Şimdi Ara

Arkadaşlar asus laptop hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2011 yılının nisan ayında Bimeks internet mağazsından ASUS N53 SN- SZ024V marka laptop aldım. 16 ay geçti üzerinden ve şarj giriş soketinde sorun oldu şarj etmemeye başlayınca garantiye verdim, 12 iş günü sonra asus servisi ürününüzün değişimi onaylanmıştır geri kalan parçaları getirin dedi.

Şimdi sıkıntı burada başlıyor, ben bu laptobu o zaman 1925 tl ye aldım. Özellikleri kısaca,

i7 - 2630 işlemci ( kendine ait intel ekran kartı var )
    2 gb 550m nvidia ekran kartı
    4 gb 1333 ram
    500 gb hard disk
    1920 1080 full hd ekran
    bir de ses sistemi bang and olufsen ( ne kadar kaliteli olduğunu biliyorsunuzdur )

Şimdi bimekste aynı ürün satılmıyor. Aynı ürünün kodu farklı olanı satılıyor arada şöyle farklar var,
    6 gb ram
    750 gb hard disk
    ekran kartı ise benimkinin düşük modeli olan 540m nvidia.

bu laptobun fiyatı 2250 civarı bir şey.

Yani kısacası 16 ay geçmesine rağmen iade edilen parayla daha düşük özellikli olanını bile alamıyorum. !!!!

Bu durum çok moralimi bozmuştu. Sonra internette gezinirken pcdepo.com sitesinde, asusun yeni N serilerinden N56 serilerini gördüm, hem 3. nesil işletim sistemli hem de IVYBRİDGE teknolojisine sahip. Ses sistemi keza yine bang and olufsene ait. Çok hoşuma gitti ve FREEDOS ile 2040 tl civarına satılıyor, özellikleri ise,

i7-3610Q
    nvidia 2gb 630m
    4 gb 1600 ram
    750 gb 7200 rpm hard disk
    1920-1080 full hd mat ekran
    vs

gidiyor. bir de bunun windowslusu var o da 2350 tl civarına satılıyor. ( 6 gb ram e sahip )

Şimdi arkadaşlar cebimden çok para koyacak durumum yok, ben ne yapmalıyım ???

Bimeksten ne gibi bir talepte bulunmam doğru olur ? Parayı alırsam ne yapayım ? pcdepo.com sitesine güvenilir mi ? ya da teknosa.com da n56 serisinin daha iyi bir modeli var ( 2800 tl fiyatı var ) oradan indirimimi kovalıyayım ? (turuncu indirim olsa %25 o zaman 2100e denk geliyor o pc, zira teknosa daha güvenilir gibi pcdepo'ya göre)

• zor bir tercih hocam gerçekten
    ivy bridgeli asus güzel ama ekran kartı düşük biraz
    ayrıca pcdepo güvenilirdir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamün alayküm arkadaşlar bende asus N53 SN-SZ024v aldım bundan 20 ay önce.. bilgasayarlar gereksiz yoğunluk (CPU) artışı dışında sıkıntı yaşamadım bugüne kadar, ama şarj soketi giriş yerinde problem benimde oluştu..dolum zar zor yapıyor, hata yapmıyor.. garanti bitimine 4 ay var gönderiyim diyorum ama nolur bilmiyorum .. sendeki gibi para iadesi yapıyorlarsa işim zor çünkü eş değer bir bilgisayar almak pek mümkün değil, aynı bilgisayarı veya bir üstünü vermeleri sözk onusu olmuyor mu ? . işim dolayısıylada sürekli bilgisayara ihtiyaç duyuyorum napmalıyım ?
    yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.