel olmuş dostum..bu arada uv katotları nerden aldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: unicornn

güzel gidio fan boyama işin güzel olmuş dostum..bu arada uv katotları nerden aldın

Yazın almanyadaydım uv katotları da ordan aldım Conrad diye bi elektronik mağazasından ama türkiyede de firebal'da bulabilirsin

Kasanın fazla zımparaladığım yan paneli hiç güzel durmuyordu o yüzden ona astar atmaya karar verdm Hafta içi ilk kat astarı attım, zımparaladım(800,1500 ve 2000'lik su zımparası) ve ikinci katı atıp tekrar zımparaladım (sadece 1500 ve 2000). Metale kadar indiğim için iki kat atmaya karar verdim ve diğer kısımalra birer kat astar atıcam. Aslında fotoğraflar vs. hazırdı ama sınavlar yüzünden (liseli detected) güncelleyemedim konuyu. Şu an kasayı boyamaya gidiyorum akşama astardan sonra ve boyadan sonraki fotoları yüklemeyi düşünüyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.