Şimdi Ara

Arduino ile Pnömatik Silindir Kontrolü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba arduino ile pnömatik silindire basit ileri geri hareket yaptırıcam fakat valfler konusunda pek bilgim yok arduino ile bir valfi kontrol edebilirmiyim yada farklı bir tavsiyeniz varmıdır şimdiden teşekkür ederim.

• Evet! Elektrikli valfleri kontrol edebilirsin. Projeni Anlatirsin yardimci olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lhkarakas L kullanıcısına yanıt
    Bir malzemenin kapağının ömür testini yapıcam onuda piston ile ileri geri yaparak çözmeyi düşünüyorum yani bu şekilde olucak arduino var elimde onunla bu sistemi denetlemeyi düşünüyorum proje bu
  • Basit bir proje yapilabilr arduino ile daha kolay olur dedigim gibi elektrikli vallfleri role urerinden surebilirsin sıkıntı olmaz.

• İlgin için teşekkür ederim
  • ihtiyacın olan şey, elektropnömatik valflerden birisidir. valfin her hareketi için, bir bobin kullanılır. bu bobinde aşağıdaki devrede görebileceğin gibi, +24 voltluk role ile kontrol edilir.

örnek bir uygulamayı aşağıdaki linkten görebilirsin.

http://320volt.com/pic16f84-duvara-tirmanan-mekanik-robot-projesi-picc-ile/

• dergul D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Pnömatik piston yerine farklı alternatifler düşündünüz mü? Kapak nasıl bir kapak bilmiyorum ama bol miktarda basınçlı havaya ihtiyacınız olacak. Sürekli basınçlı hava sağlayan kurulu bir sisteminiz yoksa kolay olmayacaktır.

Saygılar...
  • aynı işi görebilecek, dairesel otomatik kapı motoru var. onuda düşünebilirsin.

• Sirf su pnomatik yuzune okulda sac doktum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.