Şimdi Ara

Arsa konusunda hukuki yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bizim arsa iken alıp üzerine yaptığımız bir yer var. Arsa 2 parça.

Zamanında belediye yol yapmak için başkasının arsasını istimlak etmiş. Bizim arsanın yanını.

Bu yolu yaparken de küçük üzerine hiç birşey sığmayacak, kullanılamayacak kadar küçük bir parçasını bizim arsamızın yanına bırakmış.

Arsanın tamamını kullanmak istediğimizde bizden o küçük parçayıda almamız isteniyor.

Babam bir kaç müteahhit ile görüşüp fikir alıyor ve bu pürüzden bahsediyor. Aralarından akıllı olan biri gidip o küçük yeri alıp burayı ben aldım bana ver ben apartman yapayım diyor. Bizde böyle birşey yaptığı için ona vermek istemedik.

Şuanda 5 bin 10 bin arası aldığı yere kafasına göre fiyat istiyor. 25-30 bin derken 50 bin tl para istiyor.

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var bunu bir şekilde çözmem lazım bunu yapalı üzerinden uzun zaman geçti sakin kalmak istedikçe sabır sınıyorlar.

Abim 10 bin teklif etmiş adam alaycı bir şekilde dalga geçer gibi gülmüş.

Açığını mı bulmamız lazım veya başka yollarla mı çözmek lazım yardıma ihtiyacım var. Yaşadığım şeylere göre adalet diye birşey yok ama kendi adaletimizi kendimiz mi yapmamız gerekiyor bilmiyorum.

Acil yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• adamın verdiği fiyattan satın alıp, sonrasında gabin hükümlerine göre para iadesi alınabilir. Başka bir yol olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi arsanızı ve bahsettiğiniz küçük alanın konumunu vs. tam olarak görmeden bişey söylenemez
  • Belediyeye başvurulması lazım. Tevhid işlemlerine girişilecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.