Şimdi Ara

Araba seçiminde her zamanki gibi kararsız kaldım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önce konusunu açmıştım. Ağustos ayında babamı kaybettim. Şubat ayında onun için aldığımız
    VW Jetta 1.2 TSI+DSG Comfortline aracı satıp dizel ufak bir araba alacağım diye.
    Aslında aklımda VW Polo 1.2 TDI Trendline vardı. Ama bugün bayileri gezince kafam karıştı.
    Ve kararsız kaldım siz değerli ve tecrübeli abilerime, arkadaşlarıma danışmak istedim.

Fiyat aldığım modeller;
    Hyundaı İ20 1.4 CRDI Sense paketli Beyaz renk varmış ellerinde 39.750 TL
    Citroen C3 1.4 HDI paketin adını unuttum 41.000 TL
    Peugeot 208 1.4 HDI Access beyaz renk 39.000 TL
    Active paketi'ni 42.000 TL'ye veriyorlar.
    VW Polo 1.2 TDI Trendline 40.400 ama 38.500-38.000 TL arasına alabiliriz diye düşünüyorum.
    Aynı yıl içinde aynı firmadan aynı satış danışmanından alacağımız için
    Yarın Opel ve Chevrolet'e de bakacağım.

Hyundaı i20 beni cezbediyor çünkü fiyatına göre iyi bir donanıma ve motora sahip ve arabayı çarşamba günü teslim edebiliyorlar.
    Bu arada Jetta aracımı 50.000 TL'ye alıcı buldum. Allah kısmet ederse yarın satışını vereceğiz.

Ciddi anlamda kararsız kaldım, bana fikir verirseniz çok sevinirim.

İyi forumlar ve İyi akşamlar...

• Beklentileriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundaı İ20 1.4 CRDI
  • opele bakmanızı tavsiye ederim corsa poloya göre biraz daha ferahtır opel ve chevrolet ten birşey çıkmazsa hyundai yada polo alın bence
  • Öncelikle başınız sağolsun. Ben i20 öneririm verilen parayı hakediyor ve sağlam araç.
  • Fiat puntoyu düşünmediniz mi hiç bence puntoyada bir bakın derim
  • Aytürk kullanıcısına yanıt
    Beklentilerim öncelikle üstüne para arttırmak bu araçlardan alırsam onu yapmış olacağım zaten.
    İyi bir performans en azından araba bayılsın istemem. Sabah -Akşam dur-kalk trafikteyim olabildiğince az
    yaksın isterim. Birde donanım olarak çok boş olmasın. Beklentilerim bunlar.
  • Yeni cliolar süper araba bnce ona bakın derim düşünürseniz

• rapid veya toledo TDI nız hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Beklentilerim öncelikle üstüne para arttırmak bu araçlardan alırsam onu yapmış olacağım zaten.
    İyi bir performans en azından araba bayılsın istemem. Sabah -Akşam dur-kalk trafikteyim olabildiğince az
    yaksın isterim. Birde donanım olarak çok boş olmasın. Beklentilerim bunlar.

Öncelikle başınız sağolsun. Önerim, sıfır araç almamanız yönünde. Devlete fazladan binlerce lira vergi ödemek yerine kalanı donanıma veya performansa harcamanız daha mantıklı. Bayii ,arkadaş için 0 km Focus Trend X'e (metalik boya, 1.6 motor) 48.000 TL fiyat verdi, gidip 11.900 km'dekini 40.000'e aldık. Ne gerek var ki buna? Sıfır almakta ısrarlıysanız yine de, tavsiyede bulunayım.. Dönüş yaparsınız zaten.
  • bence punto da bakmalısın
  • Aytürk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. İlla sıfır olsun diye bir kayidem yok ama 2. el için araştıracak vaktim yok. Düzgün 2. el araştırmasına girsem 1 yada 2 hafta arabasız kalacağım. Ben ofise kendim gitsem sıkıntı değil ama velide hanımla gittiğim için toplu taşıma kullanmak istemiyorum. Sürekli iyileşmeden hasta oluyoruz. Sıcak-soğuk muhabeti 2. el de aklımda bir kaç fikir var ama siz ne önerirsiziniz max: 40.000TL'ye kadar
  • Mr.Power kullanıcısına yanıt
    Senin güzergaha ilaç hdi veya dci olur.

O yüzden c3 veya 208 derim. Hatta bu 208 in benzinli etg6 versiyonuna LPG taktirirsan cok daha uygun yakıt ücreti ödersin.

Mekani cennet olsun
    Fiestayi da incelemeni tavsiye ederim kardesim. Yol tutusundaki ustunlugunun yaninda bence tasarim olarak da cok hos
    En azindan incelemeden tercih yapma derim

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Senin güzergaha ilaç hdi veya dci olur.

O yüzden c3 veya 208 derim. Hatta bu 208 in benzinli etg6 versiyonuna LPG taktirirsan cok daha uygun yakıt ücreti ödersin.

Şirvan abiye katılmakla birlikte,Corsa dan uzak durmanızı tavsiye ediyorum servisleri çok uçuk fiyatlı ,aynı platform aynı motor olan Punto daha iyi bir seçenek ayrıca Corsa kütük bir araç insanı çok yoruyor.
  • 43'e Lancer alabilirsiniz C sınıfı.Ama illa hb olacaksa siz bilirsiniz hayırlı olsun :)
    Öncelikle başın sağolsun kardeşim, mekanı cennet olur inşallah. Listeye almamışsın ama Fiesta'da düşünülebilir. 24 Bin TL'ye 24 ay 0 faiz kampanyaları varmış, araçta gayet hoş, değerlendirilebilir diye düşündüm.
  • mathematician_01
    Teşekkür ederim. Fiesta'yı unutmuşum.
    Bir bakayım. Ama 68 HP'lik motoru beni korkutuyor. Şehiriçi çok sıkıntı değil ama sollamalarda falan
    sıkıntı yaratır mı bilmiyorum. Ama yine de bakacağım teşekkür ederim.

Rdiesel
    Bugün Çiftkurtlarda Corsa bakmaya gittim. 1.3 CDTI Active'yi 41.750 dediler. Birde sıfır showroom da sergilenen
    ama plakası ve ruhsatı çıkmış bir Corsa vardı. Essantia+15' çelik jantlıydı. 37.500'e bıraktılar. Fiyat çok iyi bir fiyat. Punto'ya 41.500 fiyat aldım. Kararsızım vallahi.

Gyan
    Teşekkür ederim. Fiesta'yı da listeye aldım. Yarın vaktim olursa bir inceleyim bakayım.

umutsirvan
    Umut abi C3 baktım. Pek beğenmedim. Ve fiyatı çok geldi. Opak rengine 41.000 TL, metalik rengine 41.700 TL verdiler. 208'e ise baz dizel modeline 39.000 TL fiyat verdiler. Bunu düşünebilirim. Bugün Maslak'ta ki bayileri gezdim. Ellerinde araba yok tek tük var. Test arabası dahi yok test edemedik. 2. el 2012 model Renault Megane bakıyorum max 40.000 TL'ye temiz az kilometreli bulursam düşünebilirim abi sen ne dersin ?

fiesta titanium bakabilirsiniz x paket hediyeside varken çok hoş.Ayrıca fiestalar artık 68 beygir değil.Yeni motorlar 1.5 litre 75 beygir euro 5
  • tarx kullanıcısına yanıt
    Evet 75 HP'miş listeye alıp yarın inceleme fırsatım olursa inceleyeceğim. Trend'in anahtar teslim fiyatı 42.000 küsür acaba bu fiyatı 40.000TL'ye çekebilirmiyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.