Şimdi Ara

Arçelik Klimanın bu modelini bilen var mı!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 ay kadar önce Kuzey Kıbrısta okuduğum için evime Arçelik marka AKX120/AKX121 model bir klima aldım.. Klimamdan şuana kadar çok memnunum..

Soruma gelince bu modeli internette aramalarım sonucunda bulamadım.. Bu model yeni bir modelmidir.. Cop değerleri nelerdir..Üzerinde 12.000 btu ve
    1200 watt yazıyor sadece.. Bu model hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.. Aşağıya fotoğrafları koyuyorum..

• Bence bu cihaz Arçeliğn kendi üretimi değil.daha çok Midea ya benziyor,yani fason yaptırmış.Türkiye deki üretimlere benzemeyen Beko nun cihazlarından daha öncede Bosna Hersekte de görmüştüm.
  • aldıgım bayiye emin olmak icin 4-5 kez enerji sınıfını sordum , hepsinde direk olarak A sınıfı oldugunu soyledi..

kitapcıgından bakıyım dedim oradada 5-6 sayfa bi yazı işte neler yapılmalı neler yapılmamalı gıbı uyarılar..

yanlız arcelık kıbrıs ıcın tek bır urun yolluyomus (aldıgım bayı oyle soledi..)

arcelıgın sıtesıne yazdım urun hakkında bılgı alabılırmıyım dıye modelını falan yazdım ama bı gerı donuste olmadı...

bakalım cok merak edıorum bu urunden goren duyan ozellıklerını bılen var mı?

benımde aklıma geldı kıbrıs ıcın uretıp sadece oraya sattıgı urun olabılecegı ama hıc mı nette bulunmaz özellikleri anlam veremedım..
  • güncel
  • Eger arçelik bilmiyorsa kimse bilemez,burada emresaganak nikli eski arçelikci bir arkadaş vardı ona sorun eger raslarsanız
  • İç Dış ünite Etiketinlerinin resimlerini çekin buraya ekleyin hangi sınıf hesaplayalım.Cihaz kesinlikle fason üretim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

İç Dış ünite Etiketinlerinin resimlerini çekin buraya ekleyin hangi sınıf hesaplayalım.Cihaz kesinlikle fason üretim.

3.resimde bahsettiginiz etiketler gözüküyor olması gerekiyor
  • bakıyorum.Soğutmada EER değeri 2,93 yani C sınıfı,Isıtmada ise COP yine 2,93 ve D sınıfı görünüyor.Bu cihaz kesinlikle çinde ürettirilmiş.Zaten etiket verileri bile uydurma soğutmadada ısıtmadada 12000 btü,çektiği enerjide 1200 watt.Bu ne standart arkadaş herşey tıpatık aynı.Yani etiket bile düzmece.Malesefki KKTC de hala at oynatabiliyorlar demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 4 Aralık 2008; 17:27:44 >
  • allah allah eger soyledigin gibiyse ben sonucta bu klimayı A sınıfı diye aldım ozelliklede sordum alırken bıkac defa ozaman arcelıge bıraz yuklenelım bakalım ne sonuc alıcam..
  • AKX arçelik barkodlu BKX beko barkodlu ihraç ürünlerdir. ama ben bu şasiyi daha önce yaklaşık bir yıl oluyor ayrılalı görmedim yeni şasi olabilir ama bana kalırsada fason üretim bekonunda bu şekilde fason üretimleri mevcut evet aldığınız cihaz bir A sınıfı cihaz değildir ısıtmada enaz 1000btu fark olmalıdır ısıtmada kuru yüzey olmasından rpm artıyor buna bağlı olarak kapasiteyide arttırıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: sercibenim

allah allah eger soyledigin gibiyse ben sonucta bu klimayı A sınıfı diye aldım ozelliklede sordum alırken bıkac defa ozaman arcelıge bıraz yuklenelım bakalım ne sonuc alıcam..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.