Şimdi Ara

Arabanızı Ödünç Verir Misiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
125
Cevap
1
Favori
1.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önceden Astra sonra focus kullandım o zamanlar veriyordum isteyene

Mercedes aldıktan sonra kimseye Anahtarı vermedim

Neden diyene de Astra yada focus değil dedim Mercedes bu veremem dedim

Iyi peki dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimseyle arabamı istemeye yeltenecek kadar samimi olmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    Bu biraz görgüsüzlük olmuş sanki

O da mal, diğeri de hocam... Ama yine de saygı duymak lazım düşüncenize.

Ben de kıskanırdım arabamı. Ve benim gibi kıskanan bir arkadaşım daha vardı. Kardeşine bile arabasını vermek istemezdi. Düğün arabası yapmak istediler aracını ama haklı olarak "arabaya yapışırlar, çocuklar tamponu çizer para için, hadi şöför iyi diyelim ama ya adamın biri arkadan vurursa" falan diye bir sürü olasılık anlattı. Vermedi aracını. Ertesi gün işe giderken kaza yaptı, baya da bir masraf çıktı.

Neyse, geçen benden de istediler düğün için aracı. Benim de işim vardı. "Şöför makam şöförü, bmw 7 kullanıyordu" tarzı açıklamalar yaptı damat arkadaş :) Makam şöförü olması önemli değil, aracı tanıyorsa problem değil dedim verdim. Benim otoparktan aldı şöför, otoparka da bıraktı. Bir sıkıntı çıkmadı. Düğün sahiplerinden de bol bol hayır duası aldım.

• Valla kardeş HAKLI olabilirsin bende ara ara öyle düşünüyorum.

Ama diğer araçlarımdan farklı hissediyorum. Metal yığını değilde arkadaşım gibi şuanki arabam

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Böyle durumlarda her aklıma "Mülk Allah’ındır" ayeti gelir.
    Şoförlüğü iyi olan ve acil işi olan arkadaşlarıma ve akrabama veriyorum sağolsunlar onlarda beni hiç üzmemiştir.

Evet mülk Allah'ındır.Fakat Allah göstermesin arabayla bir ölümlü/yaralanmalı bir kaza yaparsa sizde sorumlu oluyorsunuz.

Ben alkollü veya ehliyetsiz birine araç vermiyorum ki neden sorumlu olayım.
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Sizde haklısınız.

Ama diğer araçlarımı hiç önemsemezdim.

Şuanki aracım çok farklı 2015 den beri kullanıyorum çok farklı

Metal parçası gibi görmüyorum onu.

İlyas salman filmde sarı Mercedesi seviyorya aklıma geliyor :)

• Ne emanet araba veririm, ne de emanet araç alırım.
    Bir sorun olur sonra uğraş dur arayıp söylersin cimri olursun, o zaman kalp kıracağına, arayınca emanet araç vermiyorum, kusura bakma. Dersin o zaman kalbi kırılır..

Emanet araba almam asla, şöyle diyim karşımızda pastaneci var. Adam tam arabamın arkasına park etmiş, sabah gittim rica ettim çekmesi için, yoğundu baya anahtarı verdi bana, sen çek dedi. Emanet araç almıyorum dedim bekledim 5 dakika geldi çekti

Ne emanet araba kullanırım buna kiralık araçlarda dahil, ne de emanet araç alırım. Test sürüşünde keyfi araç bile test etmem. Kesin alacağım zaman test ederim.
  • Anne baba kardeş. Enişte yenge filan hikaye. Kendi ailenden birine verirsin senin canın senin kanın sonuçta bir problem olsa bile aile içi. Hatırı olana hiç vermem. Gerçi benden kimse istemedi ama. Aracım benle yaşıt olduğundandır.

• Ben verirdim ama her isteyene değil tabi.

Eskiden çalıştığım işin patronu, dayım öldüğü duyduğunda 1 haftalığına arabasını bize vermişti. + 1000 tl + full depo vermişti. Yani böyle biri ılerıde benden araba ıstese elbette verırım.

Yanı akrabamız degıl bırseyımız degıl ama boyle iyi ınsanlar var.
    Doğrudur hocam hak veriyorum size. Benim rahmetli babam doğan l'si vardı, ev parası vermişti o arabaya. Kimseye emaneten de olsa vermezdi, gidecekleri yere bırakırdı. Yani şöförü kendisi olacaksa, yok demezdi sadece :)

O arabayı da kapı önünden çalmışlardı. 8 takla attı araç ve hırsız sağ kurtuldu o arabadan. 17 yaşındaydı bi de. Yanlış hatırlamıyorsam 6 ay yatıp çıkmıştı...

• Haketmedim H kullanıcısına yanıt
    Böyle durumlarda aracın ruhsat sahibi kimse o da sorumlu oluyor.Alkollü ya da ehliyetli oluo olmadığı farketmiyor.Bunun çok örnekleri var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabam olmadigi donemlerde kimseden istemedim, Allah tan da isteyecek durumda kalmadi. Su an da kimseden istemem, bir tek amcama veririm. Onla da cok yakin oldugumuz icin.

• arabasız dönemimde bir kişiden istedim. o vermedi. kendince haklı sebepleri vardı. üstelemedim. şimdi arabam var. 2 tane çok samimi arkadaşım var. onlar haricinde kimseye vermem. istemem de. araba kiralarım daha iyi..
  • Tesadüf müdür bilmiyorum aracı şimdiye kadar 2 defa birisine verdim, ikiside kaportada hafif sıyrıkla getirdi. Bir daha da kimseye vermedim, işiniz varsa ben götürüp getiririm diyorum isteyenleri kırmamak için

• asla vermem. kendi arabasi olmadigi icin cukur tumsek dikkat etmeden kullanacak o yuzden vermem. en son arkadas yanimda biraz ben kullanayimmi dedi olur dedim aman allah demez olaydim direksiyon basina gecince icindeki hayvan cikti oraya. Neymis efendim bmw de gaza basinca zincir sesi geliyormus o sese hastaymis iki isik arasi dip gaz gitmeye kalkti sesi duydukca gaza geldi herif haliyle cukurada dustu.

Ne dicen???

• Kimseden araba istemem. Güvendiğim, samimi olduğum kişiye veririm sadece.
  • İsterlerse Sadece babama ve kayınpederime veririm arabamı, zaten onlarında arabası var. İsteyen yok ama sağlık durumu olmadıkça vermem başkasına.

• Yakın biriyse veririm ne gibi kayinço,dayı,amca,yakın arkadaş gibi kayınpeder
  • AVM de 35 dakika Kolon dibi arayan adamım ben isterseniz bu soruyu tartışmayalım

Arkadaşlar yazmış ama bir Türk at avrat pusat paylaşmaz . Çok acilse ben getirir götürürüm . Kimse kusura bakmasın . ZAten beni tanıyan da vermeyeceğimi biliyor .

ARabam yokken ailecek bir yere gittiğimizde vale olunca babam ne yapacak der ve izler gülerdim . Şimdi babamı gayet iyi anlıyorum o anahtarı verirken neden o kadar zor bıraktığını her an aracını kontrol ettiğini . Babam haklıymış
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.