Şimdi Ara

Arduino Hassas Terazi yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bitirme projem olarak arduino üzerinde hassas terazi yapacağım bu terazinin çalışma şekli ise şöyle olacak örneğin markete gittik ve 500g portakal aldık ve tartacak kişi önce portakalın kodunu girip birim fiyatı bilgisini çekiyor diyelimki kilosu 6TL ardından portakalı teraziye koyunca 500g portakalımızın birim fiyatı: 3TL olarak gözüküyor tamamen marketteki tartı sistemiyle aynı olacak kaç kilogram geldiği bilgisi ve kaç tl'ye tekabül ettiği bilgisi bunu arduino üzerinde yapmak istiyorum tüm bağlantıları gerçekleştirdim sadece kod kısmı kaldı bu konu hakkında böyle bir projede bulunmuş veya konuya hakim arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Kullanılan malzemeler;

-Arduino UNO
    -Loadcell 5Kg
    -hx711 module
    -16x2 LCD ekran
    -4x4 Keypad

Arduino Hassas Terazi yapımı

• Şöyle yapabilirsin.

-Markette var olan her bir ürüne değişken ata
    -Teraziden gelen veriyi de bir değişkene aktar
    -Marketteki ürünleri LCD ekrana menü şeklinde yaz
    -Kişi ekrandan hangi ürünü seçerse onun birim fiyatıyla teraziden gelen veriyi çarpabilirsin.

Eğer kod sistemi olacak diyorsan da yönlendirme komutlarıyla kodlarla da yapabilirsin.
  • LaOtzi kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi bu linkde adam sadece ağırlık ölçen kısmını yapmış bu koda uyarlamak istesem nasıl yapabilirim acaba
  • Ödev falan için mi yaptın bilmiyorum ama aynı şeyi bende yapmak istedim sonra 20 liraya dijital hassas terazi bulunca baktım ki kendim yapsam daha masraflı olacak vazgeçtim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.