Şimdi Ara

arabamı kendim yıkıyorum diye adım cimriye çıktı dostlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
4.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birçok vatandaş gibi ben de arabamı kendim yıkıyorum ne var ki arabamı yıkamam bazılarına çok garip geliyo ve bana cimri diyorlar ne yapayım dostlar içime sinmiyo besnideyim adıyaman ve inanın adamlar arabanın içini silerken içim gidiyo zira kullandıkları bezler olsun ne idüğü belirsiz ilaçlar olsun içime sinmiyo böyle olunca da adımız cimriye çıkıyo geçen biri 35 bin lirayı arabaya veriyon da 10 lirayı yıkamaya vermiyon diyerek tepki gösterdi bana sizce de cimri mi yim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odevinimo -- 25 Mayıs 2013; 16:30:15 >

• hocam bunun cimrilikle alakasi yok bu kişisel bir zevk. İsteyen kendi aracini kendi yikar, isteyen gider parasiyla yikatir. Bi insan arabasini kendi yikiyor diye cimri olarak gorulmesi cok yanlis birsey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kulak asmayın keyfinize bakın. arabayı kendiniz yıkamak gibi güzel birşey yoktur
  • Cimrisin kardes. 30 bin veriyosun arabaya, yikamaya 10 lira vermiyosun.

Şaka bir yana temizlik ayri birsey. Yikamadaki yapilan temizlik icinize sinmiyorsa kendiniz temizlemek en dogrusu. Ama size cimri diyenlere, "gel sen ben tarif edeyim sen temizle sana vereyim 10 tl" diyin. Tamam diyeninde basina dikilin 5 saat boyunca yikattirin ve her seferinde surasi kaldi burasi kaldi diyerek isi uzatin

• Bence stres atmak ve içinize sinen bir temizlik için güzel birşey. 2 haftadır arabamı yıkayayım diyorum fırsat bulamıyorum. Bence kimseye kulak asmayın ve tadını çıkarın
  • insanın kendi arabasını saatlerce temizlemesi gibi var mı arkadaş müziğini de açıcan hafiften mırıldana mırıldana söylicen
  • Milletin cahilliğinden o dedikleri, bu hobidir yurtdısında detailing diye geciyor detaylı araba bakımı, ülkemizde de yeni yeni yayılıyor bu hobi, herkes kendi arabasını yıkayıp parlatıp stres atıyorlar, hatta bu uğurda yüzlerce liralık bakım ürünleri alıyorlar araclarına.

Kısacası kendiniz mutluysanız diğerl kişileri sallayın gitsin

• Ben büyük bir dikkatle tertemiz arabamı yıkıyorsam kim ne demiş ? Dememiş ? Toplu iğnenin sivri ucu kadar bile umurumda olmaz..Takma ve hiç üzerinde durma...Son derece zevkli ve stres attırıcı rahatlatıcı bir iş..Kolay gelsin..
  • Bence cimrisin

• bencede kulak asmayın..

ama şahsen araba yıkamak çok sıkıcı geliyor bana..
  • Basmakalıp insanların yaptıkları dışında bir şey yaparsanız insanlar size aval aval bakar. Eskiden hatırlarım bir çok insan kendi arabasını kendi yıkardı. Ben de aynı şekilde hergün binmesem bile çıkar kuş pislemiş mi diye bakarım ve aracımı da kendim yıkarım. Dayının biri de "ne değerli araban varmış, hergün çıkıp temizliyorsun" dediğinde karşılık vermeye bile lüzum görmüyorum. Kaldı ki yıkamacılara araba falan bırakmak bence cesaret ister. Eski aracımı hiç kendim yıkamazdım, içinde ne kadar hasar varsa ki 5-6 yerinde vardı, hepsi yıkamada oldu, en ciddisi de kadranın durduğu yerdeki plastiği oynatmışlardı, deli olmuştum üstüne bir de kabul etmemişlerdi. Bu olaydan sonra bir daha hiç yıkamaya gitmedim. Şimdi kendim yıkıyorum, bir zarar verirsem de en azından ben veriyorum için rahat oluyor. Hem de 20TL+5 TL bahşiş cepte kalıyor her hafta, onla da en iyisinden temizlik malzemesi alıyorum.
  • Salla usta araba yıkamak kadar guzel bişey varmı ya.. Parasını okadar kasıp artırarak verdıgın aracı yıkarken alınan zevk gıbısı yok. Ama fırçayla yıkama tabı peluşla yıka ki aracın hatlarını hisset
  • İlginç araba yıkamanında müthiş bi zevk olduğunu öğrenmiş olduk :))

Bana üstüne 100 TL.verseniz yıkatamazsınız.

• Ağzı olan konuşsun boş verin siz. Kendi aracınızı yıkamaktan zevk alıyorsanız bu kimseyi ilgilendirmez.

Şahsen ben ehliyeti aldığım ilk seneler aracımı kendim yıkamaya çok hevesliydim ama şimdilerde o hevesim gitti. yıkamayı gözüm kesmiyor artık. Su indir su çıkar uğraş dur sonra. Ama yıkamacılardaki malzemelerim olsa kendim yıkarım. Mahallede müsait değil, arabayı yıkarken millet camlardan, balkonlardan beni seyrediyor sanki film seyreder gibi.

Çok nadir kendim yıkarım, genelde yıkamacıya götürüyorum iç dış 15 TL bayılıyorum.
  • Bende son 4 senedir 3 sıfır aracımı bir kere bile yıkamacaya vermedim.Benim kadar temiz yapabilen varsa 30 lirayada razıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

birçok vatandaş gibi ben de arabamı kendim yıkıyorum ne var ki arabamı yıkamam bazılarına çok garip geliyo ve bana cimri diyorlar ne yapayım dostlar içime sinmiyo besnideyim adıyaman ve inanın adamlar arabanın içini silerken içim gidiyo zira kullandıkları bezler olsun ne idüğü belirsiz ilaçlar olsun içime sinmiyo böyle olunca da adımız cimriye çıkıyo geçen biri 35 bin lirayı arabaya veriyon da 10 lirayı yıkamaya vermiyon diyerek tepki gösterdi bana sizce de cimri mi yim ben

Araba yıkarken 20 dakikanızı harcıyorsanız sorun yok. 2 saatinizi harcıyorsanız cimrisiniz.
  • Benzinlikte makine var. 1 TL, köpük 1 TL de tazyikli su. İstersen 1 TL ye de elektrikli süpürge. Pazar sabahı biraz erken kalkıp aracımı yıkayarak sporumu da yapmış oluyorum. İsteyen istediğini desin.
  • Bakmayın millete,zevk işi bu...
  • Evde 3 araba var üöünü de ben yıkıyorum cimri diyenden çok tebrik eden oluyo :)

• Hiç kulak asmayın ben de aldığımdam beri en fazla 3 kere yıkamacıya yıkatmışımdır haftada bir kez cilalı şampuanla yıkarım aracımı ve bana keyif veriyor yıkamak.

Yıkamacının görmediği, atladığı detayların hepsini temizliyorum. Bunun cimrilikle alakası yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.