Şimdi Ara

ARORA CAPPUCCINO 50 Deneyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
29.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2-3 ay evvel Arora Cappuccino 50 cc motor almistim oteye beriye gitmek icin.
    Motor 50 ccye gore hayet guclu ve kasasi emsallerine gore ve hatta bazi 125liklere gore daha iri (zaten 125 cc de ayni kasayi kullaniyor)
    Duz yol 75 ustune cikiyor hatta cok hafif yokis 81 gordum (daha giderdi de yol biraz virajli denemedim)
    Istinye bayirini tek kisi rahat cikiyor, 2 kisi de eger asiri yokus yoksa rahat tasiyor.
    Sadece Bebekten Hisarustune olan dik yokustan (baya bi dik) ayaklarimdan destek alarak cikmak zorunda kaldim. Onun harici su an problem cikartmadi.
    Yanlardaki led farlar guzel olmus farkedilmenizi sagliyor diger otomobiller tarafindan. 50 CC icin ise gayet guzel bir dijital gosterge takmislar.
    Fiyati diger 50 cclere gore yuksek lakin buna 50 cc de pek diyemeyecegim. kesici filan kesinlikle yok motor gucu de 3HP ise surpriz olur bana gore.

ARORA CAPPUCCINO 50 DeneyimARORA CAPPUCCINO 50 DeneyimARORA CAPPUCCINO 50 DeneyimARORA CAPPUCCINO 50 DeneyimARORA CAPPUCCINO 50 Deneyim
    ARORA CAPPUCCINO 50 DeneyimARORA CAPPUCCINO 50 DeneyimARORA CAPPUCCINO 50 Deneyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kambochian -- 8 Temmuz 2020; 22:18:25 >

• Merhaba hocam, yazınız için teşekkürler motoru kaça aldınız acaba ? İkinci el bulamıyorum resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7ye aldim, ustunde orjinal aynasi yoktu 250ye orj ayna aldim 280 de notere verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

7ye aldim, ustunde orjinal aynasi yoktu 250ye orj ayna aldim 280 de notere verdim.
    Ben 9500den aşağıya bulamıyorum valla çok iyi fiyata almışsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tatilden geldikten sonra bugun motoru yikattim ve resimlerini de ekleyeyim dedim. Bu arada bazi arkadaslarda motor 10binde biter gibi bazi dusunceler var, daha once de uzun sure cinli kullanmis birisi olarak belirteyim, yagini 1500 -2000 kmde bir degistirirseniz uzun sure kullanilir ama maalesef ulkede cinli motora yapilacak 30 tl yag parasina bile kiyilamiyor.
  • merhaba ablamın boyu 155cm bu modeli beğendi ayakları yere yetişirmi acaba merak etdikte

• quote:

Orijinalden alıntı: Selim_alp

merhaba ablamın boyu 155cm bu modeli beğendi ayakları yere yetişirmi acaba merak etdikte
    yetismez, kuba trendy uygun olur
  • cevabınız için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Wung-Zhu

Ben 9500den aşağıya bulamıyorum valla çok iyi fiyata almışsınız.

Alıntıları Göster
    2 ayda gelinen nokta ben 12 k ya aldım

• Bende şuan almayı düşünüyorum, işe gidip gelmek için kullanacağım günlük 15 km civarında ve senede 7-8 ay binerim diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşalar önerir misiniz?

• Bende bakıyorum da fiyatlar almış başını gitmiş.
    Ugun fiyatlı bir 50cc bulsam ise gidip gelmeye alacagim.
    Scooter bakmaktayim en ucuzu 8000civari olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oguzyar kullanıcısına yanıt

Öneririm fakat yapilacak bir kaç degisiklikle

1. Üzerindeki orjinal kayişi bando veya continental gibi kaliteli bir kayisla degistirin

2. Orjinal bagalarini 6g kaliteli bagalarla degistirin.

3. Motor yagini ve difransiyel yagini kaliteli bir yag ile degistirin

4. Orjinal bujisini kaliteli bir buji(ngk) ile degistirin

• quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

Öneririm fakat yapilacak bir kaç degisiklikle

1. Üzerindeki orjinal kayişi bando veya continental gibi kaliteli bir kayisla degistirin

2. Orjinal bagalarini 6g kaliteli bagalarla degistirin.

3. Motor yagini ve difransiyel yagini kaliteli bir yag ile degistirin

4. Orjinal bujisini kaliteli bir buji(ngk) ile degistirin

En önemli hususu unutmuşum...

Lastikler berbat ötesi, ilk firsatta degistirilmeli

• quote:

En önemli hususu unutmuşum...

Lastikler berbat ötesi, ilk firsatta degistirilmeli

Alıntıları Göster

Selamlar,

Nedir kullanım tecrübeniz ? yani motorunuz var kullanıcı olarak mı yazdınız yoksa bir arkadaşınızda gördünüz bakıp mı yazdınız çok merak ettim,

Ayrıca bu parçaları nasıl temin edelim? (lastik hariç, lastik ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum zaten dikkatli ve kuru zemin kullanırım) kayış, baga, şanzuman yağı nerden alınır? çünkü parçaları alıp ustaya taktırmak daha doğru bir uygulama olacaktır diye düşünüyorum, ne dersiniz?

Tecrübeli ve fikir sahibi birini bulmuşken sorayım dedim, detaylı yönlendirirsen çok sevinirim. Bende 1.500 km deyim 2.000 bakımına girmeden hazırlıklı giderim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 19 Nisan 2021; 20:51:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Selamlar,

Nedir kullanım tecrübeniz ? yani motorunuz var kullanıcı olarak mı yazdınız yoksa bir arkadaşınızda gördünüz bakıp mı yazdınız çok merak ettim,

Ayrıca bu parçaları nasıl temin edelim? (lastik hariç, lastik ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum zaten dikkatli ve kuru zemin kullanırım) kayış, baga, şanzuman yağı nerden alınır? çünkü parçaları alıp ustaya taktırmak daha doğru bir uygulama olacaktır diye düşünüyorum, ne dersiniz?

Tecrübeli ve fikir sahibi birini bulmuşken sorayım dedim, detaylı yönlendirirsen çok sevinirim. Bende 1.500 km deyim 2.000 bakımına girmeden hazırlıklı giderim.

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Selamlar,

Alıntıları Göster

Gelelim tecrubelere

Motorumu ekim ayi basinda 4000kmde 2.el olarak aldim. Su anda 6000kmde. Motorum 80ccye cevrilmis ve enjeksiyonlu modeli.

Enjeksiyonlu olmasindan dolayi devir ve hiz kesicisi mevcut.

Yukaridaki islemleri yapmadan once max 70km hiz goruyordu ve limitore giriyordu. Bagira bagira bu hiza ulasiyordu ve cok zorlaniyordu.

Yag, kayis ve baga degisiminden sonra son hizi 75 oldu (helektronik hiz kesici var iptal edilemiyor enjeksiyonlularda)ve daha az zorlanarak bu hizlari rahatla gormeye basladi. Ayni zamanda yakit tuketimi yarim litre dustu. En son olctugumde 2.2lt/100km yakmisim.

Islak zeminde lastikler yok gibi birsey. Asiri kayiyor. En ufak bir hatada yerdesiniz. Frenleri de pek guven vermedi bana. On fren balatalarini kaliteli olanlarla degistirmek istiyorum. Arastirmam devam ediyor..

Ayrica sym fiddle 2 on cam siperligi cappucinolara 1 e 1 uyumlu. Ben alip taktim. Gogus kismina carpan ruzgari kesti. Su an sadece kaska geliyor ruzgar. Onu da deflektor alarak çozmeyi dusunuyorum.

Motor kalite olarak fena degil. Bu zamana kadar bana hic sikinti cikarmadi. 1500kmde 1 yagini degistikten sonra da uzun yillar sorunsuz hizmet edecegine inaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 20 Nisan 2021; 10:9:34 >

• quote:

Gelelim tecrubelere

Motorumu ekim ayi basinda 4000kmde 2.el olarak aldim. Su anda 6000kmde. Motorum 80ccye cevrilmis ve enjeksiyonlu modeli.

Enjeksiyonlu olmasindan dolayi devir ve hiz kesicisi mevcut.

Yukaridaki islemleri yapmadan once max 70km hiz goruyordu ve limitore giriyordu. Bagira bagira bu hiza ulasiyordu ve cok zorlaniyordu.

Yag, kayis ve baga degisiminden sonra son hizi 75 oldu (helektronik hiz kesici var iptal edilemiyor enjeksiyonlularda)ve daha az zorlanarak bu hizlari rahatla gormeye basladi. Ayni zamanda yakit tuketimi yarim litre dustu. En son olctugumde 2.2lt/100km yakmisim.

Islak zeminde lastikler yok gibi birsey. Asiri kayiyor. En ufak bir hatada yerdesiniz. Frenleri de pek guven vermedi bana. On fren balatalarini kaliteli olanlarla degistirmek istiyorum. Arastirmam devam ediyor..

Ayrica sym fiddle 2 on cam siperligi cappucinolara 1 e 1 uyumlu. Ben alip taktim. Gogus kismina carpan ruzgari kesti. Su an sadece kaska geliyor ruzgar. Onu da deflektor alarak çozmeyi dusunuyorum.

Motor kalite olarak fena degil. Bu zamana kadar bana hic sikinti cikarmadi. 1500kmde 1 yagini degistikten sonra da uzun yillar sorunsuz hizmet edecegine inaniyorum.

Alıntıları Göster

Valla bende Eylül-Ekim ayında 900 km de aldım Enjeksiyonlu benimki de,

şuan 1.500 km'de 2.000 bakımında birebir uyguluyorum. teşekkür ederim.

72 km de devre kesiyor, benden önceki sahibi, kayış ı değiştirdim dedi, açıp bakmadım ama bende bunun 125 cc lik olanı vardı, onu satıp ertesi gün 50 lil olana bindim ve çok bir fark görmedim çekiş ve gidiş olarak.. (o 90 km hıza zar zor ulaşıyordu) yakıt tüketimim ise 25 TL 150 Km bende fiks +- 5 km oynar her seferinde... km de 16 kuruş gibi bir değer oluyor...

Lastikler ile ilgili haklısın PCX'de orjinal lastikler nasılsa bunlarda aynı kalitede... Malesef bu konularda + bir katkı sağlıyarak ses getirmeyi VOLTA gibi düşünemediler bu firmalar... Arora, Mondial, Kuba vs. keşke onlarda motorları ANLAS'la çıkaralar banttan...

Bazen gelgit yaşıyorum VOLTA RM5 e geçebilirim belki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 21 Nisan 2021; 1:31:59 >

• Merhaba

173 biri için uygun mudur yoksa daha küçük bir scooter mı önerirsiniz?

• serhan1532 S kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Hocam 160 cm içinde uygundur diyen olur hayır uygun değil diyen olur :)

niye uygun olmasın ? çekincelerin nedir? ağırlık olarak 50cc ler arasında çok fark yok, boyut olarak daha geniş ama bir nmax ile bir bluberry arasında bakarsak tabiki blueberry daha ufak ama bu motor u 173 cm boyunda biri kullanırsa sırıtmaz ama ne biliyim bir mondial revival kullanırsa altında cücük gibi kalıyor motor bu gerçek :) ....

Sizin çekinceniz ne ? ne için uygunmu ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.