Şimdi Ara

Apple ve Yeni iPhone Politikası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
1
Favori
5.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Mesut Çevik her ne kadar Apple kullanmasam da beni de kızdırdı,forumdaki birçok arkadaşı kızdırdığı gibi.

Fikirlerini söyleyip defteri kapatması gerekirken, Daha ne şöyle paylaşımlar yapar bir editör:

iPhone 6'nın NFC'si sadece Apple Pay'de çalışıyormuş. Kamera veya hoparlör eşleme yok. Apple yaptı mı en iyisini yaparcılar bir gelsinler

Ahah **** güzel iş çıkartmış Bayramda kurbanlık büyükbaş iPhone'a girecek var mı?http://t.co/m6KcnC2hVo

Zaten şu paylaşımıyla tam bir Apple düşmanı olduğunu cümle aleme duyurdu. Applecılar demek, taraf tutumaktır ve bir editör tarafsız olmalıdır.
    Abovv Apple yandaşları amma doluymuş yorumlar bomba valla

Bunlar Mesut Çevik beyfendinin yaptığı face paylaşımları.

Kendisini kınıyorum.

tam anlamıyla büyük bir terbiyesizlik ve küstahlık!

üstelik forumdaki ergenlerden hiçbir farkı kalmamış.. yazık, çok yazık!

ben bir Apple kullanıcısı olarak, bu paylaşımlarını kafama takan birisi olsam, "sen bana koyun mu demek istiyorsun?" diye gidip kendisine ve DH'ye hakaretten tazminat davası açma hakkım var, çünkü yoldan geçen birisi değil, editör kimliği(!) var!

tabii bunu forumda onlarca kişi yapıyor, ama %90 klavye delikanlısı! Mesut Çevik'in de gözümde değeri sıfıra düşmüştür!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 17 Eylül 2014; 4:13:12 >

• Sadece Apple'yi övme amacı taşıyan ve Mesut Çevik'in haklı ve gerçek değerlendirmeleriyle apple fanlarının tepkisini azaltmaya yönelik bir yazı. Her şey böyle toz pembe değil.

• İyi iyi donanimhaber çatırdamaya başlamış içeriden.
  • MP3'u zil sesi yapamadigimiz iOS mi akilli yoksa hafiza karti yuvasi oldugu halde bu hafizaya uygulama kuramadigimiz Android mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

”Bugünkü anlamıyla ilk gerçek akıllı telefonu iPhone
    kabul edersek” den sonrasini okumadim. Apple icin dunyada muthis algi operasyonlari yapiliyor.

Turkiyede bircok dergi editorleri ve yazan cizenlerinin Apple icin olaganustu dedikten sonra iclerinin nasıl cız ettigini gayet iyi gordum. Bu tamamen Apple nin insanlari ne denli kontol edebileceginin kanitidir -ki basarilida oldu.

Katılıyorum, bu bence de fazlasıyla taraflı yazılmış bir cümle.

Gun Bey,

Apple akıllı telefonu icat etmedi, Palm'dan, Nokia Communicator'a veya Ericsson R380'den SonyEricsson P800'e kadar onlarca firmanın, yüzlerce ürünü sayesinde, bilgi birikimi ve tecrübesi ile ortaya çıkartılmış bir cihaz kavramının, kullanımını devrimsel biçimde değiştirdi ve hitap ettiği kesimin yalnızca, iş adamları ya da meraklıları olmaktan çıkartıp, pek çok insanın cebine "koymayı" başardı. Yani her firmanın ürünü gibi, iPhone'da diğerlerinin bilgi birikimi ve tecrübelerinin omzunda yükseldi.

Kabul etmemek mümkün değil Apple'ın başarısını ama tekrar ediyorum, Apple akıllı telefonları veya dokunmatik ekranı icat etmedi. Tıpkı Samsung'un S Pen'i icat etmediği gibi. Wacom olmasaydı, S Pen'de olmayabilirdi veya kapasitif ekran yerine, resistif (kusura bakmayın, nefret ediyorum bu tarz ucube kelime uyarlamalarından) ekran ile Note serisini çıkartacaktı.

Apple'da elbette bu başarıyı bir anda gerçekleştirmedi, Newton, iTunes, iPod gibi tecrübeleri, MacOS gibi sistemin yeniden şekillendirilmesi gibi aşamalarla bunu başardı. Üzerine tasarımı için aldığı destekler gibi detaylar da var. Ama asla ve asla "Bugünkü anlamıyla ilk gerçek akıllı telefonu iPhone kabul edersek” diyemezsiniz, diğer tüm firmalar hem haksızlık etmiş olursunuz hem de doğruyu hiç bir şekilde yansıtmaz. Jobs, diğerlerinin eksiklerini görebildi ve fırsatı olabilecek en iyi şekilde değerlendirmeyi başarıp bu başarısını da fazlasıyla haketti.

Yarın X firmasının çıkartacağı devrimsel bir üründe de aynısı geçerli olacaktır, o da tüm diğer firmalar ve Apple'ın bilgi birikimi ve tecrübeleri üzerinde yükselecekler.

• ip5s incelememistiniz olurda ip6ları inceleyecek olursanız lütfen incelemede Mesut Çevik olmasın
    Diğer andriod tepe modellerinde oldugu gibi ip6larıda Erdi Bey incelesin
    Bu isteğimizi görürsünüz umarım Gun Bey

• quote:

Orijinalden alıntı: ooodbooo

ip5s incelememistiniz olurda ip6ları inceleyecek olursanız lütfen incelemede Mesut Çevik olmasın
    Diğer andriod tepe modellerinde oldugu gibi ip6larıda Erdi Bey incelesin
    Bu isteğimizi görürsünüz umarım Gun Bey

inadına Mesut Çevik'e incelettirirler.
  • yağcılarda inecek var
  • artı eksi olayı neden kalktı hocam? güzel bir uygulama idi.

akıllı telefon bir üretim aracı değil.tüketim odaklı makinalar.haliyle androidçilerin yok şu kadar bellek yok şu kadar pil yok şu kadar hızlı demeleri enteresan.insanlar kaç gb belleği var bunun deyip almıyorlar.

tasarım görüntü ve kolay(basit) kullanım ön plandadır.tabi bunun bir getiriside prestij oluyor.iphone cephesinde durum bu.

andorid telefonlar o prestiji sağlayamadığı için direk donanıma abanıyorlar.yok 2k ekran 3 gb bellek vs vs. soru açık.ne yapacan aga o donanımla.uzaya mı çıkacaksın.ne üreteceksin?

iphone cular prestije kolay kullanıma ve sorunsuz olmasına para yatırıyorlar.hakkını vermek lazım.gerçekten tasarım olarak her zaman premium ürün ortaya çıkardılar.

imdi s5 e bak bide iphone 6 ya.eline aldığında hangisini alırsın aga? s5 çinli telefon gibi duruyor aga.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçan tekme -- 17 Eylül 2014; 6:22:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

"Bugünkü anlamıyla ilk gerçek akıllı telefonu iPhone kabul edersek" pardon? Bugünkü anlamı neymiş akıllı telefonun? Dosya göndermeyen, multiasking yapamayan, dosya sistemi olmayan, yığın hafıza modu olmayan ve bunlara rağmen akıllı sınıfına giren ama süper işlevsellik özürlü olan bir sistem mi? iPhone bir devrim fakat akıllı telefon değildi o zaman için. Yani gerçek bir akıllı telefon kullanıcısı için. O zaman için akıllı telefonların tasarımını ve yapısını değiştiren bir kilometre taşından ibaret. Özellik olarak asla bir akıllı telefon işletim sistemi fonksiyonlarına sahip olamadı. Hâla da multitasking yapamıyor. Arka plana üçüncü part bir uygulama at aradan bir süre geçsin sonra tekrar gir kaldığı yerden değil baştan başlıyor uygulama. Symbian düşük donanımlarla harikalar yaratan bir sistemdi. Daha ilk çıktığı sürümde bile dosya yönetimine, multitaskinge izin veren bir sistemdi. Bakıyoruz yıl 2014 hâlâ dosya yöneticisi olmayan bir iOS var. Daha düne kadar da WP'da yoktu. Akıllı telefondan bahsedeceksek Symbian'ı yok sayamayız ve kesinlikle ilk gerçek akıllı telefon iPhone demek bana göre mantıksızcadır.

ohoooo yine coluk cocuk basmis burayi
    okullar acilmadi mi kardes

ekleme: yazdiklarinin tamamini okumamistim ama pes symbian'i ilk akilli sistem olarak tanimlayinca pes dedirttin hayatin boyunca at gozlugunu cikartmamis bir fan oldugun ne kadar acik. windows mobile'i hic duymadin sanirim, symbian yaninda oyuncak kalirdi bir zamanlar. ac biraz incele fanboy kardesim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deBergerac -- 17 Eylül 2014; 6:31:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Her şirket rakibinden birsey öğreniyor işte, su gecirmezligi sony den, Android yazılımıni, malzeme kalitesini ve hoparlör kalitesini htc den, en üst donanımı her zaman Samsung dan, 2k ekranı, fiyat ve performansı lg den, kamerayı nokia dan öğrendik, bunların en başını ise steve jobs yaptı, ilk adam akıllı dokunmatik akıllı telefonu piyasaya sundu ve pazar şu anki halini aldı, fanatiklik yapmaya ve körü körüne savunmaya gerek yok, Kağıt üzerinde tüm telefon larin özellikleri belli, Sırf amerika lilar bu telefonu kullanıyor diye almayın, neye ihtiyaç duyuyorsanı onu alın

+1

Koru korune baglanmak yerine elestirebilirsek markalar urunlerinde iyilestirmeler yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Sadece Apple'yi övme amacı taşıyan ve Mesut Çevik'in haklı ve gerçek değerlendirmeleriyle apple fanlarının tepkisini azaltmaya yönelik bir yazı. Her şey böyle toz pembe değil.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: deBergerac

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

"Bugünkü anlamıyla ilk gerçek akıllı telefonu iPhone kabul edersek" pardon? Bugünkü anlamı neymiş akıllı telefonun? Dosya göndermeyen, multiasking yapamayan, dosya sistemi olmayan, yığın hafıza modu olmayan ve bunlara rağmen akıllı sınıfına giren ama süper işlevsellik özürlü olan bir sistem mi? iPhone bir devrim fakat akıllı telefon değildi o zaman için. Yani gerçek bir akıllı telefon kullanıcısı için. O zaman için akıllı telefonların tasarımını ve yapısını değiştiren bir kilometre taşından ibaret. Özellik olarak asla bir akıllı telefon işletim sistemi fonksiyonlarına sahip olamadı. Hâla da multitasking yapamıyor. Arka plana üçüncü part bir uygulama at aradan bir süre geçsin sonra tekrar gir kaldığı yerden değil baştan başlıyor uygulama. Symbian düşük donanımlarla harikalar yaratan bir sistemdi. Daha ilk çıktığı sürümde bile dosya yönetimine, multitaskinge izin veren bir sistemdi. Bakıyoruz yıl 2014 hâlâ dosya yöneticisi olmayan bir iOS var. Daha düne kadar da WP'da yoktu. Akıllı telefondan bahsedeceksek Symbian'ı yok sayamayız ve kesinlikle ilk gerçek akıllı telefon iPhone demek bana göre mantıksızcadır.

ohoooo yine coluk cocuk basmis burayi
    okullar acilmadi mi kardes

ekleme: yazdiklarinin tamamini okumamistim ama pes symbian'i ilk akilli sistem olarak tanimlayinca pes dedirttin hayatin boyunca at gozlugunu cikartmamis bir fan oldugun ne kadar acik. windows mobile'i hic duymadin sanirim, symbian yaninda oyuncak kalirdi bir zamanlar. ac biraz incele fanboy kardesim

Merak etme WM'ı da biliyorum. Symbian'ın yanından dahi geçemeyecek kadar rezil bir sistemdi. WM cihazlar o donanımlar altında kasım kasım kasılıp felç geçirirken Symbian cihazlar adeta uçuyordu. Onun yaptığı multitaskingi yapabilen bir sistem hâlâ yok. MeeGo hariç. MeeGo multitaskingin prime seviyesidir. WM Symbian'ın yanında işlevsellik özürlü kalırdı. Mobil cihazlara donanımsal hızlandırma teknolojisi Symbian ile girmiştir. Sen de istersen bu bağlamda kendi gözlüklerini çıkar. Neden onca yıl Symbian'ın altında ezildi kaldı diye? Sonra da silinip gitti. Global anlamda akıllı telefonların yayılması Symbian ile başlamıştır. Akıllı telefondan bahsedeceksek bu kavramı geniş kitlelere benimseten ilk sistem Symbian olmuştur.

Bu arada yazımın neresinde Symbian'ı ilk akıllı sistem olarak tanımlamışım? Lütfen gözünle(!) oku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 17 Eylül 2014; 11:30:58 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Samsung da note serisi gercekten guzel,ama
    kalemsiz kullanimda tamamen iphone onde her ikiside iyi calismalar yapiyor oyle yada boyle.

Emin misin ??

Kalemi at kenara sadece multiwindow bile Note'un iphone dan 1 gomlek ustun olmasina yeter de artar..

• Ne pilini ne islemcisini bugune kadar hic elestirmedim, cunku sinirlarin zaten zorlandigini tahmin edebiliyorum. Benim ip6 'da asil elestirdigim tasarim oldu, nasil bu kadar cirkin bir cihaz cikartabildiklerine hala inanamiyorum, hele o arkadaki cizgiler yok mu.. Uzerine bir de yenilik adina cok birsey goremeyince insan hayal kirikligine elbette ugruyor.

• Bencede İphone 6 veya 6 Plus incelemesini Erdi Abi yapmali cunku Mesut abi cok tarafli yaklasiyo olaya

• Yazıda bu sefer pilini geliştirmeye gitti demissinizde iPhone 6 ile 5s hemen hemen aynı bir gelisim yok pil yetmiyordu yine yetmeyecek 6+ biraz daha iyi bu duruma göre ama oda çok büyük herkesin tercih edeceği bir tel olmayacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Mesut Çevik her ne kadar Apple kullanmasam da beni de kızdırdı,forumdaki birçok arkadaşı kızdırdığı gibi.

Fikirlerini söyleyip defteri kapatması gerekirken, Daha ne şöyle paylaşımlar yapar bir editör:

iPhone 6'nın NFC'si sadece Apple Pay'de çalışıyormuş. Kamera veya hoparlör eşleme yok. Apple yaptı mı en iyisini yaparcılar bir gelsinler

Ahah **** güzel iş çıkartmış Bayramda kurbanlık büyükbaş iPhone'a girecek var mı?http://t.co/m6KcnC2hVo

Zaten şu paylaşımıyla tam bir Apple düşmanı olduğunu cümle aleme duyurdu. Applecılar demek, taraf tutumaktır ve bir editör tarafsız olmalıdır.
    Abovv Apple yandaşları amma doluymuş yorumlar bomba valla

Bunlar Mesut Çevik beyfendinin yaptığı face paylaşımları.

Kendisini kınıyorum.

tam anlamıyla büyük bir terbiyesizlik ve küstahlık!

üstelik forumdaki ergenlerden hiçbir farkı kalmamış.. yazık, çok yazık!

ben bir Apple kullanıcısı olarak, bu paylaşımlarını kafama takan birisi olsam, "sen bana koyun mu demek istiyorsun?" diye gidip kendisine ve DH'ye hakaretten tazminat davası açma hakkım var, çünkü yoldan geçen birisi değil, editör kimliği(!) var!

tabii bunu forumda onlarca kişi yapıyor, ama %90 klavye delikanlısı! Mesut Çevik'in de gözümde değeri sıfıra düşmüştür!

Editorun tarafsiz olmasi gerektigini iphone a laf gelince mi anladiniz ya da ozel hayatinda tarafsiz olmasi mi gerekli ??

Ayni Mesut Cevik'in yillarca bir cok Samsung modeli icin de bu tarz yorumlar yaptigini gorduk..Hicbirimiz sizin gibi cikip ta cemkirmedik..

İphone'un poh poh lanmadigi gormek ,dogrularin da dogrularini bir editorun agzindan duymak cok mu dokundu ??

Apple yillarca kepceyle alip cay kasigi ile verdi..

Adam esprili dilde kendi ozel sitesinde bunu anlatmaya calismis..Mesut Cevik'in sorumlulugu DH de ve DH catisi altinda bulunan web ve sosyal ag adresleriyle sinirlidir..Gerisi kimseyi ilgilendirmez..

Dh de gorev yaptigi icin ozel hayatinda da asker mi olcak ?? Face ini takip etme kardesim git Dh de takip et ..

Steve Wozniak bile Apple ı kurdugu halde yeri gelince yerin dibine sokuyor her firsatta geri kaldigini ima ediyor..

Aslinda Mesut Cevik sizi dusunerek konusmus .. Yarin obur gun NFC tam anlamiyla hayatimiza girince İphone kullanicilari LÖK gibi ortada kalacak,aglamaya baslayacak ve mecbur Apple Pay in Tr ye gelmesini bekleyecekler(Daha cok beklerler)..Adamlar NfC ye bile sınır koymus..Zamaninda Bluetooth icin, Flash icin 40 takla attiginizi az gormedik(bende dahil)..Simdide NFC icin atin o taklalari..

Adamlarin sistemi 2 sinden 6 sina kadar ayni..Tek degisim ikonlardaki cicili bicili renkler..Kullanici adina yapilan tek bir kolaylik oldu o da android den alindi..

Sonra da cikip derlerki ABOWWWW İPHONE 6 PLUS CİKMİS NOTE 4 U YERLE BİR EDECEK..

NAH edecek !!

Elinden GTA yi FİFA yi birak ta git bi 2 ay Note 3 kullan gor phablet nasil olurmus..

• Telefonun arkası en az S5 kadar çirkin.

• Bence Mesut Çevik ve Gün Oksay olaylara çok farklı boyutlardan yaklaşmışlar.

Tabi ki tüm şirketlerin birincil önceliği kar etmektir, ama bunun üzerinden zaten batarya büyümeliydi veya ekran büyümeliydi demek düpe düz taraf tutmaktır. Çünkü Apple piyasadaki talebin bu yönde olması nedeniyle yani özet olarak android cephesindeki firmaların iyi yanlarını almaya devam ederek telefonlarına bu özellikleri ekledi. Ben açıkçası bu sene Apple'dan killer ve özgün hiç bir özellik göremedim. Ayrıca koydukları her özelliğin zaten android tepe modellerinde çoktan beri var olması tam da Mesut Çevik'in üzerinde durduğu konuydu.

Haa derseniz yok biz Apple şunu koydu Samsung'da şu var kavgasında değiliz, o zaman kardeşim aranızdan biri de çıkıp adam akıllı tarafsızca bir test yapsın; batarya özelliklerinden, kasa kalitesine, işletim sistemlerinin artısı eksisine kadar android cephesinden de bir tepe model seçerek karşılaştırsın, yoksa yazacağınız her yazı bence taraf tutmaktır...

Not: iPhone 4S kullanıcısıyım (ios 7'yle birlikte telefon kasıla kasıla bir hal oldu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parallel Killer -- 17 Eylül 2014; 15:31:11 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.