Şimdi Ara

arkadaşlar bana bir yol gösterin yardım lütfen c++

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar C++ dersinde hoca aşağıdaki bir algoritma yazmamızı istedi nasıl yapabiliriz bana yol gösterin ben ve arkadaşlarım nasıl yapabileceğimize dair hiçbirşey bilmiyoruz.Lütfen örnek bir kod hazırlarmısınız en azından nasıl yapılacağına dair bir fikrimiz olsun lütfen yardım.

Ödev aynen şöyle:
    1. Kullanıcı klavyeden öğrencinin numarasını, adını ve 3 sınav sonucunu girecek. Algoritma sınav sonucunun aritmetik ortalamasını bulmalı ve 50 üzeri ise ekrana yazdırmalı. 50 aşağısı ise “ Gelecek yıl görüşürüz” yazdırmalı.
    2. Bir üniversitede N (N=10 alın bu algoritmada) sınıf var. Her sınıfta M (M=30 alın) öğrenci var. Her öğrenci 12 sınava giriyor. Kullanıcı öğrenci adı ve öğrencinin sınav sonuçlarını girecek. Her öğrenci için ortalama puan ve öğrenci adı ekranda yazılmış olacak. En sonda her sınıfın sınıf ortalaması ekrana yazdırılacak.
    3. F(x) aşağıda belirtildiği gibi bir fonksiyon. Program X e 0 dan 5 e kadar 0,5 artışla değerler verecek. Her X , f(x) kombinasyonlarını veren bir algoritma yazın.

fonskiyon için buraya tıklayın arkadaşlar 3. maddenin altındahttp://ce.istanbul.edu.tr/Dosyalar/Odevler/2012/1/0/Odev_0_HW1_20121018_654.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugra91 -- 21 Ekim 2012; 0:00:04 >

• dghx 67rut kkuzs zs rthhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 15:02:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rob dö şambır

C++ dersinde visual basic'le yapılacak diyorsun, ne iş?
    3.'de aşağıdaki fonksiyon diyor ama aşağıda birşey yok, bak da onu da yazıver...

fonksiyon bu hocam:

http://ce.istanbul.edu.tr/Dosyalar/Odevler/2012/1/0/Odev_0_HW1_20121018_654.pdf

en aşağıda yazıyor ben ingilizcesini tercüme ettim pdf den alamadım fonksiyonu bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

• 5ey cg bvff yr 6s6r6 6rs 6rs 6s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 15:03:24 >
  • quote:

kod yazın demiyor, flow chart çizin ve algoritmayı yazın diyor. biraz çaba göstersen... zor değil. daha baştan bu kadar alakasız olursan sonra çok çekersin.

tamamdır anlaşıldı hocam zaten ama çaba göstermesem ödev yapmayı da düşünmem demi bazı sorunlar var o yüzden dersler kaçtı başını kaçırınca afedersin kıçınıda anlamıyosun neyse hocam sen şu flow chart ı bir açıklarmısın.ne yani program yazmıcazmı şimdi.
  • Kusura bakmayın ama ilk soruyu yapamadıysanız; size hocanızın hiçbirşey öğretmemiş olması gerek, ayrıca sizinde google ve 4 işlemin ne olduğunu bilmemeniz gerekiyor.

> isim 50 40 34
    sonuc = (50 + 40 + 34) / 3
    sonuc <= 50 "Seneye görüşürüz" veya "Tebrikler skor : sonuc "

http://www.dreamincode.net/forums/topic/189685-vbnet-programming-using-notepad-and-command-prompt-part-i/

VB.net dersi alıyorsanız yukarıdaki kodlar size baya yardım olacaktır ödevinizi yaparken.

Ekleme : Algoritmayı yaz denmiş. Benim burdan anladığım kodu yazmak.
    FlowChart (Akış Diagramı)http://en.wikipedia.org/wiki/Flowchart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garui -- 20 Ekim 2012; 23:34:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: garui

Kusura bakmayın ama ilk soruyu yapamadıysanız; size hocanızın hiçbirşey öğretmemiş olması gerek, ayrıca sizinde google ve 4 işlemin ne olduğunu bilmemeniz gerekiyor.

> isim 50 40 34
    sonuc = (50 + 40 + 34) / 3
    sonuc <= 50 "Seneye görüşürüz" veya "Tebrikler skor : sonuc "

http://www.dreamincode.net/forums/topic/189685-vbnet-programming-using-notepad-and-command-prompt-part-i/

VB.net dersi alıyorsanız yukarıdaki kodlar size baya yardım olacaktır ödevinizi yaparken.

Ekleme : Algoritmayı yaz denmiş. Benim burdan anladığım kodu yazmak.
    FlowChart (Akış Diagramı)http://en.wikipedia.org/wiki/Flowchart

hocam sana şöyle söyleyeyim bir lab dersine girdik ondada ekrana a:50 b:30 c:20 yi yazdırmayı öğrendik ben flowchart filn ilk defa duyuyorum... yani düşün.

• FlowChart denilen şey yazdığın programın akış diagramını çizmek.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d6/FlowchartExample.png/220px-FlowchartExample.png

Bir programın akış diagramı yukarıda.
  • 53w gn xcvnn bn bv cvv,jhhmx m m n ,,m,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 15:03:57 >
  • quote:

örnek algoritma yazımı, 1. soru için:
    1. Display "Enter your number:" on screen. 
    2. Read student number, assign it to num.
    3. Display "Enter your name:" on screen.
    4. Read student name, assign it to s_name.
    5. Display "Enter your 3 exam results, separated by spaces:" on screen.
    6. Read exam results, assign to exam1, exam2 and exam3.
    7. Assign the result of (exam1+exam2+exam3)/3 to average.
    8. If average is less than 50, display "See you next year" and exit; otherwise display average on screen.
    9. End.

bu daha 1. sınıf belli ki

hocam "bu" nedir en sinir olduğum şey yardım edeceksen adabıyla usturubuyla et ha "bu" gibi yukardan bakmaya çalışıyorsan hiç etme ettiğin yardımında değeri kalmıyor çünkü anladınn.

• 758m,b mmmmmmmmmmmmmmmmmmfxnf fgn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 15:04:14 >
  • "bu" yerine arkadaş diyebilirdin mesela üstelik ben 22 yaşında adamım 18 yaşında ergen sanma diye söylüyorum ve ayrıca kendi kendini bilgili insan sınıfına sokarak "bu" diyerek güyaa yukardan bakmaya çalışmalar sonra gelip bana züppe zibidi demeler hocam sen ne tutarsız adamsın ya önce bir kendi üslübuna davranışa bak sonra ders vermeye kalk çocuk yok karşında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugra91 -- 21 Ekim 2012; 0:33:52 >
  • Hoppala !!

Ekleme : Bana kötü niyet gibi görünmedi. Kötü niyet için yazmış olsa, en baştan yardım etmeye çalışmazdı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garui -- 21 Ekim 2012; 0:50:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugra91

Arkadaşlar C++ dersinde hoca aşağıdaki bir algoritma yazmamızı istedi nasıl yapabiliriz bana yol gösterin ben ve arkadaşlarım nasıl yapabileceğimize dair hiçbirşey bilmiyoruz.Lütfen örnek bir kod hazırlarmısınız en azından nasıl yapılacağına dair bir fikrimiz olsun lütfen yardım.

Ödev aynen şöyle:
    1. Kullanıcı klavyeden öğrencinin numarasını, adını ve 3 sınav sonucunu girecek. Algoritma sınav sonucunun aritmetik ortalamasını bulmalı ve 50 üzeri ise ekrana yazdırmalı. 50 aşağısı ise “ Gelecek yıl görüşürüz” yazdırmalı.
    2. Bir üniversitede N (N=10 alın bu algoritmada) sınıf var. Her sınıfta M (M=30 alın) öğrenci var. Her öğrenci 12 sınava giriyor. Kullanıcı öğrenci adı ve öğrencinin sınav sonuçlarını girecek. Her öğrenci için ortalama puan ve öğrenci adı ekranda yazılmış olacak. En sonda her sınıfın sınıf ortalaması ekrana yazdırılacak.
    3. F(x) aşağıda belirtildiği gibi bir fonksiyon. Program X e 0 dan 5 e kadar 0,5 artışla değerler verecek. Her X , f(x) kombinasyonlarını veren bir algoritma yazın.

fonskiyon için buraya tıklayın arkadaşlar 3. maddenin altındahttp://ce.istanbul.edu.tr/Dosyalar/Odevler/2012/1/0/Odev_0_HW1_20121018_654.pdf

Zeynep orman mi istedi, yoksa ruya mi? Yoksa esenkul mu yoksa m,ali mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yok garui kötü niyetinde değilim ben gene çok teşekkürler yardımı için hiç bir şekilde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama ben bu tip hitaplara gerçekten çok sinir oluyorum yani anlayacağın en hassas yerden girince tepki gösterdim ki daha sonrasında verdiği tepkide aşikar eğer ki yaşı benden büyükse ve saygılı olmamı istiyorsa önce kendisini saygılı davranması gerek önce hakaret edip sonra saygı beklemesi de bir garip.

Neyse genede ikinize çok teşekkürler çok da uzatmak istemiyorum iyi geceler.
  • Kolay gelsin hepimize İyi geceler herkese.
  • Soru 3

N=0

While N not equal 5

İf N < 1
    Run f1(N)

Else

İf N < 2
    Run f2(N)

...

End

• Soru 3

N=0

While N not equal 5

İf N < 1
    Run f1(N)

Else

İf N < 2
    Run f2(N)

...
    N=N + 0.5

End

• Sanırım aynı sınıftayız ve özgür can hocadan bahsediyorsun :D Akış diyagramı dediği derste gösterdiği şekiller. Read dikdörtgen if için üçgen gibi bir şekil var mesela o şekilde. Hoca söylediğine göre kod istemiyor birincisi derste yaptığı gibi step step yazmamızı istiyor bir de akış diyagramını çizmemizi istiyor.

Step 1 : Read A
    Step 2 : If N>50 .. gibi bir de bunun akış diyagramını çizeceğiz işte. Bir de ce.istanbul.edu.tr'den ödev yollarken sıkıntı yaşıyorum kayıtlı ödev yok diyor yollamama rağmen sistemde sıkıntı varmış sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rf.id -- 24 Ekim 2012; 15:26:49 >
  • hehehe kardeşleer sayaca bakın arasıraa ;) ((( foruma yorum gönderen arkadaş salı günü tanışalım senle yaw ))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.