Şimdi Ara

ARAÇ KİRALAMAK İÇİN FİNDEKS NOTU KAÇ OLMALIDIR???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
24.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arakadaşlar, bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim!

• Uzun zamandır araç kiralamiyorum ama Garenta da en az 800 findeks puanınızı olması lazım diyorlardı en son ben kiralarken. Bazi firmalar hiç bakmıyor, bazı firmalarda şubeden şubeye değişebiliyor. En sağlamı kiralamadan arayıp sormak.
  • Haluk Ermiş kullanıcısına yanıt
    Araştırdım nette bir sonuç bulamadım. Belki forumda bu tarz rent a car şirketlerinde çalışan vardır diye bir sorayim dedim. Artık müsait bir zamanda tek tek arayıp öğrenicem.

Enterprise findeks sorgusu yapmıyor ama araçları biraz pahalı ve hiç kiralamadım o firmadan
  • 2 sene öncesine kadar çok sık araç kiralardım. En memnun olduğum sirket enterprise idi. Dediğiniz gibi fiyatlar bi tık daha pahalı ama Türk Telekom kampanyası falan oluyordu kampanya takip etmek lazım.

Fiyat olarak da en uygun genelde central den kiraliyordum ama araçları nispeten daha yüksek km li oluyordu.
  • Açılın bankacıyım... Findeks notu sizin kredi puanınızdır aslında. 0 ile 1900 arası skor üretilir. Düzenli ödemeleri olan kişilerin skoru 1300 ve üzeri olur. 1100 ve üzeri bir findeks notu sorun oluşturmaz. Aşağısına sahipseniz kredi kartı ödemelerinize dikkat etmiyorsunuzdur.

• Lego95 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, findeks türkiye ortalaması yükselmiş sanırım. Iki kredi kartı kullanıp düzenli ödüyorum. 1 yılda ne kadar yükselir sıfırdan, 4 ayda 1246 puan oluştu
  • kıng365 kullanıcısına yanıt
    Kredi notu sadece kart odemesiyle değil bir çok bilesenle yukselir bunun hesaplamasını yapmak yani şu kadar yükselir diyemeyiz en önemli paydalardan biride hesabınızda tuttuğunuz para borç durumu kredili ürün kullanma ödeme alışkanlıklarınız hiç bir gecikme olmadan da kredi notunuz 1100 lere kadar inebilir de 500 TL limitli kartla da 1500 seviyesine yükselebilir de.
  • Hatırladığım kadarıyla en düşük 800 puandan ile başlıyordu. Budget 2 sene öncesine kadar o puandan veriyordu en azından. Enterprise istemiyor ve bana kalırsa şuan çoğu firmadan daha kaliteli hizmet veriyor. Şubeye bağlı olarak düşük grup kiralama yaptığınızda araç yoksa üst grup veriyorlar ve ben ne zaman kiralasam o şekilde araç aldım. Sitesinde çeşitli kampanyalar var elbet birisi işinize yarar diye düşünüyorum.

• en az kaç puan istiyorlar güncel olarak bilen var mı? bir tek europcar açıklamış 1300 diye. benim puan ona yetmiyor.

• Garenta için,

Arabasına göre puan değişiyor.

Mesela clio ve leon için minimum 700-800 arası başlar.
    Üst sınıf araçlar için yüksek olmalı.
    0-699 riskli gruba girdiği için adamlar sana banka kart vermez ben sana niye araba vereyim diyor :))

ben kiralama yaparken, birisi uçaktan inip internetten rezerve yaptığı parasını ödediğini arabayı puan yetersiz diye vermediler.
    Adamdan eşiyle kaldı öyle. Sonra gidip mafyadan bozma acenteden aldı :)
    Böyle bir uygulama çok saçma gelebilir , sen arabalarını kasko yapıyorsun, araba pert olsa kasko yok mu dedim, alkolluyse kasko işlemiyor tedbir için yapıyoruz diyorlarx

Bir kez sorgu yapıyorlar zaten , yeterliyse sonrasında direk veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 18 Ağustos 2021; 18:37:17 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.