Şimdi Ara

arka bahçedeki kedi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bizim evin arkasında gözleri açılmamış ve poposunda dışkısı kalmış bir kedi yavrusu var hiç susmadan miyavliyor anneside yok kardeşleride tek başına öyle ağlıyor ne yapmalıyım bu kediyi öyle kalsın ölsünmü yoksa onu evde bakabilirmiyim ? çok pis gözüküyor bitlenirim falan diye korkuyorum ve nası besleyeceğimde bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haa? -- 16 Temmuz 2009; 17:30:28 >

• Eğer beslemek istiyorsanız,güzelce yıkayın ve hemen veterine götürün.Aşıları falan tamam olunca bitlenme riski falan kalmayacaktır ve hastalıklardan arınacaktır.Aç olabilir güvenini kazanmak için besleyin daha sonra elinize almaya çalışın.Çok iğreniyorsanız hayvan bakmanızı önermem.Genel anlamda bahçede oynayınca bile o hale gelebiliyor hayvanlar.
  • yıkamadan veterinere götür.yavru hayvan yıkanmaz yıka demiş birde..sabahına çıkmaz yıkarsan, sakın yıkama.bokunu temizle kolonyalı mendille yeter
  • Sağnak yağışlı bir günde şemsiyesiz olarak eve yetişmeye çalışırken çalıların arasından ses duydum.Baktım ufak bir kedi.Hemen aldım elime,gözleri açıktı ama,başka yavru yoktu yanında.Eve getirdim elimde,çok pis kokuyordu.Hemen eve gelince lavobanın musluğunun sıcak tarafını açtım,lavoba ısınınca suyu ılık kıvama getirdim.Kediyi attım lavobaya,yavaş yavaş şampuanla fazla su kullanmadan iyice yıkadım,mis gibi koktu.Sonra kafasını yavaşça yıkadım,biliyorsun kulağına su kaçmaması lazım.Sonrada sardım havluya,saç kurutma makinasıyla orta derecede(sıcakta değil soğukta) kuruttum.Ufak bir tabağa süt koydum,iyice doydu.1 gün evde baktım,sonra komşuma verdim,evi daha müsaitti.Kapıda besliyordu(kapalı yerde ama).Komşum bi'yere gitmiş,diğer komşumun kızı kediyi bulmuş,kedi aç,sütten başka birşey yiyemiyor,onla başlamış oynamaya!Merdivene koymuş,aşağı insin diye.En sonunda öldü hayvan(tahminen açlıktan)...Ben yetişemedim çok üzüldüm,çok küçüktü...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.