Şimdi Ara

ARÇELİK 4450 M çamaşır makinesi temiz yıkamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
17.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARÇELİK 4450 M çamaşır makinesini kullanıyorum ancak çamaşırları temiz yıkamıyor....bunun nedeni ne olabilir servis çağırmalı mıyım yoksa zaten 10 yıllık ömrünü tamamlamıştır deyip yenisini mi almalıyım.....Daha öncede düğmelerinden kaynaklı servis çağırmak zorunda kalmıştım 2 kere.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radapaz -- 16 Ekim 2011; 18:07:31 >

• arçelik ve temiz yıkanmayan çamaşırlar... nedense hiç şaşırmadım yerli malına düşman mısınız diyenlere kapak olsun.
  • deterjan koyacağı temiz mi hocam,çıkarıp iyice temizlemeyi dene.ondan da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: researcher12

deterjan koyacağı temiz mi hocam,çıkarıp iyice temizlemeyi dene.ondan da olabilir.

deterjan koyacağı temiz hocam...Şekersiz çay lekesi bile yüksek ısıda çıkmadı ve yeni olmuş lekeye leke çıkarıcı döküp öyle atıyoruz yine çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radapaz

quote:

deterjan koyacağı temiz mi hocam,çıkarıp iyice temizlemeyi dene.ondan da olabilir.

deterjan koyacağı temiz hocam...Şekersiz çay lekesi bile yüksek ısıda çıkmadı ve yeni olmuş lekeye leke çıkarıcı döküp öyle atıyoruz yine çıkmıyor.

Makinenin suyu ısıttığından emin misiniz?
    Yıkama esnasında elinizi cama dayadığınızda sıcaklığı hissedebiliyor musunuz?
  • Makineyi boş olarak hiç deterjan koymadan 90 derecede çalıştırın. İyi bir yıkama için bunu 6 ayda bir yapmak gerek, çıkmayan lekelerde kullandığınız deterjan da önemli.
  • abi yenisini alın bu serilerde sorun varmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

quote:

Orijinalden alıntı: radapaz

quote:

Makinenin suyu ısıttığından emin misiniz?
    Yıkama esnasında elinizi cama dayadığınızda sıcaklığı hissedebiliyor musunuz?

makine suyu ıstıyor sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Makineyi boş olarak hiç deterjan koymadan 90 derecede çalıştırın. İyi bir yıkama için bunu 6 ayda bir yapmak gerek, çıkmayan lekelerde kullandığınız deterjan da önemli.

bu dediğinizi de yaptık ama sonuç aynı
  • Kullandığınız deterjan veya programda bir değişiklik var mı? Önce bu etmenlerin kontrol edilmesi gerekli. Bunlar aynıysa;

Makinenin rezistansı kireçlenmeden ötürü suyu geç ısıtıyor olabilir. Bu durumda makine suyunu tam ısıtamadan programı ilerleterek durulamaya geçer.

Rezistansı söküp kireç çözücüyle temizlemenizi öneririm. Sökmeniz mümkün değilse;

Makinenin pompa kapağını açarak oradaki suyu boşaltın. Ardından pompa kapağını tekrar kapatın. Alacağınız kireç sökücüyü kazanın dip kısmına arkadan öne doğru gidip gelerek yavaşça dökün. 1-2 dakika sonra durulama programını çalıştırıp makinenin içini durulayın.

Temiz yıkamama şikayeti su ısıtması, program süresi ve deterjan ile alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Kullandığınız deterjan veya programda bir değişiklik var mı? Önce bu etmenlerin kontrol edilmesi gerekli. Bunlar aynıysa;

Makinenin rezistansı kireçlenmeden ötürü suyu geç ısıtıyor olabilir. Bu durumda makine suyunu tam ısıtamadan programı ilerleterek durulamaya geçer.

Rezistansı söküp kireç çözücüyle temizlemenizi öneririm. Sökmeniz mümkün değilse;

Makinenin pompa kapağını açarak oradaki suyu boşaltın. Ardından pompa kapağını tekrar kapatın. Alacağınız kireç sökücüyü kazanın dip kısmına arkadan öne doğru gidip gelerek yavaşça dökün. 1-2 dakika sonra durulama programını çalıştırıp makinenin içini durulayın.

Temiz yıkamama şikayeti su ısıtması, program süresi ve deterjan ile alakalıdır.

teşekkürler cevabınız için peki yeni bir makine alacak olsak hangi makineyi tavsiye edersiniz? 1700-1800tl ye kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: devastatoRReady

arçelik ve temiz yıkanmayan çamaşırlar... nedense hiç şaşırmadım yerli malına düşman mısınız diyenlere kapak olsun.

makina 10 yıllıkmış dikkatini çekerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CesmeSokak

quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

quote:

arçelik ve temiz yıkanmayan çamaşırlar... nedense hiç şaşırmadım yerli malına düşman mısınız diyenlere kapak olsun.

Amcamın almanyadan getirdiği miele 25 yıllık dahalen taş gibi sağlam vede tertemiz yıkıyor ne alaka.

sorun da burda zaten.artık makinalar eskisi uzun ömürlü yapılmıyo.karşılaştırdığın ürün de miele dünyanın belki de en iyi markası bu konuda .ama şu zamanda alacağın miele emin ol o kadar dayanmayacak.biz de 90 larda aldığımız boschları arçelikleri bu zamanlara kadar kullandık ama o devirler bitti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CesmeSokak

quote:

quote:

Amcamın almanyadan getirdiği miele 25 yıllık dahalen taş gibi sağlam vede tertemiz yıkıyor ne alaka.

sorun da burda zaten.artık makinalar eskisi uzun ömürlü yapılmıyo.karşılaştırdığın ürün de miele dünyanın belki de en iyi markası bu konuda .ama şu zamanda alacağın miele emin ol o kadar dayanmayacak.biz de 90 larda aldığımız boschları arçelikleri bu zamanlara kadar kullandık ama o devirler bitti.

Doğru bir saptama...
    Artık kural o, düşük maliyet,düşük kalite,kısa ömür,yüksek sirkülasyon !!!

• peki dediğim gibi 1600-1800tl aralığında paraya iyi mal hangisi önerirsiniz.
  • çamaşır makinalarında bosch güzel iş çıkartıyor, alabilirsin
  • SAYIN candogan62 daha önce tavsiyeniz üzerine AEG F77023 bulaşık makinası aldım ve çok memnunum teşekkür ederim.SADECE BİNADAKİ SU ARITMA CİHAZINDAN DOLAYI BARDKLAR VE TEFLONLARDAKİ BEYAZ LEKEYE BİR ÇÖZÜM BULAMADIM,,,,, şimdi ise evimdeki ARÇELİK 4450 M ÇAMAŞIR MAKİNASI SUYU ISITMIYOR REZİSTANSA BAKTIM SAĞLAM BİRAZ İNCELEDİKTEN SONRA DEVREDEKİ KONTAKLARINDA SAĞLAM OLDUĞUNU GÖRDÜM DAHA SONRA TERMOSTATA BAKMAK İSTEDİM AMA PROGRAM DÜĞMESİNİN ARKASINA MONTELİ OLDUĞUNDAN DOLAYI KONTROL EDEMEDİM .ELEKTRONİK KARTINI SOKUP İNCELEDİM AMA HER HANGİ BİR YANIK GÖREMEDİM VE BURADA KALDIM BU TERMOSTATI VE KARTI DENEMENİN BİR YOLU VAR MI YOKSA DENE YANIL YÖNTEMİYLE Mİ HALLETMEMİZ GEREKİYOR.VE BUNLARA EK SİZİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ BAŞKA ARIZA KAYNAKLARI VAR MI, BİR DİGER SORUM İSE YIKAMA SUYU DURULAMA SUYUNDAN AZ MI OLMASI GEREKİYOR SANKİ YIKAMA SUYU AZ GELDİ TAMBURUN HEMEN DÖRT PARMAK GEÇECEK ŞEKİLDE SU ALIYOR BU NORMAL Mİ ACABA ... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• RESİMLER İYİ ÇIKMADI AMA...
     ARÇELİK 4450 M çamaşır makinesi temiz yıkamıyor ARÇELİK 4450 M çamaşır makinesi temiz yıkamıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.