Şimdi Ara

Apple tepe yöneticisi Foxconn'un iPhone fabrikasını gezdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Appleın her çalışanına büyük önem verdiğini dile getirmiş Tim Cook, nasıl bir önem bu anlamadım bakış açılarmız farklı galiba!

Bu yorumu hangi engin bilginize dayanarak yaptığınızı açıklar mısınız? Sayın isyankar_emre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nz9

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Appleın her çalışanına büyük önem verdiğini dile getirmiş Tim Cook, nasıl bir önem bu anlamadım bakış açılarmız farklı galiba!

Bu yorumu hangi engin bilginize dayanarak yaptığınızı açıklar mısınız? Sayın isyankar_emre

ne önemi orda çalışan bir tek garibanın adını biliyorsa benimde adım doruk şahin değil sadece appleı değil bütün firmaları eleştiriyorum ben yanlış anlaşılmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

ne 1. sinifi ya gecsinler bu isi 1m2 alanda 10 kisi calisior bu mu birinci sinif

Gidip gördün mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Böyle üst düzeyde bir ziyaret gerçekleştirileceği zaman herşey cilalanır parlatırılır kurumda üst düzey alarm verilir. sıradan birgünden çok daha farklı geçer. Herşey göstermelik mertebesine yükseltilir. çalışanların iş yükleri ağır olsa bile ziyaret amacıyla herşey normal gibi gösterilir bu her şirkette böyledir. aksi bir durum olsa bile adamlar bunu applea değil göstermeyi söylerler mi hiç??? geçiniz. arkadaşında dediği gibi basit bir ziyaret teftiş yapmaktan uzak ama kimbilir bu yapılacak ziyaret nedeniyle kaç haftadır işçilerin burunlarından getirmişlerdir. Orada bir çalışan olsam bir kere arkamı döner bir bakarım tim gelmiş ama resme bakarsanız herkes şartlanmış gibi sanki hiçbirşey yokmuş gibi çalışıyor. neden acaba? zaten çalışanların alayı kız.. daha iyi eziliyorlar sanırım...

ondanmı intihar edip bunalıma giriyorlar zavallılar:D kendileri yaptıkları iphone leri kullanmak için 6 ay çalışmaları gerekiyormuş

• Samsung, Nokia, blackb. de durumlar nasıl? Yani onların çalışanlarına sağladıkları koşullar daha iyi mi? Ucuz iş gücü sebebiyle Hemen hepsi çinde üretim yapıyordur. (diğer firmaların durumunu gerçekten bilmediğim için soruyorum)

Eğer arkadaşın yaptığı hesap doğruysa 1 ay çalışıpta elinde 72$ gibi bir para kalacaksa gerçekten bu insanlık dışı bir olay.

Özellikle ülkemizde dünya paraya satılan 4S lerin maliyeti ne kadar acaba?
  • insanları daha fazla para kazanma uğruna sömürüyorlar. Kimse bu gerçeği inkar etmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.Beverly

quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

ne 1. sinifi ya gecsinler bu isi 1m2 alanda 10 kisi calisior bu mu birinci sinif

Gidip gördün mü

hee gordum napcan adamlar niye intihar etti sanion az haber oku calisanlar ne demis ogren fanlik yapma
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

göstermelik ziyaret başka bir şey değil

nerden biliyorsun? orda miydin? ya da beyin falan mi okuyabiliyorsun? sorunlu ya.

su olayda bile ne yapalim edelimde apple'a laf soyleyelim diye ugrasiyorsunuz ya... pes...

Hayır Fifa

cok komiksin ama konu disinda degilsin. girgir yapacaksan senin yerin orasi. birde + almis, ne yazik ki senin gibilerden cok var...

• ergenler + yi basmis

gittide ne oldu
  • herkes bu foxcon a sıkıp sallıyor da. Sanki diğer bütün fabrikalar işçilerine bin dolar maaş + özel sağlık sigortası falan yapıyor tek suçlu foxconn.

İnsanlar kapısında bekliyor çalışmak için. Demek ki diğer yerler hiç farklı değil ki onlarda bu şartlarda bile çalışmak için k... yırtıyorlar.

Bırakın foxconn u tr de bu paralara çinli maden işçileri çalışıyor.

Kapitalist düzen böyle işte arkadaşlar her gün böyle haber olacak şeyler çıkabilir. İşin kötüsü şu sitede haber olan her ürün neredeyse bu sistemin işleyişine hizmet ediyor. Hepimiz i phone 4s çıkınca saldırıyoruz ama işçi haberleri çıkınca aaa ne ayıp ne ayıp...Bu sonuçta hepimizin bir payı var. Yüzyıllardır verilen mücadele de bunun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amex

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Böyle üst düzeyde bir ziyaret gerçekleştirileceği zaman herşey cilalanır parlatırılır kurumda üst düzey alarm verilir. sıradan birgünden çok daha farklı geçer. Herşey göstermelik mertebesine yükseltilir. çalışanların iş yükleri ağır olsa bile ziyaret amacıyla herşey normal gibi gösterilir bu her şirkette böyledir. aksi bir durum olsa bile adamlar bunu applea değil göstermeyi söylerler mi hiç??? geçiniz. arkadaşında dediği gibi basit bir ziyaret teftiş yapmaktan uzak ama kimbilir bu yapılacak ziyaret nedeniyle kaç haftadır işçilerin burunlarından getirmişlerdir. Orada bir çalışan olsam bir kere arkamı döner bir bakarım tim gelmiş ama resme bakarsanız herkes şartlanmış gibi sanki hiçbirşey yokmuş gibi çalışıyor. neden acaba? zaten çalışanların alayı kız.. daha iyi eziliyorlar sanırım...

ondanmı intihar edip bunalıma giriyorlar zavallılar:D kendileri yaptıkları iphone leri kullanmak için 6 ay çalışmaları gerekiyormuş

yazdığımı iyi okuyup anlamadan cevap verdiğin belli.. ben foxconn tarafında değilim zaten apple tarafıdna değilim. olan işçiye oluyor diyorum... sırf bu ziyaret yüzünden bile işçilerin burunların getirmişlerdir diyorum..

• Ayrıca bu büyük patron oraya gitmiş de ne olmuş. Sanki oradaki bir işçi çıkıp yo madafaka çok az para veriyorsunuz mu diyecek?. G... yiyen varsa çıkar orada konuşur. Ama arkanda ekmek bekleyen çocukların , ailen varsa orada o adama itaat etmek zorunda kalırsın.

sahte gülüşler , sahte düşler.
  • Sanarsın ciftlik geziyor arkadaş bu telefon yapılırken eldivensiz değdinmi telefon sorunmu cıkarıyor veya bone takmadıgında kıl dustugunde falan adamların uretım yeri bile farklı yahu
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.