Şimdi Ara

Arapça Öğrenmesi Zor Mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
64.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arapça bencede kolay bir dil evde hep arapça konuşuruz bizde. kardeşim 2 yaşında arapça konuşuyorum onla anlıyor herşeyi türkçede anlıyor ve konuşuyorda belkide arap olduğumuz için öyle diyorum başkasına zor gelebilir
  • Babam Babaannem amcalarım ve diğer baba tarafı konuşuyor arapça ara sıra ne dediklerini anlıyorum. Bence ingilizce almanca fransızca gibi diğer dillerden daha kolay. Çünkü arapça dilimize daha çok uyarlıdır.
  • Arapçada kelimeleri fazla ezberlemeye gerek yok çünkü çoğunluğunu bizlerde kullanıyoruz az bir tahimn ile gerisini getirirsiniz,ancak söylemekte fayda var aşırı derecede zor bir dil.Çok fazla ayrıntısı var.Bir fiil için bir sürü çekim vardı
    (imam-hatip öğrencisi)
  • Bende 3-4 gün oldu arapça öğrenmeye başlayalı. Evet zor gibi ama uğraşan yapar her zaman. Ben günde 4-5 saatimi ayırıyorum şahsen ve ilerleyebildim kısmen. 3 ayda bir arapla konuşabilecek kadar arapça öğrenebilirsin... Sıkı bir çalışma ile duyduğum kadarıyla 8-9 ayda iyi bir arapça yapabilirsin diyorlar.
  • Okulumda seçmeli Kuran dersi görüyorum gerçekten zor öğrenmesi
  • arapçaya kolay diyen bence ya sokaktaki arapçadan bahsediyor yada harbiden sallıyor. arapça çok zengin ve zor bir dil arapların kendileri bile tam manasıyla bilemezken siz burdan çıkıpta şakır şakır konuşuyorum çok kolay diyemezsiniz basit günlük kullanım arapçasından bahsediyorsanız neyse. ben ibranice okuyorum arapçadan bir nebze olsun kolay ama yinede iş gramere edebiyata gelince işler karışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: butze

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Zor değil. :) Biz evde hep Arapça konuşuyoruz.

2 hafta içinde inşallah bir röportajım olacak.O da Arapça.Daha doğrusu bir bölümü Arapça.Buraya da eklerim. :)

Sizi Arabistana yollayalım o zaman Türklükten eser kalmamış baksana.

belkide adam arap ve buraya göç ettiler ?

sen arabistana gitsen evinin içinde türkçe konuşmaz mısın ?
  • zormuş bayağı
  • Çoğul yapmak ve erkek dişi olayı çok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir üniversitenin açtığı ücretli bir kurs var.

mısırlı bir doçent Mükaleme (pratik) dersi verecek
    türk bir hoca da Metin Okuma ve Gramer Bilgisi dersi verecek.
    cumartesi ve pazarları 6 şar saat

toplam 3 ay sürecek

2 hoca %50 girecekmiş derslere.

ne dersiniz? arapça öğrenmek için iyi mi bu şartlar?
  • Hocam naptınız öğrendiniz mi? Evde kendi kendi çalışarak öğrenilir mi bu dil?

• narrator12 kullanıcısına yanıt
    Muallim
    Muallimun
    Muallime
    Muallimat

Tarafeyn
    Memleketeyn
    Bahreyn
    Berreyn

Hoca derste anlata anlata beynim yandı

• Hocam ben biraz hevesliyim arapça öğrenmeye, ama nerden başlamalıyım hiç bilmiyorum.

• CyberBot kullanıcısına yanıt
    Önce alfabeden ve harflerin başta, ortada, sonda yazılışlarını öğrenin. Yavaş yavaş okumaya başlayın daha sonra gramere geçersiniz

• Bir dilde zengin, zor gibi değerlendirmeler yanlıştır. Ana konuşurlar çocukken öğreniyorlar. Hadi onu geçtim. Bir hayvana öğretilirse yesi de anlar Eveti de hayı da neamı da anlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizatio3n12123 -- 26 Kasım 2015; 14:38:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.