Şimdi Ara

ARORA MOTOR HAKKINDA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
1
Favori
66.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: HazzaR

@CLeoX

aldığın motor hakkında pek bir fikrim yok ama arkadaş %100 Çin demiş buna dayanarak bakımlarını düzenli yapman gerekir diye düşünüyorum. ayrıca forumlarda büyük harfle yazmak bağırmak demek bunuda biliyorsun heralde.

Kardeşim Çini Ammada kötülüyorsunuz ne alakası var çin malı oldugu için düzenli bakım yapmak gerekiyormuş olmaz öyle şey her çin malı kötüdür bişey yok benim yamaha ybr,de çin malı

@CleoX Benim Yaşta 31

• SÖZ KONUSU İNSAN hayatı oldumu çine mine bakmıcan aslında
    ciddi meseledir bu can taşıyorsun....
    HAYIRLI CUMALAR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLeoX -- 14 Aralık 2007; 14:13:47 >
  • bu motorların akü fiyatları ne kadar
    yazarmısınız?
  • Senin motorun aküsü yuasa olması lazım fiyat olarak 30 ytl civarı

Birde Bir Yerde Okudugum Yazıyı Yazayım Buraya Aklında Bulunsun

Alıntıdır

bir Daha Arora Motor Un Adini Bile Duymak Istemiyorum Motoru Alana Kadar Politikacilar Gibi Her Yalani Söylüyorlar Ondan Sonrada Iş Başa Geldiği Zaman Ortada Kimseler Yok.
    Bu Nasil Bir Ciddiyetsizliktir Ya Ben Bu Motora Para Verdim Kardeşim Paramla Rezil Oluyorum Ya Motorumun ön Amortisörleri Arizalandi Servise Götürdüm Yapamadilar Garantiye Haber Verdik Kesinlikle Parça Sorunumuz Yok Diyenler şimdi Tutmuş Elimizde Yok Ay Sonunda Yollayacağiz Diyorlar Karbüratörüm Arizalandi Garantiye Bildirdik Fax çektik Ama Buna Ragmen Bana Gelmesi Gereken Parçayi Hatay'a Yolluyorlar Ben Maduriyetimi Fax I çektiğimde Bildirdim Garanti Merkezi Adana Ya Tamam Dediler Ama Motorum Neredeyse Bir Haftadir Serviste Yatiyor Ve Ben Magdur Durumdayim Arkadaşlar Sizlere Tavsiyem Motor Alacaksaniz Birdaha Düşünün Ve çok Iyi Araştirin Demek Olur

stanbulda arora bayi leri kapatmaya başladı.satıcı firmanın sahibi bizzat srvis sıkıntısı olduğunu belirtti ve ben müşteriye karşı zor durumda kalıyorum dedi.

karalama değildir isteyene telefon ve adres verebilirim

• Yaw adamın moralini bozmayın.
    Merak etme abicim, senin motorun yedek parçası bitmez. Birebir mondial ile kanuni ile aynı model çünkü.
    Mondial türkiyede yedek parçası en bol motosiklet markası.
  • Çin Malı motosikletlerin genel olarak rastladığım tek kusuru ; Montajının düzgün yapılmaması. Ben şahsen 2005 model Kanuni Tiger marka motosiklete sahibim. İkinci el aldım bir yıl önce. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle motorumu servise ve baştan aşağı sökülüp yeniden montaj yaptırdım. Bir çok civata grubunun gevşek ve kalitesiz olduğunu kendi gözlerimle gördüm. Servise vereceğin bir ücretle benim yaptırdığım işlemi yaptırmanı tavsiye ederim.
  • MORALİM BOZULDUYA NEYSE YA sağlık olsun gelen paraya gelsin cana değil inşAALLAH
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLeoX

MORALİM BOZULDUYA NEYSE YA sağlık olsun gelen paraya gelsin cana değil inşAALLAH

moral bozacak birseyyok
    birdaha tam arastirmadan birsey alma

satıcı tabiki hicbirzaman malını kotulemez..
    pişman olacagını pek sanmıyorum yinede
    yağını çok sık değiştir arkadaş
    birde iyibir tamirci usta bul kendine
    bakımlara ona götür tavsiyelerine uy
    yag- kayış buji hep zamanında degistir...
    arastirirsan nette motosiklet hakkında çok bilgi var.
    herkes bildigince birseyler yazmış zaten

kolaygelsin
  • TAMAM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN TAWSİYELERİNE UYUCAM İNŞAALLAH
  • SABAHLARI SOĞUKTAN ÇALIŞMIYOR BENİM SUCUTUR :(
  • quote:

SABAHLARI SOĞUKTAN ÇALIŞMIYOR BENİM SUCUTUR :(

Evin içine sok sobayı yak ısıt motoru , cigleyide çek biraz gaz ver ..Sonra gazla indir motoru evden ..
    Biz eve alıyoruz motorları soğukta çalışmayınca..
  • quote:

SABAHLARI SOĞUKTAN ÇALIŞMIYOR BENİM SUCUTUR :(

soguktan gec calismasini dert etme
    biraz ugras

yeni aldırgın icin soyluyorum:

freni sıkarak marş basacaksın
    marşı 4-5sn den uzun basma akuyu ve mars mtorunu yorar
    kısa kısa ard ard arda dene

sulu akü olailir
    sulu aküler ısı degisiminden cabuk etkilenir.. kuru aküye nazaran
    elden mars calismıyorsa ayaktan deneyeceksin
    motorun sol yanında arka tekerin orda bir kol var o ayak marsi
    el marsı yapar gibi freni sıkıcaksın ayaktan marsi vuracaksin
    az gaz vereceksin
    aman butun bunlari catala alıp yap yoksa motor fırlar gider

biraz fazla ayrinti yazdim yeni tanistiginizi farzederek
    sabah gec calistirmalar baslarda normaldir
    300 bakima gidince rolanti ayarinida duzelttir...
    yada sabah surekli calismiyorsa 300u bekleme tabiki bakıma gotur ve jikle ayari yaptiricaksin sabahlari calismiyor diye anlatacaksin ustada ayar cekecek
    scooter larda jikle otomatiktir
    bazen ayarsızlık olabilir..

dedigim gibi sabahları ozellikle acik havada duruyorsa
    calisması zor olur orta ayaga alıp elden mars deneyin
    daha sonra olmazsa ayakpedalyla mars deneyin
    mars motorunu cok zorlamayın eger hiccalismiyorsa
    vaktinizde varsa 1saat sonra tekrar denemeke fayda var...

bende suan scooter var ilk aldıgımda calistramadigim cok olmustu
    busene 6ay yatti
    4-5deneme sonucu tıkıtıkır calisti
    yani sizin ona biraz alismaniz gerek
    kısa surede sorunu halledersiniz

kolaygelsin.

• ÇOK SAĞOL KARDEŞİM DEDİĞİNİZ GİBİ YAPTIM TIKIR MIKIR
    ÇALIŞTI
  • KENTAÇTİS SİZİN SUKUTUR NE MARKA ACABA
  • ama aroramı uzak durun adamları diyelimki motor arıza verdi aradınız bi küfür etmedikleri kalır size....
  • ilk bakımını 500'de yaptırın ikinci bakımı 1000'de buji yağ hava filtresi değişmeli frenler kontrol edilmeli bakımları yapılmalı gevşeyen vidalar sıkılmalı.

uzun ömür için rodaj'da 60 -70 'i geçme vs hikaye. ilk 50 km önemli gerisi teferruad pistonların silindire alışması için. ilk 50'km sonra yağını değiştirin. fabrikasyon ucuz yağını değiştirin. kaliteli kendini kanıtlamış bir markanın yağını kullanın. 500'de bakım 1000'de bakım sonrasında 2000'de bir.

kullandığınız yağın markasını değiştirmeyin.

net olarak 2000 km'ye kadar suyunu çıkartmadan kullanabilirsiniz(hız) olaraktan. sabit bir hızda uzun süre gitmeyin ara sıra devri yükseltin.

asla ve asla motorsiklet tam olarak ısınmadan hor kullanmayın.
    sabahları zor çalışıyor ise jikleyin çekin diyeceğim ancak büyük ihtimal otomatik jikle vardır orta ayağa kaldırın bir kaç kere ayak marşı ile motoru hareket ettirin biraz yağlansın azda olsa o ayaz soğukluğu gitsin ardından marşa basın yani akü ve marş motorunu soğuk havalarda yormayın fazla.

hor kullanmayın,ancak uzun süre sabit hızda ilerlemeyin. düşük hızda ve sabit hızda boğmayın sıkmayın motoru devirli kullananın hor değil

yağ'ı aksatmayın. buji olarak orjinal olanı kullanın..

anlattıklarım kullanıcı kitabına uygun gibi gözükmeyebilir.

sağda solda tüm motorsiklet tamircileri/bayiler servisler vs kitapta ne yazıyor ise onu tavsiye eder.
    ancak samimi ustalarım var abi yerine koyduklarım onların tavsiyelerine uydum sürekli. ve oldum olalı çin malı motorsiklet kullandım hiçbir zaman yolda bırakmadılar.

motorunuzu tanıyın sadece bir bütün olun ne zaman ne istiyor hissedin yolda bırakmaz ;)

• konu hortlattınız galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janeiro

konu hortlattınız galiba

galiba öyle oldu :D benim posttaki arkadaşın tarihine baktım sadece yazdım geçtim :D

neyse gündeme geldi tekrar :P
  • merhaba öncelikle 3 hafta önce arora tiger ar 200 aldım ve sorunsuz bınıyorum cızık dahı yok motorda. su an 600 cc lık bır motor alacagım ıcın satmam gerekıyor. 2,500 tl ye verıyorum motoru 2 yıllık muayane 1 yıllık sıgortası vardır plakasını cıkarttım hıc bır masraf etmeyeceksınız ılgılenen arkadaslar 531 290 5574 nolu telefondan bana ulasabılır ıstanbul bagcılar....
  • scooter var arora 150 t2.calıştırırken bazen stop ediyor .bir daha calışmıyor.2 saat sonra denıyorum yenıden calısıyor aku yenı sulu aku aldım hergun bu sorun yasanıyor.ayala calıştırmayı bılmıyorum bu ayakla calıştırma ne zaman kullanılır ne zaman yapılır nasıl yapılır yardımcı olabılcek var mı acaba
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.