Şimdi Ara

Apple: Sinyal sorunu iPhone 4'e has değil (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
15.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dikkat ettim de bu plastik kutularda da bumper varmış, çerçeveye baksanıza. Nokia 5800 değil mi o?

Apple: Sinyal sorunu iPhone 4'e has değil

• quote:

Orijinalden alıntı: foxhound

Arkadaşlar dikkat ettim de bu plastik kutularda da bumper varmış, çerçeveye baksanıza. Nokia 5800 değil mi o?

Sanırım Nokia bu tip şeyleri önceden hesaplayıp cihazı, ona göre tasarlayıp & satıp, sonradan süpriz çıkarmadığı için bu kadar çok satıyor; değil mi?

Ahh, doğru ya. Sizler Nokia'nın Ar&Ge çalışanlarının sayısının Apple'ın toplam çalışan sayısından bile fazla olduğunu bilmediğiniz için bu tip şeyler size kıyaslanabilir geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

quote:

Arkadaşlar dikkat ettim de bu plastik kutularda da bumper varmış, çerçeveye baksanıza. Nokia 5800 değil mi o?

Sanırım Nokia bu tip şeyleri önceden hesaplayıp cihazı, ona göre tasarlayıp & satıp, sonradan süpriz çıkarmadığı için bu kadar çok satıyor; değil mi?

Ahh, doğru ya. Sizler Nokia'nın Ar&Ge çalışanlarının sayısının Apple'ın toplam çalışan sayısından bile fazla olduğunu bilmediğiniz için bu tip şeyler size kıyaslanabilir geliyor...

O yüzden apple'ın cirosu daha yüksek değil mi? Nokia geçmişte büyük hizmetler vermiş, öncülük etmiş olabilir, ama şu aralar esamesi bile okunmuyor, taklit ve benzeri cihaz üretmekse senin kastettiğin evet Nokia ancak daha fazla Ar&Ge elemanıyla Apple'ı ancak takip edebiliyor..

• yukarıdaki resimde steve telefona bakarken tipi kaymış ya tav oldum

en iyisi telefonu normal tutmak gerçi ben beyaz iphone 4 üme mavi bumper alacağim için sorun teşkil etmeyecektir o yüzden

ayfon forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin9103

O yüzden apple'ın cirosu daha yüksek değil mi? Nokia geçmişte büyük hizmetler vermiş, öncülük etmiş olabilir, ama şu aralar esamesi bile okunmuyor, taklit ve benzeri cihaz üretmekse senin kastettiğin evet Nokia ancak daha fazla Ar&Ge elemanıyla Apple'ı ancak takip edebiliyor..

Kar payı ortağı mısınız ki ciro sizi ilgilendiriyor?

Ayrıca o ciro Apple ürünlerinin aşırı yüksek kar marjından ve Apple müşterilerinin yukarıda görüldüğü üzere Apple bir hata yaptığında bunu Apple'a ödetmektense kendi kendine Apple'a fayda sağlayacak yollarla düzeltecek yollar üretmeye çalışmasından ileri geliyor, bunu göremiyor musunuz?

Bu arada acıdır ki Apple o kârı başta Nokia'nın geliştirdiği teknolojileri kullanıp bedelini ödememekle elde ediyor ve bu sizin "emek hırsızı" Apple'ı savunmanızı engellemiyor. Yazık, yazık...

• evet o konuda haklı hırsızlık var ortada çalmış bunlar ya bundan sonrada çalmaya devam ederler peki bu sorun nasıl çözülecek?
  • quote:

quote:

Ayrıca o ciro Apple ürünlerinin aşırı yüksek kar marjından ve Apple müşterilerinin yukarıda görüldüğü üzere Apple bir hata yaptığında bunu Apple'a ödetmektense kendi kendine Apple'a fayda sağlayacak yollarla düzeltecek yollar üretmeye çalışmasından ileri geliyor, bunu göremiyor musunuz?

Bu arada acıdır ki Apple o kârı başta Nokia'nın geliştirdiği teknolojileri kullanıp bedelini ödememekle elde ediyor ve bu sizin "emek hırsızı" Apple'ı savunmanızı engellemiyor. Yazık, yazık...

Cirosuna bakarak bir şirketin bir yıllık iş hacmi hakkında bilgi edinirsiniz.Bununla kar payı ortağı olmakla nasıl bir ilişki kurdunuz anlamış değilim Ticarette etik malesef yoktur.Kullanıcıları yani bizleri hiçbir firma düşünmez.Bizler onlar için 2. plandayız.Nokia-Apple farketmez. Apple'ın yüksek kar marjı olduğunu söylemişsiniz; piyasada kabul görmese, bir kitlesi olmasa bu marjdan nasıl fayfalanabilir burası da muamma...Sözün özü kalite var ki son 4 yılda Rakipsiz bir hale geldi bir anda Apple. Eğer ortada bir patent ya da 'hırsızlık' konusu varsa emin olun şirket sahipleri bunu sizden daha çok düşünüyorlardır. Sürüyle dava açıldı Apple'a patentle alakalı, 3Glerin toplatılması da bu davalara dahildi.Hangileri bu yönde sonuclandı, biraz da sonuçlara bakmak gerek

• quote:

quote:

Nokia'nın istediği kadar fazla çalışanı olsun. 2010 verilerine göre Apple şu an dünyanın en değerli 3. şirketi, Nokia maalesef 43. sırada...

http://www.millwardbrown.com/Libraries/Optimor_BrandZ_Files/2010_BrandZ_Top100_Chart.sflb.ashx

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: angelus26

Solaklar napıcak (mesala ben)
    Adamalr teknoloji harikası telefon çıkartıyo,sonra telefonda çıkan kusura bak inanılcakgibi değil...

bu bir kusur değil ki.. Halihazırda 3G 'n varsa benim gibi dene sende sinyal barlarının pıtır pıtır düştüğünü bi süre sonra görüşmenin kesildiğini sen de göreceksin..

Bir kusur olmadığını nasıl söylersiniz. 5 bardan 3-4 bara düşse yine sorun değil denilebilir (ki o bile 2bin liralık telefon aldıktan sonra görmek isteyeceğimiz bir şey değil ) fakat tamamen şebekeyi kaybediyor telefon..!

3G sahibiyim. turkcell ilk getirdiği gün aldım. 2 yıl olmak üzere belki geçmiştir bile 2 yılı. şimdi sizin söylemeniz üzerine denedim 1 bar bile kıpırdamıyor gösterge...

Apple'ı severim kaliteli, hızlı olduğu için. millet 800 liraya bilgisayar alırken gidip 4600 liraya aynı özellliklerde mac pro alanlardanım sırf kalitesi ve sorunsuzluğu için. gel gelelim böylesine büyük bir sorunu "orasından tutmayın bişey olmaz" gibi bir cevapla yorumlayan steve amca'ya yakıştıramadım bu kadar insanı enayi yerine koymasını.

Saygılar...
    Özgür Ozan E.

• quote:

quote:

quote:

apple alıp kazıklanmaya devam oyle ise

git ip4 al sonra bide 30 dolara bumpırını al.. daha telefon uretip ne sekilde kullanıldıgını bile bilmeyen bi firmayı bana savunmayın allahım ya..

• quote:

quote:

Emek hırsızı mı?

Doğru ya geçen gün Apple'ın geliştirdiği ve N8'de de kullanılacak olan Cover Flow GUI'sini Nokia'nın icat ettiğini savunmuştunuz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cover_Flow

Bence tadında bırakın, yorum yaptıkça batıyorsunuz...

• @GeceBekcisi

Ne enterasan adamsın hala Apple'ı savunup duruyorsun. Aylardır beklenen, İphone 4 milletin ellerinde patladı. Telefonlarda şebeke sorunu var. Ama adamları tebrik etmek lazım yeni bir İpod daha sürdüler piyasaya. Ne demişti steve ''Telefonu baştan yarattık'' e doğru valla Tutunca İpod tutmayınca telefon olan cihazı ilk apple yarattı tebrikler ben daha önce böyle bir telefon görmemiştim. Birde üstelik siz telefon tutmasını bilmiyorsunuz demesi adamın tam bir fiyasko. Büyüksün APPLE.
  • gecebekcısı mı apple ı savunuyor
  • quote:

gecebekcısı mı apple ı savunuyor

arkadaşın hatlar karıştı galiba
  • @ foxhound

+1
  • quote:

gecebekcısı mı apple ı savunuyor

He valla...
    Ayrıca o arkadaşın yorumu da çok ilginç zira ben de böyle bir yorumu ilk defa gördüm.
  • ben hayatımda böyle rezalet ve saçmalık ne duydum ne gördüm!!!.böyle bişey olurmu yaa bu iphone ne ? telefon dimi hani aramaya ve konusmaya yarayan cihaz.peki ben bunu yapamayacaksam bu alet neye yarar.SORUNLU işte alet daha neyin savunuculugunu yapıyorsunuz ...böyle birşeyi hangi firma yaparsa yapsın ortalık ayaga kalkar geri toplatılır ürünler ama apple yapınca GÖRMEZDEN geliniyo ve bir anda apple funboy lar toplandı hala savunuyo aleti .birde diyolarki dogru tutmalıymısız teli .varmı telefon tam santim santimine ekran başlangıcından 1 cm aşagıda bataryadan 2 cm yukarda tutulur diye yada ona benzer saçma standartlar varmı dünyada YOK.eee neyi savunuyosunuz hala telefonda üretim hatası var !.hepimiz tepkimizi koysak ki bütün dünyadaki apple funboy lar da adam olsalar ki tepkiyi bıraktım bari savunmasalar apple telefonu piyasadan çekip sorunu gidermek zorunda !.ben apple düşmanı değilim ki apple ürünlerinide kullanıyorum ki bana göre dokunmatik konusunda bir devrim yaptılar ama eğer bir ürün ki fiyatı 2000tl yaklaşık olarak böyle ciddi bi hatayla sürülüP millete yedirtilmeye kalkışılıyorsa eee YUHHHH derim arakadaş.ben xbox360 ilk çıktığında 3K sorununda böyle şey olmaz dedim ki herkes tepki gösterdi haklı olarak ee buda hatalı çıkınca gene tepki olmaz dicem ama bazı apple funboy lar kalkıcak şimdi aleti savunucaklar o yüzden bana göre telafisi ürünleri piyasadan çekip bu hatayı ister yazılımsal ister donanımsal bir şekilde giderip öyle tekrar satışa çıkarmalarıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamarra -- 25 Haziran 2010; 19:28:18 >

• iphone 4 efsanesi başlamadan bitti ha :D
  • lamarra

Söylediklerinize hak veriyorum ve 2G-3G modellerini kullanmış birisi olarak ciddi şekilde hayal kırıklığına uğramış durumdayım, ayrıca şunu söylemeden edemeyeceğim. iphone'da bu yazılım,program ve oyun desteği olmasa kimse yüzüne bakmaz, donanımsal olarak muadili üretilmiş cihazlar var ama kullanım açısından iphone kadar keyif veremiyorlar.

Bu yüzden insanlar iphone'a yönelip daha sonra farklı cihaz satın almakta da zorlanıyor yada yeni jenerasyonlara geçiş yapıyor. Steve'de voleyi işte buradan vurup bumper alın kardeşim, biz yaptık siz tutmasını beceremiyorsunuz diyerek son kullanıcı ile resmen dalga geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 25 Haziran 2010; 19:35:18 >
  • quote:

quote:

Kusura bakmayın ama 5800'ın hangi hatalarla üretildiğini siz benden çok daha iyi bilirsiniz. Kasa açıklığı gibi bir sorun gözden kaçacak bir sorun değil. Ahize sorunu da cabası:)

Diğer yandan; Apple içinde bu şebeke sorunu ciddi bir sorun. Bu kadar bariz hataların gözden kaçmaması gerek.
    Tek umudum sorunun yazılımsal olabilme ihtimali. Düşük bi ihtimal tabi.
    Eğer sorun çok ciddi boyutlarda değilse (birebir tecrübe etmek isterim.) almayı düşünüyorum...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.