Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
40
Favori
369.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben 2 hafta önce beko b42-lep-6bwm modelini aldım,görüntü+3d+internet ve hız bence çok iyi.Günlerce o marka bu marka inceledim gezdim baktım aklımda hiç beke yokkan yada arçelik zaten ikiside aynı mağaza gördüm inceledim beyaz kasası beni cezbetti,özellikler süperdi bende aldım eşim bile şaşırdı.Kablosuz logitec k400 model klavye + mouse(pad şeklinde) aldım , pc de çok düzgün fakat tv'ye takınca bazı tuşlar farklı çalışıyor sizce sıkıntı nedir benmi yanlış birşeyler yapıyorum,çözemezsem geri vermeyi düşünüyorum. yardım ederseniz sevinirim..................
  • quote:

Orijinalden alıntı: 142hat

Arkadaşlar ben 2 hafta önce beko b42-lep-6bwm modelini aldım,görüntü+3d+internet ve hız bence çok iyi.Günlerce o marka bu marka inceledim gezdim baktım aklımda hiç beke yokkan yada arçelik zaten ikiside aynı mağaza gördüm inceledim beyaz kasası beni cezbetti,özellikler süperdi bende aldım eşim bile şaşırdı.Kablosuz logitec k400 model klavye + mouse(pad şeklinde) aldım , pc de çok düzgün fakat tv'ye takınca bazı tuşlar farklı çalışıyor sizce sıkıntı nedir benmi yanlış birşeyler yapıyorum,çözemezsem geri vermeyi düşünüyorum. yardım ederseniz sevinirim..................

kablosuz kalvye çalışmıyor diye biliyorduk , o özellik yok sanırım, servis ten teyit alın diyeceğim de serviste pek çakmıyor yine de sorun sonucu bizlerle paylaşın ( bunun için de değiştirmeyin derim ben) dediğiniz gibi özellik fiyat performans tatminkardır bence yine de son karar sizindir keyifli seyirler

• quote:

Orijinalden alıntı: kanovat

arçelik a40leg6w televizyonumu alalı 6 ay oldu. yaklaşık dört aydır televizyonun sol üst köşesine yakın bir yerde kırmızı nokta oluştu. sorum servisi arasam onarabilirler mi? yada televizyon alıp götürüp günlerce bekletirler mi?

Televizyonun sağın da solun da yanında üstünde metal içeren bir nesne var olabilir ondan yapar elinize bir tornavida alıp deneyin hafif yaklaştırınca kırmızı noktanın oluştuğunu göreceksiniz. Eğer bir şey yok derseniz servisi arayın sizi bilgilendirirler.

• beko 46 leg 6b tv var,8 ay kadar önce almıştım geçen perşembe ekranın üst tarafı 4 5 parmak kalınlığında bir çizgi oluştu,gece 11 de 4441404 ü aradım cevap verdiler (demek gece de çalışıyorlarmış) anlattım derdimi servis notu aldım yarın yönlendiririm dedi,sabah 8,10 geçe servis aradı (8 de işbaşı yapıyorlarmış) kaydınız oluşturulmuş gün içinde müsaitseniz arkadaşlar gelecek dedi gelsinler dedim cuma 12 de 2 tekniker gelmiş tv yi görmüşler resmini çekip değişim için bölge bayiliğine yazacağız deyip gitmişler,pazartesi servis aradı tc numaramı istedi değişim için aynı cihazdan getireceğiz bilginiz olsun dedi yani perşembe gecesi aradım salı günü gelip yeni cihazı getirip kurup gittiler. Böylesi müşteri memnuniyeti beni etkiledi forumda samsung lg panasonic veya sony şikayetleri varken ve beko arçelik yada vestel alalım mı diye soranlar beko mu peh diye burun kıvıranlara bir örnek olsun diye yazıyorum bu gün bir samsungta serviste dert anlatacak muhatap bulmak mucize ha keza lg sorunlarından geçilmiyor yapılan bu değişim ki değişim gerektiren bir sorun gibi duruyor ama ilgi ve hızlı hizmet yaptığım tercihte haklı olduğumu gösterdi beko yu tebrik ediyorum (koç holdingi hala eleştiri hakkım saklıdır ayrı)

• Arkadaşlar bugün itibariyle Arcelik-A32-LEG-5B ile aranıza katıldım ilk izlenimlerim gayet güzel, ama smart tv kısmı bence olmamış:( herkez facebook ve twiter kullanmıyor, dolayısı ile bir web broserver ve iptv uygulaması eklenirse çok güzel olur. gereksiz olan alman uygulamalarıda kaldırılmalı, bunun yerine fanatik, ligtv vs. gibi faydalı uygulamalar olabilir.
  • İlerde smart tv gelişme göstermezse şöyle bir ürün düşünüyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/vmaxx-android-tv-artik-her-tv-bir-bilgisayar-82087672
  • Arkadaşlar Arçelik A42-LEP-6wv modelini almayı düşünüyorum Suan arçeliğin son çıkar dıgı LED modeliymiş daha dogrusu bayiden sparişi verildi beklemedeyim yanlız bir kaç sorum olucak ben suan Samsung 40c650 lcd tv kullanıyorum yaklasık 3 senedir kullanıyorum ve gerçekten verilen parayı hak eden bir cihaz 3 senedir benım kahrımı az çekmedi 3 senedir xbox360,bluray,ps3 kullanmadıgım cihaz kalmadı ve bana hiç sorun yasatmadı gerçekten...

Suan dedigim gibi arçelik a42-lep-6wv modelinin siparişini ver dik bayiden normalde ailem bu TV yi salon a koyucaklar ama ben kendi samsung c650 lcd tv mı salona koyup yeni alıcagımız arçelik a42-lep-6wv modelini kendi odama koymayı duşunuyorum..

şimdi arkadaşlar TV de benim için en önem arz eden şey oyun performansı ve bluray performansı tabi 3D de oldugu için onuda kata biliriz.ben bu arçelik modelinde xbox360 da oyun konusunda veya bluray film lerde samsung daki performansı veya daha iyisini alabilirmiyim aslınde LED tv oldugu için bendeki LCD samsung a göre daha ıyı bir görüntü ve performans bekliyorum ama Konu Yerli ürün olunca insan beklentilerinin düşürüyor ister istemez..

normelde benım samsung tv de (Oyun modu) var xbox360 ı actıgımda tv dırek oyun moduna gırıyor vb şımdı bu LCD ve LED tv lerde lag sorunu oluyor denılıyor bu arçelık modelınde bu performansı denıyen varmı daha dogrusu ısın ozeti arkadaşlar bu arçelik a42-lep-6wv modeli nasıdır beni tatmin edermi sizlerden yorumlaranızı beklıyorum..

ÜRÜN:http://www.arcelik.com.tr/urun_detay.aspx?kat=1671&urn=6173&lang=tr-TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabasaakall -- 29 Nisan 2013; 0:00:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biggqmerx

Arkadaşlar Arçelik A42-LEP-6wv modelini almayı düşünüyorum Suan arçeliğin son çıkar dıgı LED modeliymiş daha dogrusu bayiden sparişi verildi beklemedeyim yanlız bir kaç sorum olucak ben suan Samsung 40c650 lcd tv kullanıyorum yaklasık 3 senedir kullanıyorum ve gerçekten verilen parayı hak eden bir cihaz 3 senedir benım kahrımı az çekmedi 3 senedir xbox360,bluray,ps3 kullanmadıgım cihaz kalmadı ve bana hiç sorun yasatmadı gerçekten...

Suan dedigim gibi arçelik a42-lep-6wv modelinin siparişini ver dik bayiden normalde ailem bu TV yi salon a koyucaklar ama ben kendi samsung c650 lcd tv mı salona koyup yeni alıcagımız arçelik a42-lep-6wv modelini kendi odama koymayı duşunuyorum..

şimdi arkadaşlar TV de benim için en önem arz eden şey oyun performansı ve bluray performansı tabi 3D de oldugu için onuda kata biliriz.ben bu arçelik modelinde xbox360 da oyun konusunda veya bluray film lerde samsung daki performansı veya daha iyisini alabilirmiyim aslınde LED tv oldugu için bendeki LCD samsung a göre daha ıyı bir görüntü ve performans bekliyorum ama Konu Yerli ürün olunca insan beklentilerinin düşürüyor ister istemez..

normelde benım samsung tv de (Oyun modu) var xbox360 ı actıgımda tv dırek oyun moduna gırıyor vb şımdı bu LCD ve LED tv lerde lag sorunu oluyor denılıyor bu arçelık modelınde bu performansı denıyen varmı daha dogrusu ısın ozeti arkadaşlar bu arçelik a42-lep-6wv modeli nasıdır beni tatmin edermi sizlerden yorumlaranızı beklıyorum..

Güncel... arkadaşlar bilgisi olan yokmu

• quote:

Orijinalden alıntı: adem0730

slm arkadaşlar bende beko B42-LEP-6B aldım birkaç gündür youtube da videoları açamıyorum sebebi ve çözümü nedir acaba 2. olarakta kurulum yapılırken kullanma kılavuzu sanmıştım ama poşet içine baktım digitürk kartı ve modülü var kağıdın üstünde "arçelikten uydu alıcılı lcd alana digitürk hd paketi hediye " yazıyor.gerçi şifre geçerlilik tarihi 31.12.2012 yazıyor.bunu kullanmamız mümkün mü acaba.

eutelsat çanakta servis aktivasyon yapıp kullanabilirsin sözleşmeleri falan yenileriyle değiştiriyorlar 1 yıl giriş 2 keyif + 6 ay platinlernde birini izleme şansın oluyor ben kullanıyorum hd leride izleyebiliyorsun güzel birşey ama lig başında aktivasyon yaptırırsan daha iyi olur 3 ay boşuna gitmemiş olur tabi şampiyonları seçiceksen dizi sinema seçicekseniz farketmez :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar Arçelik A42-LEP-6wv modelini almayı düşünüyorum Suan arçeliğin son çıkar dıgı LED modeliymiş daha dogrusu bayiden sparişi verildi beklemedeyim yanlız bir kaç sorum olucak ben suan Samsung 40c650 lcd tv kullanıyorum yaklasık 3 senedir kullanıyorum ve gerçekten verilen parayı hak eden bir cihaz 3 senedir benım kahrımı az çekmedi 3 senedir xbox360,bluray,ps3 kullanmadıgım cihaz kalmadı ve bana hiç sorun yasatmadı gerçekten...

O modeller daha iyi diye duydum servisteki arkadaşlardan bende 40LEG6B var oyunlarda falan sorun yaşamadım 3D olarakta gayet iyi tatmin ediyor geçen gün Crysis3 oynadım süperdi ama tavsiyem altın uclu kaliteli HDMI kablo kullanman olsun + digitürk hediyesi var ondanda yararlanıcaksın daha ne olsun bir tek eksiyi bana göre browser özelliği olmaması internette istediğin gibi gezemiyorsun kendi sitelerinde gezebiliyorsun ben zaten kullanmıyorum o özelliği pekte sorun olmuyor o açıdan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: medetres

beko 46 leg 6b tv var,8 ay kadar önce almıştım geçen perşembe ekranın üst tarafı 4 5 parmak kalınlığında bir çizgi oluştu,gece 11 de 4441404 ü aradım cevap verdiler (demek gece de çalışıyorlarmış) anlattım derdimi servis notu aldım yarın yönlendiririm dedi,sabah 8,10 geçe servis aradı (8 de işbaşı yapıyorlarmış) kaydınız oluşturulmuş gün içinde müsaitseniz arkadaşlar gelecek dedi gelsinler dedim cuma 12 de 2 tekniker gelmiş tv yi görmüşler resmini çekip değişim için bölge bayiliğine yazacağız deyip gitmişler,pazartesi servis aradı tc numaramı istedi değişim için aynı cihazdan getireceğiz bilginiz olsun dedi yani perşembe gecesi aradım salı günü gelip yeni cihazı getirip kurup gittiler. Böylesi müşteri memnuniyeti beni etkiledi forumda samsung lg panasonic veya sony şikayetleri varken ve beko arçelik yada vestel alalım mı diye soranlar beko mu peh diye burun kıvıranlara bir örnek olsun diye yazıyorum bu gün bir samsungta serviste dert anlatacak muhatap bulmak mucize ha keza lg sorunlarından geçilmiyor yapılan bu değişim ki değişim gerektiren bir sorun gibi duruyor ama ilgi ve hızlı hizmet yaptığım tercihte haklı olduğumu gösterdi beko yu tebrik ediyorum (koç holdingi hala eleştiri hakkım saklıdır ayrı)

Panelde sorun olmuş o yüzden bire bir değişim yapılmış keşke biraz üstüne para verip yeni modellerinden alsaydınız Arçelik yada Beko ürünlerde Çağrı Merkezini aradığınızda daha çabuk sonuç alınıyor ne kadar çabuk kapatılırsa servis o kadar memnuniyet alıyor bu da fabrikanın bölge çapında puanlamalarına neden oluyor o yüzden kısa çözüm çağrı merkezinden geçer :)Ben de 82 led vardı panelde parlama vardı değişim yaptılar üzerine fark verip 40LEG6B almıştım

• Bu tvlerde kaydettiklerimizi pcde izlemek için program bulan yada bilen varmı acaba dizimi hep kaydediyorum pcde izlemek istiyorum o yüzden :)Tv 40LEG6B TP şasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem0730

digitürk kampanyalı tv alan var mı acaba adamlar kurulum için 85 lira istedi sizde de böyle mi oldu?85 tl çok değil mi?

Aktivasyon ücretsiz ücret talep ediyorsalar arayın Çağrı Merkezini Şikayette bulunun.Sadece çanak için ücret isteyebilirler oda kablo yada eutelsata ayarlamak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

quote:

Orijinalden alıntı: gungun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: gungun

panelin 4 köşesinden ışık sızması konusunda yaklaşık 20 yıldır alışveriş yaptığımız bayi Ankara Bölge müdürlüğü nezdinde girişimde bulundu.Başka bir bayinin showroom'unda aynı tv'de problem yoktu.Sonucunu bekliyorum.Işık sızması nedeniyle 1 aylık sürede tv'yi değitiren oldu mu bölgeden ses çıkmazsa müşteri hizmetlerine başvuracağım.ekte gece cep telefonu ile çektiğim video'dan bir foto var ileri gelenler bakıp yorum yazarsa sevinirim.koyu sahnelerde 4 köşeden ışık sızıyor.Lütfen incelerken sadece köşeleri dikkate alın ışık sızmasını tam anlayabilmek için karanlıkta videoyu flaşla çekmek zorunda kaldım.En kısa zamanda yanıtlarınızı bekliyorum..[simage][/simage]

4 bin tl lik samsungda bile oluyor arceliktede olmasi normal ama servise haber verin

Öncelikle hayırlı olsun,bu sızma sorunu maalesef led tv lerde henüz aşılamayan bir konudur,diğer markalarda da vardır.(samsung lg vb) ama aslolan kullanıcıyı rahatsız edip etmemesi ki sizde bayağı yoğun görülüyor,Arçelik-Beko bu konuda servis olarak hızlı çözüm üreten kuruluşlardır 2 günlük cihazı bile değiştirdiklerini biliyorum siz servisle irtibata geçin çözüme ulaşacaksınız eminim, ürün değişimi yada ücret garantisi şeklinde olabilir,keyifli seyirler dilerim

Herkese ilgisi için teşekkür ederim.a55 lep 6b olan tv'yi 24 Ocak tarihinde montajladılar.Işık sızması sorununu 1 gün sonra servise haber vermiştim.Onlar ''tüm led tv'de var arıza değil dediler''ısrarım sonucu eve eleman gönderip normal dediler .Müşteri Hizmetleri'ne başvurdum.24 saat geçmeden servisten benim de tanıdığım başteknisyen bize geldi ayrıca başka bir tv getirdiler.Amaçları hepsi aynı demekti ancak sorunu gördüle(getirdikleri tv'de sızma sorunu yoktu)ve değişim için rapor yazdılar.Fabrika değişim için aynı gün onay verdi.Şimdi yeni ürünü bekliyorum.Başteknisyene rica ettim bizzat o getirip kuracak.Bana yeni gelecek ürün için tavsiyeleriniz nelerdir.Yanıtlarınızı bekliyorum.

ışık sızması zamanla geçiyormuş... diye söylüyorlar altı ile 8 ay içinde geçiyormuş...
    biss şifresi 2011 olmayan 2012 denesin ama dvb-s'te key girilecek kanalda...

Benim tvde de ışık sızması vardı değişim yaptılar panellerde sorun var galiba çoğu kişide böyle sorun gördüm siyah ekranda karanlık ortamda köşelerde oluşuyor sadece siyah ekranda oluyor normal kanallarda falan sorun olmuyor ama ben değiştirttim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: brak92

arçelik all in one tv çok geç açılıyor ve kanal geçişleri çok yavaş.özellikle ca modülde..bellek felan değil..tv nin genel özelliği ilk geldiğinde de aynıydı şimdide aynı.

Modüllerde şifre kırma olduğundan bir kaç saniyelik geç açma oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: stawn39

quote:

quote:

O modeller daha iyi diye duydum servisteki arkadaşlardan bende 40LEG6B var oyunlarda falan sorun yaşamadım 3D olarakta gayet iyi tatmin ediyor geçen gün Crysis3 oynadım süperdi ama tavsiyem altın uclu kaliteli HDMI kablo kullanman olsun + digitürk hediyesi var ondanda yararlanıcaksın daha ne olsun bir tek eksiyi bana göre browser özelliği olmaması internette istediğin gibi gezemiyorsun kendi sitelerinde gezebiliyorsun ben zaten kullanmıyorum o özelliği pekte sorun olmuyor o açıdan :)

eyvallah hocam oyun ve film performansı benim için cok onemli zaten anladıgım kadarıyla kımsenın pek bır bılgısi yok artık tv gelince kendim anlıcam durumu umarım tv ıyı cıkar ole umıt edıyorum..hocam peki 1 2 sorum olucak bılgın varsa paylasırsan sevinirim

1.3D olayı aktif pasif diye ikiye ayrılıyormuş benim bu alıcagım arçelik modeli sanırım pasif destekliymiş hangisi daha iyi dir gerçeklik anlamında bende 3D bluray oynatıcı var ben bu tv de gerçek 3D keyfini alabilirmiyim..??

2.bu Arçelik A42-LEP-6wv modelinin MS(ekran tazeleme) hızını nerden ogrene bilirim mesela suanki samsung lcd tv mim ki 5 ms ama oyun oynarken oyun moduna aldıgımda bu sayı daha az oluyor 3 veya 2 ms ye dusuyor buda oyunlarda local lag olmasını engelliyordu goruntude..??

3.birde bir çok arkadaş panelde ışık süzmesi olayından şikayet etmiş şimdi servis geldiginde ben bunu nasıl anlıya bilirim sonradan başım agrısın istemiyorum kurulumdan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor..?

• quote:

Bu tvlerde kaydettiklerimizi pcde izlemek için program bulan yada bilen varmı acaba dizimi hep kaydediyorum pcde izlemek istiyorum o yüzden :)Tv 40LEG6B TP şasi

bu yasal olmadığından telif hakları kapsamına giriyor ,sadece kaydedilen görüntü tv de izlenebilir.Tüm tv lerde bu böyle ,pc den izlemek için benim bildiğim bir yol yok ,o yüzden kaydedilen dizileri yine tv den izleyebilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

eyvallah hocam oyun ve film performansı benim için cok onemli zaten anladıgım kadarıyla kımsenın pek bır bılgısi yok artık tv gelince kendim anlıcam durumu umarım tv ıyı cıkar ole umıt edıyorum..hocam peki 1 2 sorum olucak bılgın varsa paylasırsan sevinirim

1.3D olayı aktif pasif diye ikiye ayrılıyormuş benim bu alıcagım arçelik modeli sanırım pasif destekliymiş hangisi daha iyi dir gerçeklik anlamında bende 3D bluray oynatıcı var ben bu tv de gerçek 3D keyfini alabilirmiyim..??

2.bu Arçelik A42-LEP-6wv modelinin MS(ekran tazeleme) hızını nerden ogrene bilirim mesela suanki samsung lcd tv mim ki 5 ms ama oyun oynarken oyun moduna aldıgımda bu sayı daha az oluyor 3 veya 2 ms ye dusuyor buda oyunlarda local lag olmasını engelliyordu goruntude..??

3.birde bir çok arkadaş panelde ışık süzmesi olayından şikayet etmiş şimdi servis geldiginde ben bunu nasıl anlıya bilirim sonradan başım agrısın istemiyorum kurulumdan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor..?

3D olarak bizimkilerde kızılötesi olarak aktif ediyormuş bunlarda sadece gözlükle oluyormuş artı eksi nasıl olur bilemiyorum ama 3D olarak bir sorun yaşatıcağını sanmıyorum.
    Ekran tazeleme olarak bir bilgi yok sadece 400hz yazıyor ben oyunlarda gayet iyi görüntü aldım sorunda yaşamadım.
    Panelde ışık sızmasını ancak karanlık ortamda görüntüde siyah ekranda anlayabilirsin aslında bir sorun yok ama insanın canını sıkıyor sadece siyah ekranda köşelerde anlayabiiyorsun buda panelin köşelerde basılı olmasından oluşuyormuş diye duydum montajdan sonrada anlasan servis yardımcı olur bu konuda sıkıntı olmaz müşteri memnuniyeti öncelik olarak tutuyorlar bilginiz olsun.Kurulumdan sonra umarım bir sorun yaşamazsın sonuçta elektronik bir ürün yaşasanda 3 sene garanti var panel arızalandığında bire bir değişim oluyor gelen üründe 3 sene garantili oluyor

• quote:

quote:

Bu tvlerde kaydettiklerimizi pcde izlemek için program bulan yada bilen varmı acaba dizimi hep kaydediyorum pcde izlemek istiyorum o yüzden :)Tv 40LEG6B TP şasi

bu yasal olmadığından telif hakları kapsamına giriyor ,sadece kaydedilen görüntü tv de izlenebilir.Tüm tv lerde bu böyle ,pc den izlemek için benim bildiğim bir yol yok ,o yüzden kaydedilen dizileri yine tv den izleyebilirsiniz

Aslında varmış bir program ama ne olduğunu bulamadım bulursam sizede aktarırım olmadı servisten öğrencem tabi yasal olmadığından söylerlermi bilemiyorum

• Yeni bir seagate marka 1 TB 2.5 inç harici HDD aldım. İçine çeşitli film, müzik, foto v.s attım. Televizyonum HDD yi görüyor. Ancak dosyaları görmüyor. Dolayısı ile bu hdd yi tv ile kullanamıyorum. Bunu deneyip kullanan oldumu. İnternette biraz araştırdım. HDD yi bilgisayara bağlayıp paylaşım, özellik v.s ayarları yaptım ancak olmadı. Bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırlarsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.