Şimdi Ara

Araç önüme kırdı duramadım yapıştırdım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu gece makas atmaya yeteneği olmayan birisi yüzünden kücük bir kaza yaptım.
    Adamdan kaçmaya çalısıyordum takip mesafesi umrunda olmayan dibinize giren farları gözükmeyen tiplerden kendisi. Belliydi bi saçmalık yapacagı. Benimde önümde araç vardı yol vermiyordu zaten hız limitlerinin üstünde gidiyorduk sağ serittede park halinde araçlar vardı artı sollama yasakdı.
    İki aracı sollamaya çıktı Hırs yaptı sanırım karşıdan araç gelince önüme kırdı(kaydı) aracın dengesini kaybetti hava yağmurluydu kasis oldugunu farkedincede fren yaptı
    bi anda gelişti herşey yani önüme kırıp fren yaptı bende duramadım arkadan vurdum Önümdeki araç hangi ara sağ atabildi kendini onu bile farketmedim. Arabadan indik baktım plakam kırılmış onunda tampon tırnakları
    Hemen beni suclamaya başladı polisi aradı atarlandı eller kollar hava bi şekilde, 3-4 kez ikaz ettim bir ara tokatlayacaktım laftan anlamaya başladı hem suclu hem güclü
    utanmadan bide iki kişi beni dövecekmisiniz dedi yanımda arkadas niye konusuyoruz döveyim kenara atayım bunu dedi ben engel oldum.
    İki araçta da belirgin hasar yok bas git dedim laftan anlamıyor sonra iki sahit çıktı biz gördük olayı eleman hatalı
    önünüze kırdı fren yaptı dedi sollamada yasak burada dediler şahitlik yapacaklarını söylediler. 30dk ugrastık bi arkadasını aramış o geldi
    hayırdır dedi hallettik dedi(mağlum sahitler var) bastılar gittiler. 2dk sonrada kavede bekleyen 5 arkadaş başka bir araçla geldi (yanımdaki arkadaş aramış) olayı hallettiğimize en çok ben sevindim verilmiş sadakası varmış
    kimse çekmezdi o ergen tripleri aslında hiç anlayışlı olmayan birisiyim ama onu dövsem zaman kaybıydı yazıktı yani

Size sorum önüme kırıp fren yaptı takip mesafesi 1-2metre bu durumda arkadan vurmamak imkansız yasalara göre suclu ben miyim ?

DH olarak bir uğursuzluk var sanırım üstümüzde..

• Hocam dip fren yapsaydınız.

Aslında biraz ağırdan gitseydiniz bişey olmazdı.

Makasçı gördünüz mü bırakın gitsinler.Her yere burunlarını sokuyorlar ve iyi şöför oluyorlar

Kimse arkada yol verenleri görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Hocam dip fren yapsaydınız.

Aslında biraz ağırdan gitseydiniz bişey olmazdı.

Makasçı gördünüz mü bırakın gitsinler.Her yere burunlarını sokuyorlar ve iyi şöför oluyorlar

Kimse arkada yol verenleri görmüyor.
    Arkamda ve bariz dengesiz birisi olunca aynadan onu izliyordum sollamaya çok havalı çıktı hava yağmurlu oldugu için aracı gezinme yaptı toparlayamadı bende o an panik fren yaptım zaten tamponunun sağ köşesine vurdum fren yapmasam yanlamasına bana girerdi aynı anda fren yaptığımız için hasar olmadı ama hatasınıda kabul etmedi ve arkadan vurduğum için benim hatalı olduğumu söyledi üstelik sollama yasak olan biyerdi. İlk defa elimden birşey gelmedi umarım trafikde böyle adamlarla karşılaşmazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

Arkamda ve bariz dengesiz birisi olunca aynadan onu izliyordum sollamaya çok havalı çıktı hava yağmurlu oldugu için aracı gezinme yaptı toparlayamadı bende o an panik fren yaptım zaten tamponunun sağ köşesine vurdum fren yapmasam yanlamasına bana girerdi aynı anda fren yaptığımız için hasar olmadı ama hatasınıda kabul etmedi ve arkadan vurduğum için benim hatalı olduğumu söyledi üstelik sollama yasak olan biyerdi. İlk defa elimden birşey gelmedi umarım trafikde böyle adamlarla karşılaşmazsınız

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun dostum. Fazla uzamaması iyi olmuş boş verin.

• O dayağı haketmiş ama genede mantıklı olanı yapmışsınız şahit olmasaydı arkadan vurduğunuz için siz suçlu olacaktınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

O dayağı haketmiş ama genede mantıklı olanı yapmışsınız şahit olmasaydı arkadan vurduğunuz için siz suçlu olacaktınız.
    Baktın el kol oynuyor bide suçlu gerisi malum.
  • Kavga çözüm değil ama bazen çok zorluyor davranışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TolgaGürsoy

Kavga çözüm değil ama bazen çok zorluyor davranışlar
    Dayak cennetten çıkmadır aklınızın köşesinde bulunsun

Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narc0s3

Dayak cennetten çıkmadır aklınızın köşesinde bulunsun

Geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    İndiği gibi polisi aradı anlaşamıyoruz ekip yollayın dedi. Resmen zorla beni dövün dedi bi ara gözüm döndü arkadaş sakinleştirdi sonra arkadaşım linç edip yol kenarına atmak istedi çünkü eleman inanılmaz çok konuşuyor neyse inadına dövmedik sanırım bi bildiğide vardı en son polisi arayıp anlaştık dedi. Ama yanımdaki arkadaşa dert oldu onun psikolojiside müsayit 1-2 ay rahat uyuyamaz

• Dovseydiniz keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Dovseydiniz keşke
    Maalesef yasaya göre siz suçlusunuz
  • Düzgün 3-4 tane araç kamerası şart yada böyle üretim hatası tipler için bir hitler.
  • Ben olsam döversim abi ne hakkı var hayatını tehlikeye atmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Ben olsam döversim abi ne hakkı var hayatını tehlikeye atmaya
    Hatanın büyük kısmı karşı tarafta ama takip mesafesi ihlali ve hız limitinin üstünde gittiğiniz için sizde kusurlusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 10 Şubat 2013; 15:59:06 >
  • Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Geçmiş olsun...
    Geçmiş olsun... Makas atan hız yapan sarhoşları gördüm mü imkan varsa direkt sağa çekip bekliyorum çekip gitsinler diye Allah böyle insandan bozma yaratıklardan korusun hepimizi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeanddead

Geçmiş olsun... Makas atan hız yapan sarhoşları gördüm mü imkan varsa direkt sağa çekip bekliyorum çekip gitsinler diye Allah böyle insandan bozma yaratıklardan korusun hepimizi...

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun, bazen ciddi ciddi güzel bir araç kamerası almayı düşünüyorum bende. Böyle aptallıklar yapan çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Geçmiş olsun, bazen ciddi ciddi güzel bir araç kamerası almayı düşünüyorum bende. Böyle aptallıklar yapan çok.

Alıntıları Göster
    Şahidi bulmuşsun ve şahitleri tanımıyorsun bırakılırmı keşke bekle polis gelcek deseydın. Gerçi arkadan vurmuş oldun hata gene sana patlardı.
  • Araç kamerası kullanılsa böyle bir durum yaşanmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Araç kamerası kullanılsa böyle bir durum yaşanmazdı.

Maalesef ülkemizde yaygın kullanılan bir alet değil..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.