Şimdi Ara

Arkadan vurmak her zaman %100 suçlu mu demektir. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
8.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • boğaz köprüsünün üstünde sol şeritte servis aracıyla giderken arkadan otomobil çarpmıştı, o zaman polis tutanağı ile işlem yapılıyordu, polis şerit ihlalinden dolayı tüm kusuru servis aracına yazmıştı...
  • Erreguay kullanıcısına yanıt
    Tamam bundan sonra çitler nedeniyle hız sınırları 5km/saat olarak belirlensin.
    Yav bilmeden yazdığın mesaja ek yapanlara tuhaf savunmalar yapmak zorunda mısın? Hep çok çok haklı olmasan olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Haklısınız otoyolda viraja durmak nedir ? Orda carpsam kendi aracimdaki birine bir sey olsa o duran adamı da orda gözüm döner kötü şeyler olur herhalde.
    Sol serite durup çocuğunu isetenler de var onların beynini falan eriteceksin hatalı üretim gibi bir şey
    Zaten virajda park etmek yasak. Bu durumlarda da çarpan hatalı sayılmıyor. Park edene hata isnat ediliyor. Normali de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Aralık 2019; 12:29:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Yahu otoyolda viraja parketmiş arabaya çarpan araç arkadan çarpmış olsa da suçsuzdur. Bu kadar basit. Hem bilmiyorsun hem de yok çocuk yok bilmemne. Kural neden bu şekilde, kural koyanlar neden böyle koydu diye bir düşünür insan. Her viraja saatte on kilometre bölü saatle girecek hali yok herhalde araçların. Viraja park etmiş aracı sorgulayıp suçlasana önce. Oraya park edilir mi?

Alıntıları Göster
    atladıgınız bır sey var. çok keskınse vıraj zaten hız kısıtlamasına gıdılmıstır
    TABELA Koyulması gerekıyor. tabela yoksa suc karayollarına oradan da muhendıse yıkılır.
    HIZ sınırına uyulmadıgı ıcın kusurun fazlası park edene degıl arkadan vurana yazılır. park edenede bır mıktar kusur eklenır ama tekrar edıyorum kusur vıraja belırlenen hızlardan fazla gırdıgı ıcın arkadan vurana verılır...

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    Çok geç çektim kafayı çevre yolunun ortasında bekliyorum,bakacaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç kiralık birde, geçmiş olsun..
  • 80/90 km/s hızla gidip 100 metreden farkeden insan çok rahat durur. Onun 100 metre dediği 10 mt filandır anca. Telefonla mı uğraşıyordu artık napıyordu kim bilir. Suçlusun kardeşim yapacak bişey yok. Geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Park yerinden geri geri çıkarken yola çıktığımı görüp durmamasına rağmen(muhtemelen telefonla vs uğraşıyordu) ben 8/8 kusurlu oldum. Arkadan vuran değil de park yerinden çıkan her koşulda suçluymuş.
  • Demekki neymiş dacia alınmazmış Dacia ile hız yapılmazmış frenleri sağlam değilmiş (eğer 150metreden frene basıp o hızda duramıyosa)

• her iki tarafta suçlu burada sadece çarpana asıp kesenler neyin kafasında? Yolun ortasında keyfe keder duramazsınız.
    Çarpan kişi bu durumu ispatlarsa veya duran araç adres için durdum yazdıysa tutanağa öyle %100 suçlu olmayacaktır hatta muhtemelen her araç kendi hasarını karşılayacak duruma gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenlik -- 24 Aralık 2019; 13:50:21 >
  • Sadece kavşakta durum değişiyor.

• Duraklama ve park etmenin yasak olduğu cadde sokakta öndeki durmuş ve çarpmışsanız %50-%50 veriliyor diye biliyorum ama sizin vakada sanki %100 size yazarlar gibi. Çünkü herhangi bir işaretleme yok. Adama arız vs artık her nedense kenara çekmiş park halinde. Belki trafiği zora sokacak şekilde park yapmış denilerek bir şeyler çıkarılır mı bilemedim.
  • Ben de onu soracaktim adam gelse geri geri vursa sonra gidip bana arkadan çarpti dese ne olacak?

• Suç sizde. 80 90 ile giderken 100 150 metrede araban durmuyorsa o frene sahip arabanla yola çıkma hocam zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: harubate

Demekki neymiş dacia alınmazmış Dacia ile hız yapılmazmış frenleri sağlam değilmiş (eğer 150metreden frene basıp o hızda duramıyosa)
    Adam neyin derdinde bu araba yarıştırma derdinde...
  • Gen-2 G kullanıcısına yanıt
    Haklısın ama bi çıkarım da bulunmak gerekiyor belki de fren balataları eskidir arabaya bağlamak doğru olmayabilir

• bir sebepten sağa çekip 4lüleri de yakmış duran araca arkadan geçiriyorsun
    bir de suçlu mu oluyorum diyorsun
  • Şehiriçi 3 şerit akan trafikte en sol şeritteki bir arabaya makas atıyorlar. Bu adam da arabayı durdurup, arabadan inip çizdi mi diye tampona bakıyor. Arkasından akan trafikten biri -o da dayım oluyor- son anda fark edip aynı senin gibi vuruyor. Sonra arkadan vuran vurana. Zincirleme kaza.
    Polisin olaya bakış açısı ise şöyleydi. Adam durabilir, önüne bir şey çıkmış olabilir, aracı arıza etmiş olabilir vs vs. Siz suçlusunuz, dikkatli olacaktiniz demiş. Ki zaten kazada en çok suç oranı zincirleme kazaya karışan en son araca kesildi.

Ekleme: Tabi göz kararı metre hesabında sıkıntı var, onu da söylemeden geçmeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 24 Aralık 2019; 22:58:20 >
  • Bu adamın konusu hala duruyor mu? Konuyu silsinler üyeyi banlasınlar
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.