Şimdi Ara

Araç Alım-Satım... Bilgi Lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim bir motosikletim var ama kendi üzerime değil...

sattığım zaman benle alakası olmayacak ama sahibini de uğraştırmak istemiyorum...

bu noter satışı olayı kalktı galiba ve trafikten yapmak daa zaman alıyormuş sanırsam...

şöyle birşey yapılabilir mi...

sahibi alacak kişiye noterde vekalet verse ve alacak kişi kendisi üzerine geçirse...

yani bu şekilde alım satım işlemlerini kendisi yapabilir mi?

bu konularda bilgisi olan arkadaşlar cevap nedir acaba?
    şimdiden teşekkurler...

• noter olayı kalkmadı...
    aynen dediğiniz gibi yapın; motorun ilk sahibi ,noter satışını , sizin satacağınız arkadaşa versin ve siz de paranızı alıp aradan çekilin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 27 Mart 2009; 14:44:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: soldier_of_fortune

noter olayı kalkmadı...
    aynen dediğiniz gibi yapın; motorun ilk sahibi ,noter satışını , sizin satacağınız arkadaşa versin ve siz de paranızı alıp aradan çekilin...

peki masraflar hakkında bir bilginiz varmı ? önemli bir masrafı oluyor mu ve masraflar alıcıya mı ait oluyor?

tekrardan teşekkurler...
  • 180 -200 TL civarında bir noter parası ödenir.Bunuda genellikle alıcı öder.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dainesee

180 -200 TL civarında bir noter parası ödenir.Bunuda genellikle alıcı öder.

hocam benim kafam karıştı be ya...

ya bu durumda satış noterde bitiyor mu? trafikte bir işlem var mı sonrasında...

çünkü ben artık bütün işlemler trafikte olcak diye biliyordum da...
  • Hayır noterle bitmiyor.Alan kişinin trafiğe müracat edip ryhsatı da üzerine alması gerekiyor.Bunun içinde yaklaşık 250 TL felan gider... ( sigortası muayenesi vs )
  • quote:

Orjinalden alıntı: dainesee

Hayır noterle bitmiyor.Alan kişinin trafiğe müracat edip ryhsatı da üzerine alması gerekiyor.Bunun içinde yaklaşık 250 TL felan gider... ( sigortası muayenesi vs )

ama işte bu durumda alan arkadaş boşuna iki defa para ödemiş olmayacak mı?
    madem satış trafikte yapılıyor noterde masrafa nee gerek var ,, ikisi de zorunlu olarak yapılması gereken şeyler mi bunların???
  • alan arkadaş; noterde satış vekaletinin parasını ve trafik şubede de ruhsat değişim işlemlerinin parasını ödeyecek...
  • tamamdır... teşekkurler ilginiz için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.