Şimdi Ara

Arac Tercihi (Mustang alindi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
4
Favori
3.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

ABD'de eyaletten eyalete değişmekle birlikte, Yakıt fiyatları Galonu 3 doları geçti. Kısaca benzinin litresi 3TL üzerinde olan eyaletler var.

Yeni taşındı iseniz, belki farkında değilsinizdir, bunları da göz önünde bulundurup arabanızı alın diye yazıyorum. Mesafeler orada uzun biliyorsunuz. Sizin gündelik hayatınızda kaç km araba kullandığınızı bilmiyorum. Yılda kaç km kullanacağınızı iyi tahminleyin. Eğer çok ise, belki de daha az yakan bir araba tercih etmeli.

Amerikan arabaları, alınca da göreceksiniz, alıştığımız rahatın ve teknolojinin çok gerisinde arabalar. Bu hem çok güzel, hem kötü. Almayın demiyorum. Gitmişsiniz oraya, yakıt sizin için problem olmayacaksa mutlaka en az bir kere alın. Tadına varın. Muhtemelen çok sevseniz de, bir daha Amerikan almazsınız. Büyük bir aşk lazım onun için. Genelde eksileri artılarından fazladır bu arabaların. Ancak alın.

Son olarak, yakıt fiyatlarında düşme beklenmiyor. Bu, bu tarz arabaların özellikle yaşını aldıktan sonra, değerinin iyice düşmesine sebep olabilir. Zaten ikinci el alıyorsunuz. Ölü fiyatına aldığınızdan emin olun. Bu arabalar orada çok değer kaybeder. Japonlar ikinci elde az değer kaybeder. Dolayısı ile sıfır fiyatı ile karşılaştırın. İyice öldürün. Siz satarken edeceğiniz zararı minimize edin.

Bu iki araç arasında kesinlikle Charger.

Sagolun hocam bilgiler icin. Mustang lere takoz diyenler cok. Zaten ic mekan kalitesi vs. de dusukmus. 2015 model Mustanglerle birlikte baya duzelttiler. Hatta bunun ustune Ford Avrupa ulkelerine direk getirmeye basladi Mustangleri yeni modeller icin. Cok yol yapmayacagim ev ve is yakin ve kucuk bi sehirdeyim. Yilda 15 bin mili gecmicegime eminim. Benzin California da bildigim kadariyla galonu 3 dolar civari. Ama bizim buralarda 2.3 gibi bir fiyati var.

• bizde burda şahinmi dogan slx mi :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam charger diyince benim için daha üst düzey bir araç gibime geliyor

Ama tabiki ne kullandım ne bir canlı aracı inceledim sadece görüşleri bunlar şahsen ben Charger düşünürdüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Bu ikisi arasindan charger. Bir firsatiniz olursa test surusu yapin. Charger hem cok konforlu genis bir araba yani zamanda da sportif.
    Boyutlarina bakarsnaiz Bmw 5 serisi ve A6dan bile daha buyuk bir arac.

3.6 V6 bakiyorsaniz 8 ileri Zfdir. 3.6 ve 8 ileri hem performansli hem de nispeten az yakan bir konfigurasyon. (ha ulkemizde 1.6lara gore degil tabii 300 hp civarindaki araclara gore)

Edit: Manuel alirsan ya degerinin cok altina galeriye verirsin ya da bir kac ay ugrasirsin. 8 ileri Zf gibi herkesin begenisini kazanan bir otomatik dururken de manual almaya degmez.

2013 model tum charger lar 8 ileri zf sanzuman mi? Arac sahibine mail attim ancak henuz donus alamadim. Eger zf sanzimansa benim icin charger kesinlikle one cikar.

3.6L motor ise 8 ileri ZF.
    5.7L ise eski 5 ileri.

aracin ic resmi yok mu? resimlerden belli oluyor zaten iki vitesin gorunusu farkli

• quote:

quote:

quote:

Bu ikisi arasindan charger. Bir firsatiniz olursa test surusu yapin. Charger hem cok konforlu genis bir araba yani zamanda da sportif.
    Boyutlarina bakarsnaiz Bmw 5 serisi ve A6dan bile daha buyuk bir arac.

3.6 V6 bakiyorsaniz 8 ileri Zfdir. 3.6 ve 8 ileri hem performansli hem de nispeten az yakan bir konfigurasyon. (ha ulkemizde 1.6lara gore degil tabii 300 hp civarindaki araclara gore)

Edit: Manuel alirsan ya degerinin cok altina galeriye verirsin ya da bir kac ay ugrasirsin. 8 ileri Zf gibi herkesin begenisini kazanan bir otomatik dururken de manual almaya degmez.

2013 model tum charger lar 8 ileri zf sanzuman mi? Arac sahibine mail attim ancak henuz donus alamadim. Eger zf sanzimansa benim icin charger kesinlikle one cikar.

3.6L motor ise 8 ileri ZF.
    5.7L ise eski 5 ileri.

aracin ic resmi yok mu? resimlerden belli oluyor zaten iki vitesin gorunusu farkli

Ic resmi yok, isteyecegim. Mustang e tam karar vermistim charger i gordum. Mail attim ancak 1 gundur donus yok. Detayli bilgi alamadim. Sanirim bu sartlar altinda charger daha mantikli duruyor. Hele dediginiz gibi 8 ileriyse. Arac 3.6 v6 292hp.

• Hocam ben charger`ı tavsiye ederim zamanında nfs`de sürmüştüm o kadar heybetine rağmen iyi kaçıyordu
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    Evet o zaman 8 ileridir. Mustang kullanmadim ama Chargeri iyi bilirim seni uzmez hem de keyifli arabadir. Molasiz yaklasik 700 km yol yapmisligim vardir icinde:) Hem cok rahat hem de ayni zamanda sportif.
    Yalniz bulabiliyorsan SXT plus donanimini tavsiye ederim. SXT donanim olarak biraz bos.
  • quote:

Evet o zaman 8 ileridir. Mustang kullanmadim ama Chargeri iyi bilirim seni uzmez hem de keyifli arabadir. Molasiz yaklasik 700 km yol yapmisligim vardir icinde:) Hem cok rahat hem de ayni zamanda sportif.
    Yalniz bulabiliyorsan SXT plus donanimini tavsiye ederim. SXT donanim olarak biraz bos.

Abi ben 17 Yaşında süt gibi çocuğum beni yanına alsana

Klube'de bile yaşarım.Şöförlüğünü yaparım.Her türlü ayak işinide yaparım.Para istemem.Arabalarından sürem yeter

• quote:

Iki arac da SE donanim aslinda en bos olanlar. Ancak Charger sahibinden donus alamiyorum bir turlu, Mustang i alcam gibi o yuzden. Bu arada ayrica bir sey danismak istiyordum. Burda noter gibi bir yere gitcez sanirim evrak isi icin. Onun oncesinde benim hazirlamam gereken herhangi bir evrak isi var mi? Bir de imzayi atip parayi ayni anda odeyebilcegim bir yontem var mi? Nakit direk versem olur mu? Kisaca arac alirken kandirilmamak icin sunlara dikkat et diyeceginiz bir seyler var midir? Cok sagolun.
  • quote:

quote:

Iki arac da SE donanim aslinda en bos olanlar. Ancak Charger sahibinden donus alamiyorum bir turlu, Mustang i alcam gibi o yuzden. Bu arada ayrica bir sey danismak istiyordum. Burda noter gibi bir yere gitcez sanirim evrak isi icin. Onun oncesinde benim hazirlamam gereken herhangi bir evrak isi var mi? Bir de imzayi atip parayi ayni anda odeyebilcegim bir yontem var mi? Nakit direk versem olur mu? Kisaca arac alirken kandirilmamak icin sunlara dikkat et diyeceginiz bir seyler var midir? Cok sagolun.

Hocam eyaletten eyalete is biraz degisebilir ama noter diye bir sey yok.
    Aracin title denilen bir evragi var. Bizdeki ruhsat gibi dusun.

Satici title i getiriyor. Onun alt tarafindan ufak bir yer var. Oraya kime sattigini kaca sattigini yaziyor ve imzaliyor. Sonra o kagidi sana veriyor. Bir parcasi da satici da kaliyor. Sen de parayi adama veriyorsun ve arabayi alip gidiyorsun. Ondan sonra secretary of state`e gidiyorsun (bazi eyaletlerde DMV). Orada aracin yeni title`ni ustune cikartiyorsun. Vergisini oduyorsun(yuzde 6-10 arasi eyalete gore).

Yani satis bu kadar. Farkettiysen hic bir sekilde devlet olaya bulasmiyor satis iki kisi arasinda gerceklesiyor. O yuzden biraz dikkatli olmakta fayda var. Bir de title a dikkat et salvage olmasin. Hangi eyalettesin. ona gore googledan arat bak salvage title ne renk oluyormus neresinde salvage yaziyormus.

• quote:

quote:

quote:

Hocam eyaletten eyalete is biraz degisebilir ama noter diye bir sey yok.
    Aracin title denilen bir evragi var. Bizdeki ruhsat gibi dusun.

Satici title i getiriyor. Onun alt tarafindan ufak bir yer var. Oraya kime sattigini kaca sattigini yaziyor ve imzaliyor. Sonra o kagidi sana veriyor. Bir parcasi da satici da kaliyor. Sen de parayi adama veriyorsun ve arabayi alip gidiyorsun. Ondan sonra secretary of state`e gidiyorsun (bazi eyaletlerde DMV). Orada aracin yeni title`ni ustune cikartiyorsun. Vergisini oduyorsun(yuzde 6-10 arasi eyalete gore).

Yani satis bu kadar. Farkettiysen hic bir sekilde devlet olaya bulasmiyor satis iki kisi arasinda gerceklesiyor. O yuzden biraz dikkatli olmakta fayda var. Bir de title a dikkat et salvage olmasin. Hangi eyalettesin. ona gore googledan arat bak salvage title ne renk oluyormus neresinde salvage yaziyormus.

Hocam VIN dan kontrol ettim. Arac clean title. Zaten 15 aylik, ayrica ekspertiz gibi bir seye goturiyim diyorum. Boyle bilgisayarli falan dokuman veren expertiz dukkanlari var mi Amerika'da?

Sanirim dmv ye goturmem lazim, benim eyalet Virginia. Biz yani hic ofis gibi bir yere gitmeyecegiz, sadece adamin kagidina bakacagim degil mi? Adamin boyle cakma bi kagit getirmedigini, onun dogru evrak oldugunu nasil anlarim? Dmv ye aninda goturmek gerekir mi, bi kac gun sora gotursek olur mu?

Acikcasi anlamanin cok bir yolu yok. Internetten reismlerina bak title in en azindan nasil gorundugu hakkinda bir fikrin olur. Ama ben sanmiyorum bir sorun olacagina. Ben bir kere sahistan arac aldim. Adamin evinde bulustuk kagidi imzaladi parayi nakti verdim arabayi aldim cikjtim. bir kac kere ikinci el sattim. Onlarda da ayni kimse kardesim ben bunun gercek oldugnu nerden bilcem demedi tik diye verdiler parayi.

sanirim 1 hafta icinde gitmen gerekiyor DMV ye. Eger cok iskilleniyorsan gel kardes DMV de bulusalim diyebilirsin ama adam senle sira bekler mi bilmiyorum.

expertiz icn servise goturebilirsin 100 dolar falan alirlar yaklasik. Ya da herhangi bir ustaya goturebilirsin onlarda 50-60 dolara bakar yaklasik. Ha bilgisayar baglarlar mi bilmiom. Acikcasi 15 aylik arabayi ben olsam biraz surerim, bir sorun gormezsem alirim. Adamdan bakim faturalarini iste. Carfaxte zaten servise girdiyse yazar. Eger cok sayida servis girisi varsa o zaman killanirim. 15 aylik araba max 2 kere yag degisimine girmistir. Daha fazlasi varsa cozumsuz bir sorun olmus olabilir.

Not: Bence manuel alma pisman olursun. ben de ilk geldigimde ucuz manuel bir Subaru buldum. Len Turkiyedne geldik nasolsa kullanmayi biliyoruz diye atladim aldim. Sonra pisman oldum. Buranin kulturune uy otomatik al derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 6 Ekim 2015; 20:37:59 >

• quote:

Acikcasi anlamanin cok bir yolu yok. Internetten reismlerina bak title in en azindan nasil gorundugu hakkinda bir fikrin olur. Ama ben sanmiyorum bir sorun olacagina. Ben bir kere sahistan arac aldim. Adamin evinde bulustuk kagidi imzaladi parayi nakti verdim arabayi aldim cikjtim. bir kac kere ikinci el sattim. Onlarda da ayni kimse kardesim ben bunun gercek oldugnu nerden bilcem demedi tik diye verdiler parayi.

sanirim 1 hafta icinde gitmen gerekiyor DMV ye. Eger cok iskilleniyorsan gel kardes DMV de bulusalim diyebilirsin ama adam senle sira bekler mi bilmiyorum.

expertiz icn servise goturebilirsin 100 dolar falan alirlar yaklasik. Ya da herhangi bir ustaya goturebilirsin onlarda 50-60 dolara bakar yaklasik. Ha bilgisayar baglarlar mi bilmiom. Acikcasi 15 aylik arabayi ben olsam biraz surerim, bir sorun gormezsem alirim. Adamdan bakim faturalarini iste. Carfaxte zaten servise girdiyse yazar. Eger cok sayida servis girisi varsa o zaman killanirim. 15 aylik araba max 2 kere yag degisimine girmistir. Daha fazlasi varsa cozumsuz bir sorun olmus olabilir.

Not: Bence manuel alma pisman olursun. ben de ilk geldigimde ucuz manuel bir Subaru buldum. Len Turkiyedne geldik nasolsa kullanmayi biliyoruz diye atladim aldim. Sonra pisman oldum. Buranin kulturune uy otomatik al derim.

Yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim. Charger in bir kazasi oldugu ve 3. bakim zamani geldigi icin masraf cikarmasindan korktum. Mustang sahibiyle anlastik ve yarin Dc ye gidicem bir aksilik olmazsa da Mustang i alip gelicem.

Benim bankamda buluscaz ve ben direk cash cekip miktari ya da cashiers check alip adama vericem. Son bir sorum araclarla alakasiz olcak ama bu bankadaki isler cok kisa is degil mi? Ben direk debit kartimla gidip kasiyerden bu miktarda parayi alip adama verebilirim diye umuyorum? Yoksa onceden randevu almak gerekir mi bankadan?

Cok tesekkur ederim tekrar. Oldukca stresli bir surec oldu benim icin isler nasi yuruyor hic bir sey bilmedigim icin.

Yok hocam bankada isin 5 dklik is. Sira olursa bi 5-10 dk beklersin en fazla. Yalniz nakit istedigin miktar cok fazla olursa ellerinde olmayabilir ufak bir subeyse ya da haftasonu vs gidersen.
    Ama cashiers checki her zman yaptirabilirsin. Ki bence cashiers check yaptir uzerine de aracin VIN numarasini yazdir. Elinde bir belge olur. Cashiers check masrafi 5-10 dolar bir sey zaten. Eger nakit cekmeyi dusunuyorsan 1 gun onceden bankaya haber verirsen isin garanti olur.

Kolay gelsin.
  • Hemican kullanıcısına yanıt
    Vay be.. Ben oralarda öğrenciyken galonunu 67 cente aldığımı hatırlarım (güzel clinton günleri). 2012 de gittiğimde ise 4 dolar civarıydı, depoyu doldururken epey acıtıyordu.. Şimdi nispeten daha iyi hale gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

Vay be.. Ben oralarda öğrenciyken galonunu 67 cente aldığımı hatırlarım (güzel clinton günleri). 2012 de gittiğimde ise 4 dolar civarıydı, depoyu doldururken epey acıtıyordu.. Şimdi nispeten daha iyi hale gelmiş.

Hocam yasiniz orataya cikicak:)
    Evet 3 un altina dusunce baya iyi oldu. 4 ken cok kotuydu. Gecen sene aralik en dip zamaniydi 1.80ne bile aldigim oldu o zaman superdi.
    Yalniz premium ile normalin arasi cok acildi 40-50 cent fark var aralarinda, eskiden 20 centti fark. Bmwye benzin alirken uzuluyorum.
  • quote:

Dün 1.89$ dan aldım galonunu Texas'ta Geçen hafta da 1.84$'e gördüm ama ihtiyacım yoktu almadım.

Hayırlı olsun diyelim Mustang'e karar verdiysen. Daha önce görseydim ben de biraz bi şeyler yazardım ama, ben görene kadar da sağolsun @Hemican yardım etmiş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miraculous -- 15 Ekim 2015; 0:41:16 >

• quote:

quote:

Hocam yasiniz orataya cikicak:)
    Evet 3 un altina dusunce baya iyi oldu. 4 ken cok kotuydu. Gecen sene aralik en dip zamaniydi 1.80ne bile aldigim oldu o zaman superdi.
    Yalniz premium ile normalin arasi cok acildi 40-50 cent fark var aralarinda, eskiden 20 centti fark. Bmwye benzin alirken uzuluyorum.

Alıntıları Göster
    Yardimlariniz icin cok tesekkurler. Dodge sahibi nedense pek guven vermedi. Aracin 3. bakimi gelmisti ve muayneye de girmesi gerekiyordu, o yuzden bir masraf cikarabilir diye korktum acikcasi. Mustang icin baya bir yol gittim ancak degdi, sahibi de cok duzgun bir adamdi. Zaten 5 tane araci varmis. Temiz, hala yeni arac kokusu olan Mustang ucuza geldi diyebilirim. Onceki 1.6 100 hp aracimdan sonra, bir sure kendime gelemedim tabi.@Hemican

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 13 Ekim 2015; 5:14:08 >

• Siz şimsi o arabayı türk plakaya geçirebiliyor musunuz

• Hayırlı olsun hocam

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.