Şimdi Ara

arkadaşlar acil hermetik şobben lazım hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkdaşlar hermetik şohben arıyorum ev için 13-14lt olanı istediler.biraz özlleiklerine bakınca her markada bi sorun çıkmış..mesala ardağım saabit sıcaklık olan ama daxom kapisetsi az gelecekmiş..uyanlar bunlar yorumlarınızı bekliyorum..

DemirDöküm C 350 F Şofben
    Baymak BH13 Şofben
    Ariston Next 14 Lt Hermetik Şofben

• ustha U kullanıcısına yanıt
    Ariston Next modelini tavsiye ederim, özellik olarak diğerlerinden üstün.
  • Zebra rica etsem hangi ozelliklerinin ustun oldugunu yazsan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    1. Premix teknolojisi
    2. Tek tuş Banyo fonksiyonu
    3. Sabit su sıcaklığı
    4. Don koruması
    5. Geniş modulasyon aralığı
    6. Fiyatı

http://www.ariston.com/tr/DO%C4%9EALGAZLI_%C5%9EOFBEN/next

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 24 Aralık 2013; 17:25:02 >
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    tşkr zebza...ev büyük 14 lük yeterli olacakmıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ustha -- 24 Aralık 2013; 19:55:23 >
  • ferroli sky f güzel görünüyor 13,7+16,8 versiyonlarıda var ve sıcaklık sabit tutma özelliği war fiyat farkı biraz war ama

http://www.enerjivetesisat.com/tesisat-haberleri/hvac/2439-ferroli-sky-f-hermetik-ofben-ile-enerji-tasarrufu
    14 litrelik yeter, Ferroli'nin ürünü güzel ama bana göre kombi fiyatına şofben alınmaz.
  • Sitede demirdokum 14 lt/dk takanlar sorun yasadi.ama soyle bsyde war suan tuple kullaniyorlar dogalgaz baglandiginda sorun kalkarmi ortadan eger sorun kalkmayacaksa 14 te yeterli degil

• quote:

Orijinalden alıntı: ustha

Sitede demirdokum 14 lt/dk takanlar sorun yasadi.ama soyle bsyde war suan tuple kullaniyorlar dogalgaz baglandiginda sorun kalkarmi ortadan eger sorun kalkmayacaksa 14 te yeterli degil

Yaşadıkları sorun ne? 14 lt/dk iki banyo ve mutfak aynı anda rahatlıkla besler.
  • Tuple calisiyor derece 35 gecmiyirmus arada su soguk yada ilik oluyor dus falan rahat alamiyolar

Demirdöküm ve Baymakta sıcak su dalgalanması olabiliyor kapasite yüzünden değil, modulasyon aralığı yüzünden, 35°C üzeri çıkmama konusunda bir fikrim yok.
  • biraz araştırınca,bikaç ustaya (hem servis hemde alt yapı kuran) sorunca vede teknik bilgileri de okuyunca şu kanıya vardım biraz özet olacak ama başka araştıran yada sorun yaşayan arkdaşlar için azda olsa bi sonuç olabilir.1 şofben için yaptıkarlımıza baksana :)

*demirdökümdeki sorun tahminimce su basınc ayarı ile alakalı,basınc ayarı yok ama aynı yere airfel yada daxom hermetik şofben alıpta basınç ayarını düşürende sorun yok yada minimal..
    *şofben lt miktarı evin büyüklüğünden ziyade kullanım ve aynı anda kullanımına bağlı.aynı anda 3 musluk açılınca ister istemez azalma olur ama hem sıcaklıkta azalma artı hemde debidede azalma varsa ozamn 14 yda 16 lt alınması öneriliyor.

*eca,daxon,gold therm ...gibi markalarda donmaya karşı önlem olmadığı için dışarda kurulacaksa dolap içinde dahi olsa donma riski war ama ew içi farketmez bu arada airfel şofben üretinimi kaldırıyor daxom devam edecek servisinide airfel yada daikin yapacak(daikin;airfel ve daxomu satın almış..)

*daxon,ariston,ferroli,gold therm,airfel ....de sıcaklık sabitleme özelliği war demirdöküm , baymakta yok dalgalanma şeklinde sebebi modülatör aralığı daha geniş.

eksik,yanlış yada eklemek istenilen bişey warsa konuya devam olarak yorumlarını paylaşabilirler yazdıklarım sadece müsteri yorumudur resmi değildir :)

açıkaçası benim aklıma yatan daxom,ariston ve ferroli oldu.daxom alacam ona karar verdim.ferroliinin bi 300 tl si fazla :)
    zebza arkadaşımada yorumları için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ustha -- 26 Aralık 2013; 3:08:53 >

Seçiminiz güzel hayırlı olsun, yeni modelinde donma koruması da mevcut.

http://www.daxom.com/Urun/hermetik_sofbenler/ukdax-11st/37
    Tüplü şofbeni doğalgaz bağlandığında kullanamazsınız.Brülör memeleri farklıdır.Çalışsa bile istenen verim alınmaz.
  • olabilir tabi ..bu arada daxom 12lt piyasada fazla yok sürekli 11lt diyolar genelde airfel 12lt war o da güzel
    Hay Allah razı olsun. Teşekkürler yazı için.
    Araştırmadan az da olsa kurtuldum.
    Şuan ne kullanıyorsunuz?
    Ben 2 sene önce tokide kiracı iken Daxom Plus UKDAX-12 CT Hermetik tipi bununla aynı (tam bu mudur bilmiyorum) kullanıyordum ve memnundum, şimdi kendim ev aldım tokiden, eve almam lazım, mutfaga takılacak, donma önlemi önemli değildir herhalde? bunu alsam bu iyi midir, sizde bundan almışsınız galiba?
  • daxom bulamadığım için airfel aldım ondan da gayet memnunum.evet mutfakta olursa donma sorunu görülmez diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.