Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
40
Favori
369.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    televizyon alma arifesindeyim lg televizyon alayım derken A49-LB-8477 modeline takılı kaldım.
    LG 42lb670V Modelini alacakken vazgeçtim.
    bu televizyonun 60hearz den yazılımla 200 hearze çıktığını arçelik müşteri hizmetlerinden öğrendim.
    ileride bu problem olurmu(lg42 lb670v 200 hearz den 700 hearze çıkmakta)
    lg hakkındada iyi yorumlar okumadım webos işletim sisteminden menun olmayanlar çogunlukta

elektronik eşyalardan anlarım (tvler hariç) ve almadan öncede çok araştırırım.
    evde şu an 55cm. tüplü tv. var :) haftada 1 saat bile televizyon seyretmem. neden tv alıyorsun o zaman diye sorarsanız.
    smart tv özelliğini kullanacağım ve film seyredeceğim.bundan dolayı her formatı ve codeci desteklemeli smart tv özelliği iyi olmalı görüntüyü iyi almalıyım.

a49-lb-8477 almak uygunmu peşin 1725 tl.ye alabiliyorum(lg 42 lb 670v 1700 tl.)
    bu cihazın artıları eksileri neler yardımcı olurmusunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: t-con

Merhabalar hocam aslında 9377 ile 9378 serileri aynı şaseyi kullanır.(J5 Şasi) panelleri farklıdır
    8477 serisi ise (8467-8477) firmanın en son çıkardığı hatta uhd televizyonlardada kullandığı ky-kt şaseyi kullanır. 2 şase arasındaki en önemli fark KY-KT şase çift çekirdek işlemciye sahiptir dolayısıyla kanal geçiş hızı veya interaktif kullanımda KY-KT şase bariz üstündür. Ayrıca KY-KT şasede çoklu kanal taşıma/silme mevcuttur.
    J5 şaseye gelirsek baştada belirttiğim gibi 9378'de kullanılan panel 9377'ye göre daha kalitelidir.
    Özellikle 3 boyut performansı Arçelik gurubunun en iyisidir.
    Ses çıkış gücü (2x15watt) ile yine J5 şase üstündür. Benim için kanal geçiş hızı önemli dersen 8467- 8477 , yok kaliteli bi cihaz olsun dersen 9378 almalısın. 9377'yi kafandan sil

dostum
    lg 42lb670v mi yoksa a49-lb8477 mi almalıyım ikisininde fiyatı aynı
    yardımın için şimdiden teşekkürler

• @minik73

smart tv'li modellerin çoğu marka ve modelde web broserver'da flaş desteği yok bu sebeple çoğu film ve video sitesinde izleme yapılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Bozoğlu

@minik73

smart tv'li modellerin çoğu marka ve modelde web broserver'da flaş desteği yok bu sebeple çoğu film ve video sitesinde izleme yapılamıyor.

Bilgilendirme icin tesekkurler peki a49 lb 8477 de flash destegi mevcutmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Bende Beko 42lb8477 led tv aldım. Herkes neden LG Samsung almadın diyor ama hem fiyatı makul geldi hem de servis desteği var. Umarım memnun kalırım.

Dostum ilk izlenimler nasil tavsiye edermisiniz size gore artilarive eksileri nedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ati39

Öncelikle herkesin yeni yılını kutlar, mutlu ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi dilerim...

En sonunda Arçelik A48-LB-9486 TV yi 2.499 TL ye aldım...

Renk ayarını biraz zor yaptım renkler biraz bana soluk geldi...Sanırım panelin kalitesiyle alakalı bir şey bu ....

TV nin yanında ek olarak;

Asus ME70C tablet

Digitürk 1 yıllık HD giriş paketi

Apple TV cihazı

verdiler...

t-con üstad;

TV hakkında bilgilendirirsen sevinirim..Arçelik TV lerin genel ayarları ile yani..

Selam nasil bir cihaz memnunmusunuz bellentilerinizi karsiladimi

• minik73 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

TV ilk kuruluşunda ve ayarlarında renkleri pek hoşuma gitmemişti...daha sonra deneme yanılmayla renk ayarlarını yaptım ve içime sindi..

Belki de gözüm alıştı..

Sonuçta gerçekten şık ve kaliteli bir TV ...F/P olarak ta çok iyi bir cihaz bence...Memnunum sonuçta..

Yerli olması ..Aslında Grundig markası olması..3 sene garantisinin olması..teknik servis ağını geniş ve gelişmiş olması beni bu TV ye itti..

Samsung LG ,Sony çok düşündüm aslında ama yorumları takip ederseniz bizim gibi ülkelere resmen arızalı ürünlerini yollamakta ve

herhangi bir sorun halinde ilgisiz kalmaları beni yerli bir TV seçmeye itti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ati39

Merhaba,

TV ilk kuruluşunda ve ayarlarında renkleri pek hoşuma gitmemişti...daha sonra deneme yanılmayla renk ayarlarını yaptım ve içime sindi..

Belki de gözüm alıştı..

Sonuçta gerçekten şık ve kaliteli bir TV ...F/P olarak ta çok iyi bir cihaz bence...Memnunum sonuçta..

Yerli olması ..Aslında Grundig markası olması..3 sene garantisinin olması..teknik servis ağını geniş ve gelişmiş olması beni bu TV ye itti..

Samsung LG ,Sony çok düşündüm aslında ama yorumları takip ederseniz bizim gibi ülkelere resmen arızalı ürünlerini yollamakta ve

herhangi bir sorun halinde ilgisiz kalmaları beni yerli bir TV seçmeye itti..

aslında benimde takıldığım konu bu idi
    çevremde lg kullanan arkadaşlar var
    elektrik gidince kanal listesinin silnmesi, internet üzerinden film seyrederken bellek yetersiz hatalarını
    duydum bunların kronik olduğunu öğrenince soğudum. acelem yok(tv alışkanlığım olmadığı için)
    araştrıp iyi bir ürün almak istiyorum acaba sizin kullandığınız cihazmı yoksa a49-lw-8477 mi daha f/p ürünü(fiyatı 1750 nakit)
    iyi forumlar dileirm

• Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim A40LB5433 Tv yarın geliyor merak ettiğim iki konu var birincisi kağıt üstündeki 200Hz değeri doğru mudur ? ikincisi ise Ps4 bağlayacağım bu ty'ye input lag sorunu yaşar mıyım var mı tecrübe eden birisi ?
  • minik73 M kullanıcısına yanıt
    A49-LW-8477 TV yi de çok düşündüm ..hatta benim aldığım zamanda fiyatı 1.999 TL idi..ayni şaşeyi kullanıyorlar..

Çift modüllü ve çift çekirdekli...fark olarak benim TV de UHD var..

1.750 TL ye alınacak en iyi TV diyebilirim...
  • Arçelik/Beko UHD 9486 serisinin yeni versiyonları geliyor şubat gibi...resim işleme hızı 800 Hz
  • Digitürk play uygulamasını çalıştırabilen varmı? sadece göstermelik konulmuş gibi üyelik girişi yapılamıyor.
  • ati39 A kullanıcısına yanıt
    Fiyatları 3300 mü olacak yoksa 2500'den devam mı edecek bilginiz var mı ?

Bir de tek fark 600 den 800hz olması mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Fiyatları 3300 mü olacak yoksa 2500'den devam mı edecek bilginiz var mı ?

Bir de tek fark 600 den 800hz olması mı ?

sadece fark 800 HZ değl kesinlikle ..Grundig Almanya sitesinde VLX8580 diye çıkıyor...

Bence UHD TV lerin olmazsa olması HEVC video sıkıştırma özelliği de olacak ...

Önümüzdeki günlerde teknik özellikler açıklanır... ben buradan paylaşırım..

tahmin ediyorum 48 inçleri 2700-2800 TL civarında olur..

Arçelik kabul ederse benim yılbaşında aldığım A48-LB-9486 TV ile takas isteyecem farkının da vererek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 1 Şubat 2015; 21:17:55 >
    Teşekkür ederim, takası nasıl isteyeceksiniz bayi misiniz yoksa evdeki ile mi takas isteyeceksiniz o kısmını pek anlayamadım da.

Ekleme: Ev için almışsınız üst mesajlarda gördüm güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 1 Şubat 2015; 22:15:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Teşekkür ederim, takası nasıl isteyeceksiniz bayi misiniz yoksa evdeki ile mi takas isteyeceksiniz o kısmını pek anlayamadım da.

Ekleme: Ev için almışsınız üst mesajlarda gördüm güle güle kullanın.

Teşekkür ederim...

Bayi değilim, ev için almıştım ürün 1 ayda eskidi :) 1 ay içersinde yenisi çıkıyor aynı kasa da ...yani cihazın dışı değişmiyor..

Takası Arçelik kabul etmeyebilir..Şansımı deneyecem ama...

Teknik özelliklerinde birkaç değişiklik olacak..Bilgiler geldikçe burada paylaşacam..
    İnşallah kabul ederler diyelim o zaman

• orktas O kullanıcısına yanıt
    Umarım
  • Bu markalara bulasmayin hocam

• VLX8580 serisi yani yeni LB-9486 UHD serisinin bir üst versiyonu 800 Hz olacak o kesin başka da bir fark göremedim ben ...

http://www.novisgroup.ch/de_CH/55-vlx-8580-sl-silber

http://www.novisgroup.ch/data/catalog/documents/885003_110598_0.PDF

http://www.novisgroup.ch/data/catalog/documents/885003_110370_1.PDF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 2 Şubat 2015; 22:32:36 >

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.