Şimdi Ara

Aracım cok yakıyor Lütfen yardım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 Model 206 X-Line Hdi adım 77 binde depoyu fulledim 780 km şehir içinde gördü ama önceki 206 larım (bu 3. arabam) hep 900-950 yapardı. Aşağıdaki işlemleri yaptım gene sonuç aynı

*Hava akış filitresini temizlettim
    *Dobule Up Dizel katkı maddesi kullandım
    *Bakımı 4 bin km önce yapılan araca yakıt düşürme yağı koydurdum italyan malı
    *Hep Euro Dizel alıyorum kaliteli yerden
    *Klimayı nerdeyse hiç kullanmıyorum
    *Aracımı boğmuyorum yada bağırtmıyorum devirli kullanıyorum

Yardımlarınızı ve Acil Önerlerinizi bekliyorum.

• Hava akış filtresi içerisindeki sensör arızalı ise temizletmek bir işe yaramaz. Değişimi gerekir. Arıza durumunda çekişin düşmesine ve yakıt sarfiyatının artmasına sebeb olan bir parçadır.

Aracım cok yakıyor Lütfen yardım.
  • onuda değiştirtip denettirdim arkadaşınkiyle.çekişi normal yakıt tasarrufu 200-250 daha düşük :( nasıl normal seviyelere çıkartabilirim. ilgin için sağol. birde elinde pejo 206 orjin cdli teybi olan varsa alabilirim elden.
  • gitti gidiyorda çıkma satılıyor oradan alabilirsin.
  • Yakıt düşürme yağı ne?Ben daha önce hiç böyle birşey duymadım.

Yakıt tüketimin fazla ise hava filitresinden başlayarak sisteme hava girişini düzenleyen ne varsa değiştirt veya çalışıp çalışmadıklarını kontrol ettirt.Bildiğin güvendiğin bir yer varsa orada yoksa yetkili servisinde enjektörlerini egr valfini ve borularını söktürtüp temizlet.

Yakit ve hava sistemleri rahata kavuşan aracın hem daha rahat çalışır hemde daha az tüketmeye başlar.
  • cok teşekkür ederim dediğin temizlikleri yaptırdım. bursaya geldim şimdi 940 km yi gördü. :D ortalama (140 -150 km hızla-Klima çalışmadan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazaksami -- 5 Ağustos 2009; 7:41:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.