Şimdi Ara

Araç tavsiyesi (karar verildi yeni passat alınacak) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
2
Favori
3.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benden ümidi kestiniz herhalde tamam seçenekler az, ama yardım lütfen :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün c4 picassoyu test etmek için bayiye gittim 11 km şehir dışı 10 km de şehir içi kullandım

Şehir içi 8.5 uzun yolda 6.4 yaktım ki sakin kullanımda

Sonra plazanın arka tarafina açılan yeni yola girdim yol bozuk asfalt pürüzlü.

Ses takıntılı biri olarak beni deli etti on taraftan bagaj kısmından açık olan perdelerden ses geliyordu bu arada araç 7 kişilik acı çektim resmen o sesleri duydukça

Neyse 5 kişilik en dolu tüm opsiyonlar dahil 92.750 fiyat çıktı 85 bine indirdim ama içim hiç rahat değil kafamda deli sorular

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Ben ne dedim sana dün

• quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Ben ne dedim sana dün

Oyle ya

Birde suna inandım Mazda 3 ile 5.5 litre yaktigim guzergahta c4 picasso nun 6.4 yakması garip bende sorun var diyeceğim ama klima açıkken benzinli Mazda 3 ile bu tüketim en iyisi ben psadan uzak durayım

Yalnız birisi MPV sınıfında 7 koltuklu turbo dizel, diğeri C segmenti HB ve atmosferik benzinli.

Yaptığın yolda ortalama tüketim ölçmek Picasso'nun aleyhine. Yolun yarısını soğuk motorla yapmışsın zaten.

Ayrıca trim sesleri konusunda da Grand Picasso için uyarmıştım seni :) Keşke normal Picasso denk getirseydin bi tane.

Mazda 3 benzinlinin psa dizelden daha az yakacağına gerçekten inanıyor musun? Şaka bi yana Focus un yeni modelini önermek isterdim fakat ben kendi focus umda da iç trim seslerinden şikayetçiyim son kasalarında bile vardı aynı sorun . Makyajlı modelinde de olacağından korkuyorum ve öneremiyorum . Ben senin yerinde olsam sanırım Mazda 3 alırdım paşa paşa binerdim . Hem donanım zenginliğinin hem kalitenin tadını çıkarırdım . Fakat 2. eli ve servis ağı yaygınlığı , bir sorunda parça bulamama(yada yan sanayi ustalar tarafından bilinmeme) sorunlarını iyi düşünmeni öneririm .Örnek olarak sırf bu nedenle Almanya'da çoğunluk Mercedes alıyor BMW ve audi nispeten daha az . Neden ? Çünkü yedek parça bulunabilirliği , ucuz maliyet en iyi Mercedes'te
  • Sana da i30 alalim o zaman, başka seçenek kalmadı :)

• Dizel otm octavia en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Yalnız birisi MPV sınıfında 7 koltuklu turbo dizel, diğeri C segmenti HB ve atmosferik benzinli.

Yaptığın yolda ortalama tüketim ölçmek Picasso'nun aleyhine. Yolun yarısını soğuk motorla yapmışsın zaten.

Ayrıca trim sesleri konusunda da Grand Picasso için uyarmıştım seni :) Keşke normal Picasso denk getirseydin bi tane.

Oyle tabiki ancak ben biraz daha düşük tüketimler bekliyordum

5 kişilik modeli test aracı yapan kimse yok bulamadım ki neyse artık bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Mazda 3 benzinlinin psa dizelden daha az yakacağına gerçekten inanıyor musun? Şaka bi yana Focus un yeni modelini önermek isterdim fakat ben kendi focus umda da iç trim seslerinden şikayetçiyim son kasalarında bile vardı aynı sorun . Makyajlı modelinde de olacağından korkuyorum ve öneremiyorum . Ben senin yerinde olsam sanırım Mazda 3 alırdım paşa paşa binerdim . Hem donanım zenginliğinin hem kalitenin tadını çıkarırdım . Fakat 2. eli ve servis ağı yaygınlığı , bir sorunda parça bulamama(yada yan sanayi ustalar tarafından bilinmeme) sorunlarını iyi düşünmeni öneririm .Örnek olarak sırf bu nedenle Almanya'da çoğunluk Mercedes alıyor BMW ve audi nispeten daha az . Neden ? Çünkü yedek parça bulunabilirliği , ucuz maliyet en iyi Mercedes'te

Yaptığım ortalama hız aynı mesafe aynı yol aynı ve daha az yaktı

Focus öyle bende de c max vardı çok iyi değildi bu konuda Mazda 3 mantıklı duruyor şu an o olmaz ise passat som çare

@lord sparhawk hocam octavia makyajlanacak 2015 içinde ve 120 hp güncel motor gelecek o yüzden düşünmüyorum

• 1.6 crdi i30 sw alır geri kalan parayı bi kenara ayırırım ya da Volvo s60 alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam__K

1.6 crdi i30 sw alır geri kalan parayı bi kenara ayırırım ya da Volvo s60 alırdım

İ30 a çok baktım ancak çok fazla yakıyor dizel araba için yüksek değerler inanin o yüzden vazgeçtim

S60 sifir 98 bin fiyat aldım baz model için ne yazık ki bütçe yetmiyor aynı zamanda sıfır şartım var 2. El ile uğraşmam

• Enes Dize otm Elantra'yı test et derim İ30'daki motor'a göre güncelleme var(20 Nm fazla tork vs)Hatta bir test verisinde fabrika verisinin tam aksine karma'da 5.2 Lt gibi bir tüketim vardı Dizel otm Elantra İ30'dan çok daha az yakıyor onu rahatlıkla söyleyebilirim bence bir test derim Elantra genel olarak her yönden güzel araçtır.Ama Hyundai'ye karşı önyargılı isen
  • Bence test aracıni 20-30km test ederek gerçek yakıt tüketimini anlayamazsınız. Örnek 21km gittim gidiyorsunuz o bilgisayar size 100kmde tahmini bir şey gösteriyor ama o tutmaz düşer yada artar. Ayrıca motorun da alışma süreci var yeni olduğundan hangi motor olursa olsun biraz daha fazla yakar. Ben olsam herşeyi tamam karar kıldıktan sonra belirlediğim modelleri yurtdışı yurtiçi forumlarda ve tanıdık varsa ona sorup hatta ve hatta yolda bile görüp ortalama ne kadar yakıyor diye sorabilirsiniz. Bu bence fikir oluşması için yardımcı olur. Hemde gerçek hayatta uzun vadeli kullanılan bir aracın tüketim değerini bilmiş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b2580x

Bence test aracıni 20-30km test ederek gerçek yakıt tüketimini anlayamazsınız. Örnek 21km gittim gidiyorsunuz o bilgisayar size 100kmde tahmini bir şey gösteriyor ama o tutmaz düşer yada artar. Ayrıca motorun da alışma süreci var yeni olduğundan hangi motor olursa olsun biraz daha fazla yakar. Ben olsam herşeyi tamam karar kıldıktan sonra belirlediğim modelleri yurtdışı yurtiçi forumlarda ve tanıdık varsa ona sorup hatta ve hatta yolda bile görüp ortalama ne kadar yakıyor diye sorabilirsiniz. Bu bence fikir oluşması için yardımcı olur. Hemde gerçek hayatta uzun vadeli kullanılan bir aracın tüketim değerini bilmiş olursunuz.

Hocam zaten testlerde sadece fikir veriyor ben sürekli forumları takip ederim, arac sahiplerine sorarım Psa motorlu 3008 508 ve c max aracım da normalden fazla yakardı ki çok sakin kullanırım işte böyle bakalım takibe devam :)

Ilhan abi hyundai güzel marka daha önce test surusune falan gittim ancak yeni Elantra octavia ve Mazda 3 gibi araçların yanında b sınıfı sedan gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 22 Ekim 2014; 20:54:19 >

• 1 sene 2012 model 5008 kullandım sıfır almıştım.115 binde sattım.sakin kullanìmda 4.5 performanslı kullanınca en fazla 5.6 gördüm.psa motoru kullanıp 7-8 lt görenlere şaşıyorum.

• @vetenes

Dostum Kia Ceed'i inceleme fırsatın oldu mu bilmiyorum, lakin herşeyiyle mükemmele yakın bir araba. Bütçe olarak da seni sarsmaz. İncelemediysen, bir göz atmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

@vetenes

Dostum Kia Ceed'i inceleme fırsatın oldu mu bilmiyorum, lakin herşeyiyle mükemmele yakın bir araba. Bütçe olarak da seni sarsmaz. İncelemediysen, bir göz atmanı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim yorumunuz için

Kia ceed inceledim tabi çok hoşuma gitti ancak dizel otomatik te yakıt tüketimi beni zorlar onun yerine 1.4 tsı motor tercih etmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum vw grubunda

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Benden ümidi kestiniz herhalde tamam seçenekler az, ama yardım lütfen :)

hocam ne dememizi bekliyorsunki
    V40- Dar geliyor ise giu-bmw1- mercedes a da elenir.
    akıllı adamsın fransız istemiyorsun, citroen,peugeot ve renault elendi.
    İnsignia çok yakar diyorsun. O zaman Ford Kuga,vw tiguan, ix35,sportage, Focus,Civic vs elenir.
    Trim sesi diyorsun ; Skoda- Seatı eledin.
    E geriye ne kaldı ? Valla benim bildiğim bir şey kalmadı. Hyundai Elantra, Toyota Corolla, Mazda 3, 500L, Lancer falan kaldı
    500 L ergonomik bir araba değil, iç hacimi kesinlikle sizi tatmin etmez. Zaten 500L living de otomatik var o da 1.3 mjet ve 0-100 16,5 saniye daha bir şey demeye gerek yok.
    Lancer- İntense donanım yok dolayısıyla hız sabitleyicisi yok. zaten 9 litre yakıt tüketimi var ş. içi
    Corolla cvt ve mazda 3 ciddi seçenekler olarak kalıyor.

İnsignia Lpg uyumu nasıl bilmiyorum ama teleflex, prins, brc likit sistem falan uygulanabiliyorsa insignia alıp lpg takın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusau

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Benden ümidi kestiniz herhalde tamam seçenekler az, ama yardım lütfen :)

hocam ne dememizi bekliyorsunki
    V40- Dar geliyor ise giu-bmw1- mercedes a da elenir.
    akıllı adamsın fransız istemiyorsun, citroen,peugeot ve renault elendi.
    İnsignia çok yakar diyorsun. O zaman Ford Kuga,vw tiguan, ix35,sportage, Focus,Civic vs elenir.
    Trim sesi diyorsun ; Skoda- Seatı eledin.
    E geriye ne kaldı ? Valla benim bildiğim bir şey kalmadı. Hyundai Elantra, Toyota Corolla, Mazda 3, 500L, Lancer falan kaldı
    500 L ergonomik bir araba değil, iç hacimi kesinlikle sizi tatmin etmez. Zaten 500L living de otomatik var o da 1.3 mjet ve 0-100 16,5 saniye daha bir şey demeye gerek yok.
    Lancer- İntense donanım yok dolayısıyla hız sabitleyicisi yok. zaten 9 litre yakıt tüketimi var ş. içi
    Corolla cvt ve mazda 3 ciddi seçenekler olarak kalıyor.

İnsignia Lpg uyumu nasıl bilmiyorum ama teleflex, prins, brc likit sistem falan uygulanabiliyorsa insignia alıp lpg takın derim.

Ah hocam sorma halimi işte çıkmaza girdim

Şimdi aklımda ciddi olarak Mazda 3 ve corolla var ancak amcama 2013 model corolla 1.6 cvt aldık dizel gibi yakıyor, içi d sınıfı kadar geniş ancak iç mekanda çok gıcık sesler var neden bilemedim beni soğuttu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.