Şimdi Ara

Araç kiralama; sigorta mı kasko mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Park halindeki aracıma çarptılar. 12/12 karsı taraf hatalı. Bu durumda aracın tamir sürecinde kiralayacagim aracın kira bedelini benim kaskom mu yoksa karsı tarafın sigortası mı öder . Benim kaskom karşılarsa kaskom delinir mi ?

Bir sorum daha olacak
    Aracım 2012 model. Normalde Tamiri serviste yaptırmak gerekir. Ancak reno servisi daha önce basit göçükten dolayı kapıyı tamamen değiştirmişti. Şimdi de ona benzer durumlar var. Servise götürsem arka tampon ve kapıyı kesin değiştirecek. Belki arka tampon ile kapı arasındaki parçayı da bütün halinde (tabandan ve tavandan one doğru giden büyük bir parça ) değiştirecek. Ama ben aracımda bu kadar değişen olmasını istemiyorum. Tanıdığım işinde ehil bir kaportaci parça değiştirmeden sigorta kapsamında halledebilecegini söyledi. Sadece boya olacak ve kaza kaydı da olmayacak.

Ne dersiniz servis mi mantıklı yoksa kaportacı mı .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 07inter

Merhabalar
    Park halindeki aracıma çarptılar. 12/12 karsı taraf hatalı. Bu durumda aracın tamir sürecinde kiralayacagim aracın kira bedelini benim kaskom mu yoksa karsı tarafın sigortası mı öder . Benim kaskom karşılarsa kaskom delinir mi ?

Bir sorum daha olacak
    Aracım 2012 model. Normalde Tamiri serviste yaptırmak gerekir. Ancak reno servisi daha önce basit göçükten dolayı kapıyı tamamen değiştirmişti. Şimdi de ona benzer durumlar var. Servise götürsem arka tampon ve kapıyı kesin değiştirecek. Belki arka tampon ile kapı arasındaki parçayı da bütün halinde (tabandan ve tavandan one doğru giden büyük bir parça ) değiştirecek. Ama ben aracımda bu kadar değişen olmasını istemiyorum. Tanıdığım işinde ehil bir kaportaci parça değiştirmeden sigorta kapsamında halledebilecegini söyledi. Sadece boya olacak ve kaza kaydı da olmayacak.

Ne dersiniz servis mi mantıklı yoksa kaportacı mı .

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun.Kaskonuz aracınızı karşılar daha sonra karşı tarafın trafik poliçesine rucu eder yani oradan parayı alır ve sizi uğraştırmaz kaskonuzda delinmez korkmayın.Tutanak ta karşı taraf suçunu kabul ettiyse ( veya polis raporunda %100 kusurlu bulunduysa ) trafik poliçesi öder.Ama şayet polis gelmediyse ve tramer karar verirse suç oranına ve duruma göre 50-50 verirse o zaman kasko aracınızı tamir eder fakat yarısını karşı taraftan alır sizinde kaskonuz delinir.Yani polis dışı tutanak tutulduysa kararı tramer verecek siz istediği kadar suçlu diye belirtin bazen %50 %50 karar verebiliyorlar

2012 model bir arabayı servis dışında tamir ettirmeniz çok mantıklı değil.Sanayide nasıl güveneceksiniz söktükleri yeri nasıl takacaklar ya boya tutmazsa macun kalın olursa neler olacak ? Yinede tercih sizin ama ben tavsiye etmiyorum.

Benim işim sigorta kaporta kısmı sizi ilgilendirir sonuçta karar sizin

• Trafik polisi tutanağı mevcut. 12/12 karsı taraf kusurlu. Merak ettigim sadece tamir sürecinde araç kiralama konusu.

Servis mı kaportacı mı ? Kararsızım. Çünkü dediğim gibi servis daha fazla para kazanmak için daha fazla parça değistirme eğiliminde. Ben buna hiç sıcak bakmıyorum.

• Güncel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.