Şimdi Ara

Araç içi inverter

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çocuğumun solunum cihazlarını seyahat esnasinda da kullanabilmem için inverter intiyacim var. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar nacizane beni bilgilendirirlerse cok sevinirim
    Cihazin 1 tanesi manuel bir cihaz 120 watt gücünde diğeri elelktronik bir cihaz 5 amper yaziyor. Elektronik olan cihazi sürekli kullanicam diğerini ihtiyaç hasıl oldukca. Yardımlarınızı bekliyorum simdiden Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba;Cihazların giriş voltajını bilmemiz önemli.5 Amper 220V voltajlı ise 1100W demektir ki böyle cihazların bu kadar akım çekeceğini düşünmüyorum.Yine de işi garantiye alalım.Siz cihaz giriş voltajlarını da yazın yada mümkünse cihazların bilgi etiketinin(volt ve amper bilgilerini yazan) resimlerini çekip buradan yayınlarsanız daha net cevaplar verilir.
  • bu adaptörün üzerindeki bilgiler. cihazın arka kısmında 5A 24V DC yazıyor
     Araç içi inverter
  • Toplamda 250w lik güç lazım sana.300wattlik bir dc/aç invertör lazım. Aşağıdaki işini görür
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/12v-220v-inverter-300-w-faturali-orjinal-urun-183038926?gclid=COKwp4e958cCFSb3wgod_x8L9w&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim cevabiniz icin birde tam sinüs olması gerektiği soylenmişti cihazlarin selameti icin. Cakmakligin yeterli amperi uretmedigi ve akuden direk bağlantı olmasi gerekiyormuş. Sizin gösterdiğiniz alet bu sartlara uygunmudur

• Tam sinüs olmasına hiç gerek yok.Modifiye sinüs işinizi görür.Bence 2 cihazı da birden kullanırsanız zorlanmaması açısından 600watt devamlı-1200Watt demeraj gücünde bir modifiye sinüs inverter uygun olur,garanti olur.
  • Hocam modifiyeler fiyat olarak cok uygun benimde isime geliyor lakin solunum cihazimiz 15000 tl degerinde risk etmekte istemem. Kafam cok karışık konuştuğum birkac kesinlikle tam sinüs olmasi gerektiğini soyledi bilmiyorum ne yapacam

• Fiyat 15000 ise cihaz hiç riske girme.Hele de evlat sözkonusu ise hiç. Aşağıda tam sinus 1000wattlik tam sinus inverter fiyat uygun gibi.cakmaklik değil aynı zamanda direkt akuden bağlantı seçeneği var.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tam-sinus-1000-watt-inverter-12-v-220-v-kampanya-180264491?mpch=ads&ggap_s=ucuzu&ggap_m=ocs&ggap_n=ucuzu&scxid=14489-164755-2357-0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2003 -- 8 Eylül 2015; 23:17:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Verdiginiz bilgiler için cok teşekkür ederim cok işime yaradı ne aradığımı bilerek arastirma yapıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: evulat10n

Hocam modifiyeler fiyat olarak cok uygun benimde isime geliyor lakin solunum cihazimiz 15000 tl degerinde risk etmekte istemem. Kafam cok karışık konuştuğum birkac kesinlikle tam sinüs olmasi gerektiğini soyledi bilmiyorum ne yapacam

Elbette tam sinüsü tercih etmek her durumda iyidir.Hele böyle önemli konularda paranın çok da önemi kalmaz.Ama resimdeki cihaza bırakın modifiye sinüs 220V'u 150-160V bir besleme voltajı verseniz yine ideal çalışır.Bu cihaz giriş voltajını doğrultup kullanır ve sinüs şekli önemini kaybeder.Tabi bu bilgiler sizi modifiye sinüs almanıza ikna etmek için değil genel olarak bilgi paylaşımı amaçlıdır.

Vel hasıl;madem kullanımı çok önemli bir konu,bende tam sinüs almanızı tavsiye ediyorum..

• Hocam verdiğiniz teknik bilgiler icin minnettarim. Bizim icin en uygun olaninin tam sinüs olduğunu anliyorum sagolun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.