Şimdi Ara

Apple: Önceliğimiz, teknolojimizin insan yaşamına katkılarını göstermek olacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: George Jetson

quote:

Orijinalden alıntı: Doanc4n

Bu reklamlara harcıcağınız enerjinizi nasıl daha iyisini yaparım diye harcayın.

Harcamışlar işte ios 7...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tony

quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Orijinalden alıntı: Tony

Hatırladığım kadarıyla Apple çalışanları radyasyondan vs. kanserden ölüyorlardı. Onları da göstercek miymiş?

Var mı hocam sağlam,belgeli bir kaynağın ?

Çindeki Foxconn'da (Apple'ın üretim yeri) bir sürü çalışan intihar etmişti.
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-1357833/Apple-responds-suicides-Chinese-Foxconn-factory-hanging-nets.html

Onun dışında ana merkezde çalışan mühendislerin de kansere yakalandıklarını okuduğumu hatırlıyorum, kaynak bulursam koyarım onun için de.

Doğru Foxconn'u Apple kurdu zaten!!
    Direk Apple'a bağlayın. Burada suçlu Foxconndur. Ayrıca orası Çin, milyar seviyesinde iş gücü var, böyle şeylerin olması normal.

• apple bizim ülkemize doğru düzgün fiyattan getiremediği ürünleri afrikalara, kızılderililere götürüyorsa ve buna herkes için teknoloji diyorsa ben bunun samimiyetini sorgularım. dünyanın en kapitalist firması çıkıp insan hayatından bahsediyor reklamında
  • Resime bakılırsa, şimdide siyahları sömürecekler. Zaten sömürüyorlardı dimi pardon.

• Bütün firmalar aynı.
    Adamlar çıkıp sizi emperyalizm kölesi yaptık ve buna devam edeceğiz diyecek hali yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngryGamer

Ben bu avrupalıları ve amerikalıları anlamıyorum. Hem somuruyorlar hem de yardim ediyorlar

aslında dolaylı olarak yine sömürüyorlar, insanlar üzerinde markalarının iyi bir algı oluşturması için afrikalıların mağduriyetlerini kullanıyorlar bu da bir sömürü bence

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Fabrikalarda 15 saat karın tokluğuna çalışan çinlilerin yaşamına büyük katkısı olduğuna eminim.

Dogrusu Foxconn diger fabrikalara kiyasla daha cok para veriyor ama calisma kosullari cok kotu. Aman intihar etmeyin diye fabrikanin etrafina ag ormek nedir abi psikoloji kalmaz insanda...
  • Az at tayyip:) pardon ya tayyip mi dedim,apple olcaktı

• Tüm şirketlerin birinci önceliği hissedarların memnuniyetidir. Böyle reklamlarla ancak kendi müritlerini kandırabilirler.

quote:

Ben bu avrupalıları ve amerikalıları anlamıyorum. Hem somuruyorlar hem de yardim ediyorlar

Dindardırlar. Önce herşeyin içine edip akabinde günah çıkarırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yc#1 -- 13 Haziran 2013; 18:28:54 >
  • quote:

buna kapitalizm diyorlar güzel kardeşim...
  • Bütün dünya buna inansa,ah inansa,
    Satışlar artsa
  • bunu cook mu söylüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Biz buna kepçeyle alıp kaşıkla vermek diyoruz. Kaşıkla verdikleri kısmı iyi pazarlıyorlar, şimdilerde adı "kurumsal sosyal sorumluluk", ecnebiler arasında "greenwash" diyen de var. Sihirli sözcükler bunlar.
  • anlaşıldı gençlerimiz kapitalist kelimesinin de anlamını bilmiyorlar. Ne demek kapitalist şirket ya:) komünist mi olacaktı hey allahım:)

Bir değer-hizmet üretip (yada satın alan) bunun karşılığını iyi bir şekilde almaya çalışan, daha iyi yaşamaya daha mutlu-zengin olmaya çalışan herkes kapital sistem içindedir.

• Kim ne derse desin Apple.
  • quote:

Anlamayacak bişey yok. Sömürmeyi zengin olmak için yaparken, yardımları bile reklam aracı olarak yapıyorlar.

Ekleme: Haberde yardım ettikleri yazmıyor. Engelliler üzerinden kendi reklamlarını nasıl yaptıklarını görüyoruz burada. Ne kadar aşağılık ve insanlık dışı bir iş yaptıklarını görüyoruz.
    İlgili cümleler aşağıda. Yardım ettiklerine dair bi cümle yok. Apple ürünlerinin insanlığa katkılarını anlatıyorlarmış videoda.
    quote:

Apple tepe yöneticisi Tim Cook, açıklamasında tanıtım faaliyetlerinde bundan böyle önceliklerinin yeni ürünleri göstermek değil, Apple ürünlerinin insanlığa yaptığı faydaları ve etkileri anlatmak olacağını belirtti.

Video kapsamında Kenya’da yaşayan bir sağlık görevlisinin iPad üzerinde Skyscape uygulamasını kullanarak verdiği sağlık hizmetlerini, bacaklarını kaybetmiş bir sporcunun Galileo uygulamasını kullanarak protezlerini kontrol etmesini, iPad’in zihinsel engelli çocukların eğitiminde kullanılması gibi detayları izliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Haziran 2013; 21:29:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Anlamayacak bişey yok. Sömürmeyi zengin olmak için yaparken, yardımları bile reklam aracı olarak yapıyorlar.

"Do good then talk about it" -iyilik yap ve bundan bahset-. Bizde ayıptı böyle şeyler ama yavaş yavaş getirisini keşfediyorlar. PR şirketleri mantar gibi türüyor. Dünyadaki örnekleri inanılmaz.

Ha, ben çok mu temizim? Hayır, cebimde iphone, hafta sonuna man of steel filmine gitmeyi düşünüyorum. bunu da coca-cola kampanyasıyla yapmanın yollarını arıyorum. PS3 var, ps4 alabilir miyim diye ince hesaplar yapıyorum. Sinema, tiyatro, çizgiroman, oyun, anime vs. kült olmuş karakterlerin tarihsel gelişimini öğrenmeye zaman harcıyorum. Yüksek lisans yapıyorum, bu işleri nasıl yapacaksınız! diye öğreniyorum.

Şimdi düşününce, vay amenake!

• Çok iyi şeyler bunlar...

Tek sorun; paran varsa yararlanabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: George Jetson

quote:

Orijinalden alıntı: Doanc4n

Bu reklamlara harcıcağınız enerjinizi nasıl daha iyisini yaparım diye harcayın.

Harcamışlar işte ios 7...

• quote:

işine geldiğini sömürüp işine gelene yardım ediyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.