Şimdi Ara

arşiv kutucuğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dosya özelliklerindeki arşiv kutucuğu ne anlama geliyor ?
     arşiv kutucuğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukruercaylak -- 15 Kasım 2014; 21:45:37 >

• Bildiğim kadarı ile mcdos tan kalma bir özellik bu. Msdos zamanında dosyaları sistem, gizli, salt okunur ve arşiv dosyası biçimlerinde sınıflandırabiliyorduk. Sistem dosyaları adı üzerinde sistem dosyası olup msdos tarafından kullanılırlardı, silinmeleri mümkün değildi, gizli dosyalarda yine adından anlaşışacağı üzere gizli yapılan dosyalardı yine genelde sistem dosyaları gizli olurlardı, salt okunurlukta yine adında yazdığı gibi sadece okunabilen dosyalardı bunlar değiştirilemezlerdi. Arşiv dosyaları da nerede ise tamamı ile sistem dosyaları olurlardı, genelde paket halinde olup kullanılan programın ihtiyacı doğrultusunda sistem dosyaları tarafından çağırılırlar ve kullanılırlardı. Kullanıcı silinmesini istemediği dosyaları günümüzdeki winrar, zip programlarına benzer mantıkla kendi kişisel dosyalarını arşivlerdi. Ancak msdosun hayatımızdan çıkması ile birlikte bir kullanım alanı kaldığını hiç görmedim. Sanıyorum hali hazırda var olan bir özelliği ileride lazım olur mu diyerek nerede ise günümüze kadar saklamışalr ancak windows 7 ile birlikte bu özellik tamamı ile ortadan kalktı diye biliyorum. Zaten win95 den sonra hayatımıza winzip girdiğinden nerede ise yıllardır kimsenin kullandığını zannetmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.