Şimdi Ara

AppStore’a da zam geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, daha önce konusu açıldıysa link atarsanız konuyu sileyim fakat arama yapmama rağmen bulamadım.

Bugün Appsliced sitesinde gezerken (indirime giren /ücretsiz uygulamaları gösteren bir site) AppSliced sitesindeki ve Appstore’daki fiyatların uyuşmadığını fark ettim.

Örneğin ‘Lumafusion’ isimli uygulama Appsliced’da 189,90₺ gözükürken, AppStore’a girdiğimde ise 229,99₺ olarak gözüküyor. Örnek olması açısından bir kaç uygulamanın Appsliced ve AppStore fiyatlarını içeren tabloyu da aşağı ekliyorum.

Bu arada eğer zamlı hali buysa ben okeyim. “Size müstehak bu” diyenler için söyleyeyim, Apple’ın burada suçu nedir? Döviz kuru belli, adamlar ne yapabilir?

AppStore’a da zam geldi
    AppStore’a da zam geldi

Farklı fiyatlardan örnek vermeye çalıştım ki, hangi fiyattan ne karara çıkmış genel olarak görelim. Örneğin 8,99₺ olan uygulamalar 10,99₺ olmuş.

AppStore’a da zam geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 25 Kasım 2021; 1:55:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AppStore zammı $1'in 9.4TL'yi geçtiği zaman gelmişti. Güncel tamponu 11TL'ye çekmişlerdi. Şu anki AppleStore fiyatlarına gelen güncelleme henüz AppStore'a yansımadı. Zaten sebebi de $1=11TL'yi aşmasıydı o kapanma ve yeniden fiyatlamanın. Normalde önceden tampon fiyatlar belli olduğu için önce AppStore'a güncelleme gelirdi sonra mağazalardaki ürünlere yansırdı.

• Yine Gelicek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NoWLoadinG kullanıcısına yanıt

Zam olmadıysa neden 8,99 olan fiyatlar 10,99 oldu misal hocam? Eskiden fiyatını bildiğim ve fiyatı senelerdir sabit olan uygulamaların fiyatları da artmış durumda. Uygulamaya özel fiyatı arttı desek aynı anda hepsi mi fiyat artırmaya karar verdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 27 Kasım 2021; 10:32:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.