Şimdi Ara

artera cam ve yerden ısıtma sistemleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
17.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Orjinalden alıntı: goalya

makteki de aradım görüştüm ısıtacağı kesin ancak benim salon için 4400 watt cihaz önerdi banyo hariç toplam 47 m2 için 10400 watt falan çıktı hesap. koridor mutfak yatak odası salon=47 m2 toplam güç 10400 watt. ayrıca tesisatı sağlamlaştırmak lazım yoksa bu şekilde kaldırmaz dedi. 10 kw ayda 500 öderiz bu şekilde o da minimum.

47 metrekare için 10400 watt. hesaplayan arkadaşa teşekkür ediyorum. size doğru rakkımı vermiş.

saatte10 kwatt = 2,5 lira.

günde = 60 lira

ayda= 1800 lira.

%70 ısıtıcı çalışıp, %30 termostadın devreyi kestiğini düşersek.;

aylık ısınma gideriniz yaklaşık 1250 lira olacak demektir.

eminim kemiklerinize kadar ısınacaksınız.

yine de şanslısınız. ya eviniz 120 metrekare olsaydı..

cevizkabuğu hocam kusura bakma ama dikkatimi çekti burda insanlar bi şekilde ekonomik olarak ısınmaya bi çare bulmaya çalışıyor deneyimlerini yazıyorlar fikirlerini anlatıyorlar fakat sen her fikirle dalga geçiyor küçümsüyorsun acaba senin çözümün ne bu iş için sen çözdün heralde başka şeyler saçma geliyor sana.

• goalya arkadaşım siparişi verdiniz mi? yoksa sadece fiyat mı aldınız?
    ev sizinse içten montalama konusuna eğilmenizi öneririm. ben sadece tavana 3cm strafor yaptım inan bana farkediyor.
    http://www.xpsturkiye.org/yalitim2a.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyunageldim -- 27 Şubat 2009; 2:35:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: furniture78

fakat sen her fikirle dalga geçiyor küçümsüyorsun acaba senin çözümün ne bu iş için sen çözdün heralde başka şeyler saçma geliyor sana.

insanların fikirleriyle dalga geçme gibi bir niyetim yok. dalga da geçmiyorum zaten. onları bilgilendiriyorum..

yukarıda gördüğün hesabı çıkarark elektrikle ısınmak için uğraşan @goalya isimli arkadaşın ne kadara ısınacağının hesabını yaptım ki durumu görsün.

10400watt 47 metrekare bir alanın ısıtıulması için doğru rakkamdır.

10400watt kabaca 10kwaat diyebiliriz. yukarıda yapılmış hesap bilgilerini inceleyin doğru olduğunu göreceksiniz. bu arkadaş bu sistemle ısınırsa kışın en soğuk zamanlarında yaklaşık olarak belirttiğim kadar bedel ödemek zorunda..

ben ısınma sorununu çözdüm tabii kide..

istanbul'daki evimde doğalgaz kombisi ile.

edirne'deki 2 katlı evimde kat kaloriferi ile. kömür yakıyorum kısaca.

buraya yazdığım yazılarla da amacım buradaki arkadaşlarıma yardımcı olmak.

• quote:

Orjinalden alıntı: goalya

SERİ 8 AYDIN-ORTAKLAR İBRAHİM BEY 27.01.2009

MAHAL BOYUT Kabül İhtiyaç ÖNERİLEN ADET ÜRÜN Ölçü (y /u/d) cm B.FİYAT TOTAL(YTL)
    YAT.ODAS 10 100 1000 1250 W 1 T4N12 40/68/10 355 355,00
    MUTFAK 7 100 700 750 W 1 T4N07 40/44/10 325 325,00
    HOL 12 100 1200 1500 W 1 T4N15 40/78/10 375 375,00
    BANYO 5 100 500 750 W 1 T4N07 40/44/10 325 325,00
    SALON 20 100 2000 2000 W 1 T4N20 40/103/10 420 420,00
    54 m2 5 ad. ARA TOPLAM 1.800,00
    PEŞİN İSKONTO %15 270,00
    GENEL TOPLAM 1.530,00
    1 Sistem 230 volt ile çalışmaktadır.
    2 Tüm Ürünler 2 yıl üretici firma garantisindedir.
    3 Birim Fiyatlarımıza KDV Dahildir.
    4 Fiyatlarımıza Montaj ve Nakliye Hariçtir.
    5 Ödeme Peşindir.Kredi Kartına ise % 10 İskonto ve 3 Taksit uygulanır.(AKBANK)
    6 Sistemin Duvara Montaj elemanları fiyata dahildir. Yere Montaj istenmesi durumunda ilave fiyat farkı vardır.
    7 Tüm ürünlerimiz Elektronik Termostatlıdır.
    8 Toplam Kurulu Güç 6,25 KW'tır.
    9 Sistemin Tahmini aylık tüketimi 160 YTL ile 230 YTL arasıdır. ( 24 saat çalışma)
    Çalışma Prensibi Kullanılmayan odalar 17 derece kullanılan alanlar 22 derece ve geceise tüm cihazlar 17 derece
    Bu tüketim Aydın Merkez'e göre hesaplanmıştır.
    Tüketim hesabında Ocak ve Şubat ayları baz alınmıştır. Diğer aylarda %30' a varan oranda tasarruf vardır.

Aldığınız fiyatlar makul rakamlar,cihazlar elektrikli ısıtıcılar sınıfında en kalitelisidir.Fakat tüketim konusunda verilen ortalama tüketimler bence kişinin kullanımına göre çok değişiklik gösterebilir.6,5 kw lık toplam tüketim hepsi aynı anda 10 saat çalışsa termostat yapmazsa 500 TL yazar.Siz kullanmadığınız yerleri düşük termostatı düşük tutar veya kapatırsanız olay tabiki farklı.Ama şunuda düşünmek lazımki 1800 TL gibi bir fiyata tüm evi ısıtabilecek bir sistem kuruyorsunuz buda en şık ve en ucuz sistem.

• quote:

Orjinalden alıntı: oyunageldim

goalya arkadaşım siparişi verdiniz mi? yoksa sadece fiyat mı aldınız?
    ev sizinse içten montalama konusuna eğilmenizi öneririm. ben sadece tavana 3cm strafor yaptım inan bana farkediyor.
    http://www.xpsturkiye.org/yalitim2a.html

katılıyorum
  • Arkadaşlar kış yaklaşıyor ve hesaplı ısınma alternatifleri konusunda bu Artera denen ürün hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum. Saatte 300 watt ile 10 m2 bir mekanı ısıtmak iddialı ve ilgi çekici bir konu. Bence bu konulara girmenin zamanı geldi...
  • yeni bir vecta faciası olmasın sakin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

yeni bir vecta faciası olmasın sakin

Vecta başkaydı.Boş bir üründü.Artera vectadan daha iyidir kesin.Goalya diye bir Arkadaş alıp kullanmıştı sanırım.Acaba bir sonuca vardımı?
  • 300 Watt = 1023 Btü yapar.Eger bu btü ısı 10 m2 yi ısıtır diyorsanız ok.
  • Evet, havalar soğumaya başlamadan önümüz kış iken konumuz olan Artera Cam Panel Isıtıcı için gerekli hamlelerde bulundum.

Firmanını sahibi yani Artera'nın sahibi Ramazan bey ile telefonda görüştüm. Yaklaşık yarım saatlik bir görüşme yaptık.
    Bu yarım saatlik görüşmede ürün hakkında sorularım oldu. Ürün hakkında belki çok fazla açıklama yapmam doğru olmaz ancak sistem kendileri tarafından tasarlanmış. Almanya’da teknolojik kısmı üretiliyor. Ankara’da yeniden montaj işlemine tabi tutuluyor. Yani ürün Türk Malı.

350 watt gibi bir elektrik enerjisi ile 10m2 bir alanı ısıtmak iddiasından hiçbir şekilde sapmıyor ve konuşma esnasında da kendisine ve ürününe son derece güveniyordu. Goalya adlı arkadaşın da dediği gibi ürün yavaş ısınıyormuş ancak bu TÜV sertifikasının doğal bir neticesi imiş. Yani güvenlik ve sağlık açısından böyle bir gereksinim varmış.
    Ramazan bey üründen maksimum faydanın izolasyonlu bir ortamda sağlanacağını da hatırlatıyor ki; bende bunu bildiğim için kullanacağım tüm odaları izole ettirmiştim… Ancak sürekli kullanmak niyetinde olmadığım salona izole yaptırmadım ki bu da ürünleri denemek açısından oldukça iyi olacak.

Dün Ramazan bey ile yaptığımız konuşma sonrası kendisinden 2 adet 300W ve bir adet 700W lık GLASSUN cam panel ısıtıcı istedim. Sanırım hafta sonu ürünler elimde olacak. Önümüzde uzun bir zaman dilimi olması hasebiyle farklı zaman ve hava koşullarında yapacağım denemelerimin hepsini fotoğraflar ile paylaşacağım.

Bu arada yeni bir Vecta olayı olmayacağına ben kaniyim. Çünki Goalya hocamız üründen memnun kalmıştı. Ancak evinin çok soğuk olması sebebiyle yazının devamını alamamıştık. Eğer beklediğimiz ısı performansını yakalarsak dünya da eşi benzeri olmayan bir şeyi Türkiye de kullanıyor olacağız. Yani 350W elektrik enerjisi ile bir odanın ısınması.

Tüm bunlara ek olarak Ramazan bey şunu belirtti;" bu bir alışveriş değil, lütfen bunu unutmayın". yani ürünlerle ilgili her türlü desteği vereceğine dair teminatta bulundu. hatta 350 wattlık ürünlerinden eğer kalmamışsa 500 wattlıkları göndereceğini ve fiyat farkı talep etmeyeceğini belirtti. Ben kendisine güvendim ve ürünleri hafta sonu veya pazartesi bekliyorum...

Sorularınıza mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağım. Görüşmek üzere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 28 Ağustos 2009; 13:54:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Evet, havalar soğumaya başlamadan önümüz kış iken konumuz olan Artera Cam Panel Isıtıcı için gerekli hamlelerde bulundum.

Firmanını sahibi yani Artera'nın sahibi Ramazan bey ile telefonda görüştüm. Yaklaşık yarım saatlik bir görüşme yaptık.
    Bu yarım saatlik görüşmede ürün hakkında sorularım oldu. Ürün hakkında belki çok fazla açıklama yapmam doğru olmaz ancak sistem kendileri tarafından tasarlanmış. Almanya’da teknolojik kısmı üretiliyor. Ankara’da yeniden montaj işlemine tabi tutuluyor. Yani ürün Türk Malı.

350 watt gibi bir elektrik enerjisi ile 10m2 bir alanı ısıtmak iddiasından hiçbir şekilde sapmıyor ve konuşma esnasında da kendisine ve ürününe son derece güveniyordu. Goalya adlı arkadaşın da dediği gibi ürün yavaş ısınıyormuş ancak bu TÜV sertifikasının doğal bir neticesi imiş. Yani güvenlik ve sağlık açısından böyle bir gereksinim varmış.
    Ramazan bey üründen maksimum faydanın izolasyonlu bir ortamda sağlanacağını da hatırlatıyor ki; bende bunu bildiğim için kullanacağım tüm odaları izole ettirmiştim… Ancak sürekli kullanmak niyetinde olmadığım salona izole yaptırmadım ki bu da ürünleri denemek açısından oldukça iyi olacak.

Dün Ramazan bey ile yaptığımız konuşma sonrası kendisinden 2 adet 300W ve bir adet 700W lık GLASSUN cam panel ısıtıcı istedim. Sanırım hafta sonu ürünler elimde olacak. Önümüzde uzun bir zaman dilimi olması hasebiyle farklı zaman ve hava koşullarında yapacağım denemelerimin hepsini fotoğraflar ile paylaşacağım.

Bu arada yeni bir Vecta olayı olmayacağına ben kaniyim. Çünki Goalya hocamız üründen memnun kalmıştı. Ancak evinin çok soğuk olması sebebiyle yazının devamını alamamıştık. Eğer beklediğimiz ısı performansını yakalarsak dünya da eşi benzeri olmayan bir şeyi Türkiye de kullanıyor olacağız. Yani 350W elektrik enerjisi ile bir odanın ısınması.

Tüm bunlara ek olarak Ramazan bey şunu belirtti;" bu bir alışveriş değil, lütfen bunu unutmayın". yani ürünlerle ilgili her türlü desteği vereceğine dair teminatta bulundu. hatta 350 wattlık ürünlerinden eğer kalmamışsa 500 wattlıkları göndereceğini ve fiyat farkı talep etmeyeceğini belirtti. Ben kendisine güvendim ve ürünleri hafta sonu veya pazartesi bekliyorum...

Sorularınıza mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağım. Görüşmek üzere...

Ürünlerin fiyatlarını bizlerle paylaşırmısınız?

• ürünlerin fiyatları yakın zamana kadar sitede yayınlanıyordu. ancak şu anda yok. bu konuda Ramazan bey sanırım yakında bir açıklama yapacaktır. benim de kednisinden habersiz söylememem sanırım daha uygun olur. pazarlama sorunu yaşamalarını istemem...
  • merhabalar!!

Bu forumu açarak, çalışmalarımızı uzaktanda olsa takip edip. bu paylaşım ortamında sizlere ulaştırıp tanıtmaya çalışan, konuyu tartışmaya açan İbrahim Beye, tanışmamız çok kısa süre öncesine dayanmasına rağmen bir başka takipçimiz olan ve forumda konuyu tekrar gündeme taşıyan Muhammed Beye teşekkür ederek başlamak isteriz...

Gecen yıldan buyana bu forumda ürünlerimiz ve çalışmalarımız hakkında yüzeyselde olsa arkadaşlarımızın araştırmaları sonucu edindikleri bilgiler paylaşılıyor..Bizde çalışmalarımız hakkında sizleri aydınlatabilmek amacıyla foruma yazma ihtiyacı hissettik..

ARTERA olarak Almanyada üretilen bir ısıtıcı sistemin tüm sınai ve fikri haklarını alarak, ülkemize kazandıran, elde ettiğimiz bu teknolojiyi kullanarak ısıtıcı cihazlar üreterek ve bu cihazları bir Türk Markası olarak Dünyaya yaymayı hedefleyen bir firmayız..

Öncelikle elimizdeki ısıtıcı sistemi hangi alanlarda ne şekilde değerlendirebileceğimizi planlayarak , ısıtıcı sistemi uygulama ve kullanım alanlarına göre ebat, güç ve sıcaklık seviyesi olarak geliştirdik..

Türkiyedeki ilk projemizde Çanakkale Seramik A.Ş. ile, 100 cm x 300 cm ebatında Dünyanın en büyük seramiği olan Kalesinterflex ürününü kullanıp ısıtıcılı seramik ürününü gerçekleştirdik..Kalesinterfoam adı verilen bu ürün seramik ısıtma paneli olup yüzeyin taamamı ısı yayan ısıtıcılı bir seramiktir..Bu çalışmamızla bin yıldır soğuk bir yapı elemanı olarak bilinen seramiği ısıtarak Dünya yapı sektöründe şaşkınlık uyandırdık..Yapıdaki payı, soğuk olması sebebiyle %20 olan seramiği ısıtarak, yapı zeminindeki payını %100 e çıkarma imkanı sağladık..Proje seri üretim altyapısı oluşturulması aşamasında olup kısa bir süre sonra piyasadaki yerini alacaktır..

-Isıtıcı sistemimiz farklı yapı, voltaj,güç, ebat, ve sıcaklık seviyesinde üretilmekte olup

- ortam ısıtıcı cihazlar,
    -ısıtıcı mont, ayakkabı ısıtıcı, köpek ısıtıcı, ısıtıcı minder, ısıtıcı eldiven, ısıtıcı canta, balık adam elbisesi,
    gibi bataryalı portatif sistemler,
    -yol, kaldırım, futbol sahası, catı sacakları, merdivenler ,teras, balkon, gibi acık alan ısıtmaları
    -havuz , sauna , hamam ısıtmaları, su ısıtma destekleyicisi
    -sera , fidanlık bahçe ısıtmaları
    -Halı altı yerden ısıtma
    -askeri araç ısıtmaları
    -deniz araçları ısıtmaları
    -donmaya karşı tesisat ısıtıcı,
    -ısıtıcılı halı, paspas, seccade, yatak, masa, koltuk gibi mobilyalar
    -arac koltuk ve zemin ısıtıcı paspaslar, araç motor ve yakıt tankı ısıtıcıları
    -depo, silo, tank ısıtmaları
    -ısıtıcılı yazı tahtası, laboratuar masası,
    -sıcak yemek standı, unlu mamül standı, tabak ısıtıcı

gibi daha bir çok alanda destekleyici bir ısıtıcı sistemi değil, ısıtma sorununa çözüm olan, ekonomik, sağlıklı bir ısıtıcı sistemdir..Kısacası bu ısıtma sistemiyle çözülemeyecek ısıtma sorunu yoktur..

Foruma konu olan ısıtıcımız. Cam Isıtma Paneli hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağım..Konuyu foruma taşıyan İbrahim hocam cam ısıtma panelini test eden ilk kullanıcımızdır..İbrahim hocamın test ettiği yapıda izolasyon seviyesi düşük olduğu için, cihazdan beklediği ve bizim belirlediğimiz verimlilik seviyesine ulaşamadı.Artera olrk İbrahim hocamında testinden sonra cihazımızın düşük izolasyon seviyesindeki yapılarda verimlilik standardını belirlemek amacıyla 13.04.2009 tarihinde ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde enerji verimliliği testi yapılmıştır..Test sonucunda yapı izolasyon seviyesinin ısıtıcı sistemimizin verimliliğinde, diğer ısıtma sistemlerine göre daha önemli olduğu ortaya çıkmıştır..Daha önceki testlerimiz Almanyadaki Üniversitelerde normal izolasyon seviyesindeki yapılar baz alınarak yapılmıştır..Dolayısı ile cihazlarımızın enerji sarfiyatı izolasyon seviyesi ve ülkemiz iklim şatlarına göre değişmiştir..Almanyadaki testler sonucu sarfiyat değerimiz olan m2/watt birim sarfiyatımız 25 watt iken, ODTÜ Testinden sonra Türkiyedeki ortalama yapı izolasyon değerleri ve iklim şartlarına göre sarfiyatımız m2 de 35 watt olarak belirlenmiştir..Üst seviyedeki izolasyonlu yapılarda verimliliğimiz artmaktadır..

Cam Isıtma panelimiz plazma tv görünüm ve yapısında olup, desenli, resim baskılı, özel logo yada görsel baskısı yapılabilen, 350 watt, 500 watt , 750 watt güçlerinde 55cmx80cm , 64cmx112 , 64cmx152cm standart ve 170cmx250cm ye kadar talebe göre özel ebatlarda üretilmektedir..Isıtıcımız duvara monte , portatif veya paravan şeklinde uygulanmaktadır..Yüzey sıcaklığı makisimum 90 C dir..Iıstma sistemlerimiz temperli lamine camdan üretilmekte ,CE ve TÜV standarlarında olup,kırılmaz,yanmaz, su geçirmez özellikleriyle insan sağlığı ve kullanıcı güvenliği açısından hiç bir olumsuz etkisi yoktur..

Isıtıcı sistemimiz FAR (uzun dalga) infrared ısıtıcı olup, üretilen ısıyı FAR infrared dalgalarla ortama yaymaktadır..Ülkemizde infrared diye lanse edilen ısıtıcılar ise SHORT (kısa dlga) infrared sistemlerdir ve ısıyı ışık yolu ile ortama yaymaktadır..

FAR infrared ısıtıcı sistemin, short infrared ışıkla ısıtma sistemlerinden en büyük farkı enerji tasarrufudur..FAR infrared ısıtıcı, sisteme verilen elektriği, ısıtıcının yüksek iç direnci sayesinde %100 ısı enerjine dönüştürmektedir...Işıkla ısıtma infrared sistemler ise ısıtıcının akkor flament yapısı nedeniyle , sisteme verilen elektriğin %85 ini ışığa, %15 ini ısı enerjisine çevirmektedir..

Işıkla ısıtma sistemleri insan ve cevre sağlığına zararlı bir çok yönü olduğu için gelişmiş bir çok ülkede kullanımı yasaktır..Enerji fakiri ve bir çok sağlık sorunu olan ülkemizde ve 3.Dünya ülkelerinde kullanımı ise oldukça yaygındır !!!!

FAR infrared ısıtıcı sistemimizin insan sağlığı için zararlı bir etkisi olmadığı gibi, bir çok hastalığa olumlu etkileri testlerle kanıtlanmıştır..Canlı mikroorganızmaları hareketlendirerek, uyuşukluk yorgunluk gibi belirtiler göstermeyip canlıyı dinç ve zinde tutar..Fizyoterapi rahatlığı verir..Ortamdaki bakteri miktarını önemli ölçüde azaltır..

Diğer bütün ısıtma sistemleri ısıyı hava yolu ve ya ışıkla ilettiği için nemi kurutması, canlı mikroorganizmaları durağanlaştırması, bakteri miktarını arttırması, havada toz zerrecikleri uçuşması, baş ağrısı, cilt sorunları, solunum yoları hastalıkları, is, koku, gürültü, zehirlenme gibi birçok yan etkisi ortaya çıkmaktadır..

Sonuç olarak Cam panel ısıtıcı ürünümüz konusunda, üretim alt yapımız tamamlanmış olup Türkiye genelinde bayilik oluşturma çalışmalarımız kısa bir süre içinde tamamlanarak, reklam kampayalarıyla kamuoyuna tanıtımı yapılacaktır..

Ürünün AR-GE aşamasında, piyasada ısıtıcı sistem ve görsellik olarak benzeri olmadığı için, ürünü oluşturan bütün elemanlar özel olarak tasarlanıp test edildiği patent ve srtifikasyon çalışması yapıldığı için gecikmeler yaşanmıştır,,

ARTERA , Isıtma sorununa çözüm olma iddasında bir firmadır..Kullanıcıları müşterisi değil, çözüm ortağıdır..

Çalışmalarımız hakkındaki sorularınız, forumdan yada bize ulaşabileceğiniz iletişim yoluyla cevaplanacaktır..

Bütün forum üyelerine, konuya ilgileri için teşekkür eder saygılar sunarız..

ARTERA

artera cam ve yerden ısıtma sistemleri

• Sayın @ARTERA yazınızı baştan sona kadar titizlile okudum.Bende klima sektöründe yıllardır ısıtma ve soğutmanın içindeyim.Hiçbir Sodex Fuarını kaçırmam,direk olarak çalışmadığım bir ürünü dahi incelemeye çalışır ve bilgi sahibi olmak isterim.

Yazınızda yapılan testlerde Türkiye şartlarında m2 başına 35 watt demişsiniz,öncelikle yükseklik ne alındı,çünkü biz ısı yükünü asıl m3 olarak görürüz.m2 olarak konuştuğumuz 2,6 m oratalama oda yüksekliğine göredir.Acaba budamı aynı mantık.Aynı mantıklaysa 2,6 m3 için 35 watlık bir ısı kaynagı yeterli anlamınamı geliyor.(bu benim bilgilerime göre çok düşük)35 wat yaklaşık 120 btü ye eşdeğer ve biz m3 bazında arakat çiftcam ,tek cephe için min.160 katsayısı (yani 2,6 m3 için 160 btü/h) alıyoruz.4x4 izalasyon olursa belki diyeceğimde,Türkiyede nerede o bina.

Birde asıl ögrenmek istediğim 500 watlıktüketimi olan bir ürünün, ürettiği ısı degeri nedir,Watt,btü veya kalori olarak bir test değeri varmıdır.bence en önemli değer bu.Yada şöyle sorayım COP si nedir.Ne harcar ne verir.

Benim görüşüm bu ürünü banyo,mutfak,küçük odalarda tamamlayıcı bir ısıtma sistemi olarak ideal ürünler gibi geliyor.Bu tamamen benim fikrimdir ve genelde müşterilerin ihtiyaç duyduğunu dile getirdikleridir.

Böyle şık ve tüketimide diğer elektrikli sobalara göre oldukça düşük olan bir ürünün Türk markası ve tasarımı olarak piyasaya çıkmasınada ayrıca gurur duydum.Başarılarınızın devamını dilerim.

Birde üretim neden Türkiye de değilde Almanya da acaba,buda kişisel merakım,biz tasarlıyoruzda yapamıyormuyuz acaba diyorum.Saygılar.

• MRB BİROL BEY..

ÖNCELİKLE İLGİNİZE TŞK EDERİZ..

ISITICI SİSTEMİMİZİN NEDEN TÜRKİYE DEĞİLDE ALMANYADA ÜRETİLDİĞİ KONUSUNDAN BAŞLARSAK, BU ISITICI SİSTEM ALMANYADAKİ ÜRETİCİ FİRMAMIZ TARAFINDAN SADECE 12 VOLT ARAÇ ISITMALARI İÇİN ÜRETİLMEKTE VE KULLANILMAKTA İKEN, BİZİM ÇALIŞMALARIMIZ VE TALEBİMİZ DOĞRULTUSUNDA DAHA YÜKSEK VOLTAJ VE GÜÇLERDE GELİŞTİRİLEREK SİSTEMİN SINAİ VE FİKRİ HAKLARI TARAFIMIZA GEÇMİŞTİR..ÜRETİCİ FİRMAMIZLA YAPTIĞIMIZ ANLAŞMA GEREĞİ YARI MAMÜL ŞEKLİNDEKİ ISITICI SİSTEM ALMANYADA ÜRETİLECEKTİR..BU ISITCININ BU ŞEKLİYLE TÜRKİYEYE KAZANDIRILMASI BİLE ÖNEMLİ BİR ADIMDIR..

ISITICI VERİMİ HESAPLAMASI KONUSUNDAKİ SORUNUZ

ISITICI SİSTEMİMİZ ÜRETTİĞİ ISIYI FAR İNFRARED DALGAYLA YAYMAKTADIR...SİSTEM ÇALIŞTIĞINDA ISIYI 8 METRA BOYUNDA FAR İNFRARED DALGA İLE ORTAMDAKİ CİSİMLERE, CALILARA, DUVARLARA YÜKLEMEYE BAŞLAR..ORTAMIN HAVASI İSE BU CİSİMLERİM SICAKLIĞINDAN ISINIR..DOLAYISI İLE BTÜ VEYA KCAL BİRİMLERİYLE VERİMLİLİK HESABI YAPMA YÖNTEMİ BİRAZ FARKLIDIR..

ISITICIMIZI VERİMLİ OLMASI İÇİN ON-OFF TERMOSTAT İLE OTOMASYONLU OLARAK KULLANILARAK ORTAM SICAKLIĞINI SÜREKLİ İSTENİLEN SEVİDE TUTULMASI CİHAZIMIZIN VERİMLİ OLMASINDA EN BÜYÜK ETKENDİR..CİHAZIMIZ SICAKLIĞI İSTENİLEN SEVİYEYE GETİRDİKTEN SONRA DIŞ ORTAM SICAKLIĞI -15 DERECE İKEN GÜNLÜK MAKSİMUM 15 SAAT ÇALIŞARAK ORTAM SICAKLIĞINI 23 C DE SABİT TUTMAKTADIR..DOLAYISI İLE SARFİYAT HESABINI 35 WATT/M2 OLARAK YAPMAK EN MANTIKLISIDIR..ODA YÜKSEKLİĞİ 2.60 CM OLARAK HESAPLANMAKTADIR..

KONUTLARDA PRATİK ISI HESABI:

Bu hesaplama TSE EN Normuna göre izole edilmiş yalıtımlı bir yapı için yapılmıştır.

ODA ÖLÇÜLERİ: BÖLGE SEÇİMİ ENERJİ İHTİYACI
    En (m) 3 m
    Boy (m) 5 m 45 kCal 1.687,50 kCal
    Yükseklik (m) 2,5 m İLAVE KAYIPLAR: 168,75 kCal
    ODA HACMİ: 37,50 m3 TOPLAM: 1.856,25 kCal
    ODA ALANI: 15,00 m2

ARTERA ISITICI GÜCÜ ISITICININ ÜRETTİĞİ ISI ORTAM SICAKLIĞINI 0C den 23 C ye ULAŞTIRMA SÜRESİ ON-OFF TERMOSTATLAISITICI GÜNLÜK ORTALAMA ÇALIŞMA SÜRESİ
    500 Watt 430 kCal 4 SAAT 15 SAAT
    700 Watt 602 kCal 3 SAAT 15 SAAT
    Türkiyede 1 m3 havayı ısıtmak için bölgelere göre: (Oda sıcaklığını 23C sabit tutmak üzere)
    1.Bölge: (İst.) 30
    2.Bölge: (Ank.) 45 kCal enerji gerekmektedir.
    3.Bölge:(Erz.) 60 kCal enerji gerekmektedir.
    kCal enerji gerekmektedir.
    Isı hesabı yapılacak ortam Çatı Katı veya Zemin Katı ise
    bu değerlere 15 kCal ilave etmek gerekir,
    Çatı veya Zemin + 15 kCal

KAYIPSIZ SAF ENERJİ İHTİYACI 1687,5 kCal
    İlave Kayıp 1 Çatı veya Zemin
    İlave Kayıp 2 Dış Duvar 0 0,15 0 İlave Kayıplar
    İlave Kayıp 3 Köşe oda 0 0,1 0 1 10% ilave: her bir dış duvar için (köşe oda ise iki diş duvar böylece iki kez 10% ilave etmeliyiz)
    İlave Kayıp 4 Kuzeye Bakan Oda 1 0,1 168,75 2 10% ilave: Kuzeye bakan oda için
    İlave Kayıp 5 Aşırı Büyük Pencere 0 0,1 0 3 10% ilave: Tavan yüksekliği 2.7m den yüksek olan odalar için
    İlave Kayıp 6 En Düşük Sıcaklık (-3) 0 0,1 0 4 10% ilave: Aşırı büyük pencere camı olursa
    İlave Kayıp 6En Düşük Sıcaklık (-5) 0 0,1 0 5 10% ilave: En düşük dış ortam sıcaklığı -3C olursa veya
    İlave Kayıp 7En Düşük Sıcaklık (-10) 0 0,15 0 6 15% ilave: En düşük dış ortam sıcaklığı -5C olursa veya
    0 0,2 0 7 20% ilave: en düşük dış ortam sıcaklığı -10C ve üzeri olursa

KAYIP ENERJİ İHTİYACI 168,75 kCal

TOPLAM ENERJİ İHTİYACI 1856,25 kCal
    1 kg havanın sıcaklığını 1°C arttırmak için gereken ısı miktarı,
    havanın özgül ısısı, sıcaklık ve basınca bağlı olarak değişir:
    1 atm basınç ve bizim genelde ilgilendiğimiz,
    örneğin -100 ile +100 °C sıcaklık aralığı için, yaklaşık 1 kJ veya 0,239 kcal.hızlı bir şekilde değiştiği için,
    1 m3 hava içinse; havanın yoğunluğu sıcaklıkla
    0°C’yi düşünelim. Bu sıcaklıkta havanın yoğunluğu 1,38kg/m3 olduğuna göre; 0,725 kJ veya 0,173 kcal.

SAYGILARIMIZLA
    ARTERA

• mrb

EN SON ÇALIŞMAMIZ OLAN ISITICILI MASA ÜRÜNÜMÜZÜ İLK KEZ SİZ FORUM ÜYELERİYLE PAYLAŞARAK YORUMLARINIZA SUNMAK İSTİYORUZ..

ÜRÜNÜMÜZ, SON DÖNEMİN MALUM KONUSU SİGARA YASAĞI YÜZÜNDEN, İŞLETMELERDE KAPALI MEKANLARIN KULLANILAMAMASI SEBEBİYLE BİR ÇOK İŞLETMEYE ÇÖZÜM OLMAKTADIR...İÇ MEKANLARI KULLANAMAYAN İŞLETMELER YAZ DÖNEMİNDE AÇIK BÖLÜMLERİNDE HİZMET VEREREK SORUNA GEÇİCİ ÇÖZÜM BULDU..ANCAK ASIL SORUN KIŞ DÖNEMİNDE YAŞANACAĞINDAN BÜTÜN İŞLETMELER AÇIK ALAN ISITMASI İÇİN ÇÖZÜM ARAYIŞI İÇİNE GİRMİŞTİR..BİZDE 2 YIL ÖNCE ÇALIŞMASINI YAPTIĞIMIZ BU ÜRÜNÜ AÇIK ALAN ISITMASINA ÇÖZÜM OLARAK SUNUYORUZ...

ISITICILI MASAMIZ AHŞAP SERAMİK VE CAM MASA OLARAK 2 MODELDE, YUVARLAK ,DİKDÖRTGEN VE KARE ŞEKİLLERİNDE DEĞİŞİK EBATLARDA ÜRETİLEBİLMEKTEDİR..

4 KİŞİLİK 70X120 EBATINDA BİR MASAMIZ 300 WATT GÜCÜNDE TASARLANMIŞ, 2 KADEMELİ PUARLA KONTROL EDİLMEKTE, YÜZEY SICAKLIĞI 1. KADEMEDE 50 c, 2.kademede 70C HİSSEDİLMEKTE, ÜRETİLEN ISI ÇİFT YÖNLÜ OLARAK ZEMİNE VE YUKARIYA YAYILMAKTADIR...ELEKTRİK SARFİYATI OLARAK 1 IŞIKLA ISITMA SİSTEMİNİN HARCADIĞI ELEKTRİKLE 10 ADET MASA VE 40 KİŞİ RAHATLIKLA ISITILABİLMEKTEDİR..
    KARLI ORTAMDA BİL ÜŞÜMEDEN OTURULABİLMEKTEDİR...SİSTEMİMİZ HAVAYI DEĞİL CİSİMLERİ ISITTIĞINDAN HAVA SİRKÜLASYONUNUN ISITMAYA ETKİSİ YOKTUR...

ISITICIMIZ YANMAZ, SU GEÇİRMEZ, EN KÜÇÜK BİR ELEKTRİK KAÇAĞI OLMADIĞINDAN YAĞMURLU HAVALARDA BİLE GÜVENLE KULLANILABİLMEKTEDİR...

iŞLETMELERİN TALEBİNE GÖRE LOGO, RESİM YADA İSTENİLEN GÖRSEL CAM MASALARIMA BASKI YAPILABİLMEKTEDİR...

AYRICA İSTEĞE GÖRE AÇIK ALANLAR İÇİN ÇİFT TARAFLI ISI YAYAN PORTATİF ISITICIMIZ VE PARAVAN ISITICILARIMIZ İSTENİLEN EBATTA ÜRETİLEBİLMEKTEDİR...

SAYGILARIMIZLA
    ARTERA

• ısıtıcı masa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTERA -- 11 Eylül 2009; 23:28:20 >
  • quote:

1 m3 hava içinse; havanın yoğunluğu sıcaklıkla
    0°C’yi düşünelim. Bu sıcaklıkta havanın yoğunluğu 1,38kg/m3 olduğuna göre; 0,725 kJ veya 0,173 kcal.

Sayın @Artera buradki ifadeniz sanki yarım kalmış gibi geldi,yanlış anlamadıysam. 1 m3 havanın 1 derece artırılması için gerekli olan ısı enerjisimidir.Eğer öyle ise bu rakamlar biraz fazla değilmi.Bu verinin KW veya Btü olarak karşılığı nedir.Çevirmeye çalıştım ama çok büyük rakamlar çıkıyor.Bir yanlışlık mı var acaba.
  • ısıtıcı masa

• Merhaba Sn. goalya araştırmacı ve benim gibi her gördüğünü alıp deneyen biri olarak yazdıklarınız ilgimi çekti. Bende artera kullanıcısıyım bu yüzden size cevap verme ihtiyacı duydum ve diğer teretdüt edenlerede tavsiye edebilmen için deneyimlerimi yazmak istedim. Arterayı üreten Ramazan bey'e de bu konuda minnettarım ve başarılarının artmasını diliyorum. Ben geçen yıl bu artera ile tüm evimi ısıttım ve kış boyunca yaktığım elektrik faturası ev kullanımı dahil 1080 tl dir bu kömüre göre bile çok düşük bir rakam olduğunu rahatlıkla söyleyebirim ki ben aynı evimde 3.5 ton kömür yakıyordum. Evim dubleks ve net alanı duvarlar hariç 113 m2 dir . sizin ev gibi olmasada taban döşemesinin yarısı bodrum şeklindedir. Ben 350 w. lık panel ısıtıcılardan kullandım ki buda cama göre biraz daha ısıyı tutan ve odaya yansıtmayan malzemedir kıyaslamasını siz yapın artık. Ramazan bey'in söylediği her kelime doğrudur ve ben deneyerek bunu gördüm. Almak için teretdüt edenler de bu mesajımı okuyarak hiç düşünmeden alabilirler ve isteyene telefonumu bile vererek daha detaylı bilgiler verebilirim. Sizinde söylediğiniz gibi benim içinde ısınma sorunu bitti. Şunuda söylemeden edemeyeceğim benim evde elektrikli lpg li ve kömürlü olmak üzere 3 tane de kalorifer kazanı mevcut buna rağmen arteraya dönüş yaptım ve size de tavsiye ediyorsam ve bunun için tekrar yatırım yapıyorsam sebebi ekonomik olmasıdır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.