Şimdi Ara

ARABA SATMAK NEFRET ETTİRDİ [İNSANLAR CİDDEN TUHAF] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
297
Cevap
12
Favori
29.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence biraz abartıyorsunuz gibi geldi, şahsen 10-15 araç sattım. DEdiğiniz gibi tipler evet çok var. Ancak uygun şekilde sohbeti kestikten sonra akılda kalmıyor hiçbiri. Sohbeti uzatınca ve karşıdakine karşılık verdikçe işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
  • 8.000'ne satılan 87 model doğana bile değişen boya var mı diye soran gördüm.
  • Bu başlık canlı kalmalı. Okurken iyi vakit geçiyor, o ani yaşayıp sinirlenip sövüp stres atıyorum 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 97 model reno 19'u boyasız hasar kayıtsız orjinal şekilde aldım sattım. o yaşta boyasız araba olmaz kısmına katılmıyorum.

fakat tabiki satarken fiyat öldürmek için her türlü hareketi yapan insanlar oluyor. bu işin doğası böyle. vahşi kapitalizm budur.

böyle piyasalarda ahlaki değerler, maddi değerlerin gerisine düşer. fakat biraz sabrederseniz illaki kendiniz gibi bir müşteri bulursunuz.

ben önceki 2 aracımı da 3-4 ay ilanda tuttum. sonunda istediğim fiyata ve hakkeden insanlara sattım.

asıl sorun aceleniz olduğunda ortaya çıkıyor. o zaman insanların para için neler yaptığına şahit oluyorsunuz. kapitalizmin insanı ne hale getirdiğini anlıyorsunuz.
  • Bütün piyasa böyledir

Maaşla hayat geçirenler bilmez tabii

Sahibinden GittiGidiyor n11 bu pazarlığın e halidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

97 model reno 19'u boyasız hasar kayıtsız orjinal şekilde aldım sattım. o yaşta boyasız araba olmaz kısmına katılmıyorum.

fakat tabiki satarken fiyat öldürmek için her türlü hareketi yapan insanlar oluyor. bu işin doğası böyle. vahşi kapitalizm budur.

böyle piyasalarda ahlaki değerler, maddi değerlerin gerisine düşer. fakat biraz sabrederseniz illaki kendiniz gibi bir müşteri bulursunuz.

ben önceki 2 aracımı da 3-4 ay ilanda tuttum. sonunda istediğim fiyata ve hakkeden insanlara sattım.

asıl sorun aceleniz olduğunda ortaya çıkıyor. o zaman insanların para için neler yaptığına şahit oluyorsunuz. kapitalizmin insanı ne hale getirdiğini anlıyorsunuz.
    Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim hocam.O yaşta boyasız araba olmaz demedim, zor bulunur dedim arada büyük fark var.İyi forumlar...

• Aracımı ilana vermiştim, adam karısıyla güneyden ankaraya geldi, araçta 4 bin küsür hasar kaydı varmış, kapıyı duvara çarpmıştım, hasar kaydını yazmamışsın dedi, istersen almayabilirsin, unutmuşum dedim, yine de aldı gitti..

Alacak olan alır..
  • çok doğru katılıyorum bende arabamı ilana koydum bakalım ne tipler arayacak 2. el arabayı almak da satmak da mesele türlü türlü adamla muhatap oluyon cins cins adamlar arayıp snirini bozuyor en iyisi bayilerden ya sıfır alacan yada bayilerden 2. el ile 2 eli takas edecen kimseyle uğraşmadan insanları anlamak çok zor gerçekten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Aracımı ilana vermiştim, adam karısıyla güneyden ankaraya geldi, araçta 4 bin küsür hasar kaydı varmış, kapıyı duvara çarpmıştım, hasar kaydını yazmamışsın dedi, istersen almayabilirsin, unutmuşum dedim, yine de aldı gitti..

Alacak olan alır..
    sen yalnız ketenpereye getirmişsin, adam karısıyla gelmiş şehir değiştirmiş. almadan mı gitsin. bir de şu unuttum olayı çok saçma, insan yaptıgı kazayı nasıl unutabılır?
  • Valla arkadaşlar nacizane tecrübem 2. el arabada fazla kusur aranmaz adı üzerinde 2. el
    eğer arabayı çok didikleyen olursa sıfır araba almıyon abi diyecen bu kadar basit...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperchargerrEgeaa

Hocam baştan tavrınızı koyacaksınız alan alsın almayan defolsun gitsin ben bunu anladım. 92 model broadway satacaktım ilanada yazdım güneş yanığından dolayı tavan bagaj ön kaput boyandı diye. Ton farkı olacağından sonra komple boyattım. Hepside ilanda yazıyor. Sonra yan ilçeden bir polis abimiz geldi baktı beğendi fiyatta anlaştık ertesi gün ustasına gideceğiz baktıracak, 500tlde kapora verdi.

Ertesi gün oldu gittik baktırdık ustası aracın alttakımı kötü dedi. Polis abimizde yolda gelirken teker çıkaverecek gibi oldu demez mi.( ilana koymadan 2 amatisör, salıncaklar rotlar değiştirmiştim masraf olmasın diye ). Aklınca 19 yaşındayım diye beni kekleyip fiyat kıracaklar. Bende olamaz öyle yeni değişti hepsi diyip ustayla tartıştık ve çıkıp parçaları takan ustama gittik ve teğit ettirdiğim halde polis abimiz masraf açar bana bu sen en iyisi bin tl daha kır diyor. Bende kıramam abi polissin bin tlnin arkasına düşme madem niyetlendin 1 haftalık maaşın bile değil bu dedim.

Bende indirim yapmayınca iş öyle kaldı ve akşam bana arıyor ben kaporamı istiyorum diye. Kaporayı vermeyince ben yan ilçeden polisim illa denk geliriz üzülürsün falan diyip işin dozunu kaçırınca istersen cumhurbaşkanı ol, parayı al alabilirsen ozaman en başından kapora vermeyeceksin diyip kapattım. Bikaç gün sonra arada sırada arasada açmadım. Böylelerine fırsat vermemek lazım
    Sana bakınca kendimi gördüm... En kralını yapmışsın..

Ama milletimiz kendini korkak yetiştirmeyi seviyor ne yazık ki... herkes haddini bilecek... bilmezse dersini alacak... Aldığın 500 lira ananın ak sütü gibi helal olsun sana...

Memleket nere merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Sana bakınca kendimi gördüm... En kralını yapmışsın..

Ama milletimiz kendini korkak yetiştirmeyi seviyor ne yazık ki... herkes haddini bilecek... bilmezse dersini alacak... Aldığın 500 lira ananın ak sütü gibi helal olsun sana...

Memleket nere merak ettim

Alıntıları Göster
    Aynen gariban biri olsa içine sinmemiştir der verirdim zaten insan gibi oturduk pazarlık yaptık malımı bahane buluyor aklınca kırdığını kâr bilecekti. İzmir hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperchargerrEgeaa -- 4 Mart 2019; 13:49:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antrepocu

sen yalnız ketenpereye getirmişsin, adam karısıyla gelmiş şehir değiştirmiş. almadan mı gitsin. bir de şu unuttum olayı çok saçma, insan yaptıgı kazayı nasıl unutabılır?

Alıntıları Göster
    Zorla satmadım hocam, ucuza diye aldı gitti, bizim insanımız ucuz gördü mü kaçırmaz .. Kazayı da unutmadım, sadece ilana yazmadım..

Daha da fiyat düşürmek için konu etti, yoksa araç serviste yenisi gibi yapılmıştı..
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    pazarlığın da bir uslubu adabı var. kimse keriz değil
  • 2. el araba almak çok riskli iş. İnsanlara güvenmek de zor. İnsanımızı da anlamak lazım bu konuda. Adam pert aracı hasar kayıtsız gösteriyor, boyası yok diyor. İnsanlara güven kalmamış. Dolandırıcı çok araba piyasasında.

Yani arada açıp beğendiğim arabalara bakıyorum %99’unun kazası var. İnsan çekiniyor öyle olunca. Valla çok stresli iş.

• Hocam aynı dert bend de var.Geçenlerde bende arabamı sattım ama hala karnım ağrıyor.
  • freemangroovy kullanıcısına yanıt
    üslubunuz iğrenç. adam ayağınıza kadar geliyor hem eksik veya yanlış bilgi veriyorsunuz hemde fırsatçılık yapıyorsunuz.

sizin gibi insanlar umarım çıkmaz karşımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E96D116AC -- 4 Mart 2019; 20:41:11 >
  • sana yine iyi tekliflerde bulunmuşlar

annemin kanser tedavisi icin (devletin karsılamadıgı bir tedavi radyoembolizasyon) canakkalede bir tarla var halamla ortak onu satmak icin ACİLDİR diye ilan actım
    78 binden ilana koydum 75e vericem zaten ikiye pay olacak para
    git gel masraflar dahil 36 bin falan ancak kalıcak bana
    adam mesaj atıyor 35binim var gel hemen satısı yapalım
    mesaj atıyorm 35 ben vereyim mesaj atma sonra geri dönüyor okadar paran varsa niye acil yazıyorsun rüzgar yapma dayak yersin diye :)))

şimdi böyle kansız *erefsizlere ne yaparsın? dövsen suç öldürsen suç en iyisi bulaşmamak
    en güzeli pazarlık mesajı atanlara cevap vermemek alıcı adam zaten arayıp bilgi alır

@SiyahPapyon
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.