Şimdi Ara

Araç maliyet hesaplama dosyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu aralar araştırma yapıyorum ve kendim için maliyet analizi yapmamda çok yardımcı olan bir excel dosyası oluşturdum. Birkaç arkadaşımın da işine yarayınca tüm forum ahalisiyle paylaşayım belki katkısı olur dedim :) Hem de yanlış veya eksik görülen bir yer olursa geribildirim alıp düzeltebilirim.

Aşağıdaki linkten excel dosyasını indirebilirsiniz.
    https://www.dosyaupload.com/izKE
    (Alternatif upload yöntemi tekliflerine açığım)

F4 hücresi otomatik beslenmektedir, diğer değerleri hangi araç hedefinizde varsa ona göre düzenlemeniz gerekir.

F4'ün doğru beslenmesi ve benzin-dizel maliyet farkını doğru görebilmek için ve E22, E23, E24, E25, E26 hücrelerinin de araç hedefine göre doldurulması gerekir. Ben dizel düşündüğüm için F4'ü dizele göre ayarladım, benzin değerlerini de sadece aradaki farkı görebilmek ve satın alırken ne kadar mantıklı olur bunu görebilmek için koydum. "Ben aylık maliyeti benzinliye göre yapmak istiyorum" diyen olursa F4'ün formülündeki E28'i E29 olarak revize edilebilir.

E28 ve E29 otomatik beslenmektedir.

Yakıt tüketimlerini arabamkacyakar.com'a göre üstüne koyarak aldım.

Yorumlarınızı bekliyorum :)

13.01 Edit: Muayene 2 senede 1 yapıldığı için tablo revize edildi. Upload linki yenilendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nur! -- 13 Ocak 2019; 0:35:43 >

• Deneyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muayeneyi 2 yılda bir yapacağıma yılda bir hesaplamışım. Tabloda düzelttim.
  • Durduk yere insanın canını sıkacak bir tablo, bu hesapları yapınca toros alasım geliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Durduk yere insanın canını sıkacak bir tablo, bu hesapları yapınca toros alasım geliyor
    İşte kendimi bir türlü tam olarak ikna edemiyorum. Getirdiği kadar götürüyor da...
  • Eşinizle çocuğunuzla istediğiniz yere istediğiniz vakit gitme özgürlüğüne kavuştuğunuz an maliyetlerin bir önemi kalmıyor.
    Hatta insanın siniri daha çok bozuyor. 2016 senesinde 80 lt motorin aldığım fiş geçti elime sinirim bozuldu. O yüzden boşverin hayata bir kere geliyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.