Şimdi Ara

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.645
Cevap
85
Favori
128.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Evet hatırladım. Ben şöyle hatırlıyorum en son kullanılan uygulama değil de en çok kullanılan açılıyordu iOS'un proaktivite algoritmalarına göre. Mesela en son Spotify'ı açıyordum ama kulaklığı takınca Müzik gözüküyordu.

Sen de Müzik kullanmana rağmen kaldırmadan önce de hala kenarda Spotify çıkmaya devam mı ediyordu? Belki zamanında(iOS 9 yüklediğinden beri) Spotify'ı çok kullandığın için Müzik'ten öncelikli olarak gösteriyordur.

Evet en çok kullanılana göre. Benim olay Spotify ikonunu gösterse de sürüklediğimde bir efekt hatasıyla birlikte birdenbire ana menünün ekrana gelmesiydi. Neyse sorun kalmadı zaten artık. Kaldırdığımı sanıp da aslında kaldırmadığım programı komple kaldırdım ve çözüldü kısacası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: adını nick koydum

Arkadaşlar Spotify daki gibi bilgisayardan çalan müziği telefondan kontrol etme olayı var mıydı ?

Hayır şu an yok. Aslında iTunes kütüphanenizin tamamını Remote uygulamasıyla telefondan görüntüleyebilir kontrol edebilirsiniz ama Apple Music arayüzünü kontrol etme şu an için yok. iOS 10 ile gelmesi bekleniyor.

• Tek cümle yorum da yazılmaz ki ama. Neye göre daha iyi mesela? Ortada çok daha iyi denilebilecek bir durumun kesinlikle olmadığı açıkça ortada, bana göre Apple Music bariz bir şekilde daha iyi. Konudaki karşılaştırmadan ve videodan da az çok belli bu. En azından arada büyük bir fark yok. Başkası da Spotify'a alışmıştır ona daha iyi diyebilir. Aynı şekilde belki sizin için o program daha iyidir bazı özelliklerden dolayı. Bunları yazsanız ona göre bilgi alışverişi yaparız daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Tek cümle yorum da yazılmaz ki ama. Neye göre daha iyi mesela? Ortada çok daha iyi denilebilecek bir durumun kesinlikle olmadığı açıkça ortada, bana göre Apple Music bariz bir şekilde daha iyi. Konudaki karşılaştırmadan ve videodan da az çok belli bu. En azından arada büyük bir fark yok. Başkası da Spotify'a alışmıştır ona daha iyi diyebilir. Aynı şekilde belki sizin için o program daha iyidir bazı özelliklerden dolayı. Bunları yazsanız ona göre bilgi alışverişi yaparız daha iyi olur.

Bunu önceden açıklamıştım ben. Bir kere şarkı indirmede iCloud hatası var bazen indirilen şarkılar çevrimdışı çalınmıyor. Her parça yok. Liste önerileri o kadar saçma ki, spor salonunda dinlenmelik müzikler kısmında Zakkum Ahtapotlar görmüştüm... Biraz daha gelişmesi gerekiyor.

• 3 aylık 0,99 TL kampanyasından Spotify aldım, hem Apple Music hem de Spotify'ı kullanıyorum karşılaştırmak adına. Apple Music'in ara yüzü ve göreselliği açık ara çok daha iyi... Spotify'ın ise program indirip PC üzerinden dinleme, kontrol etme ve telefonda müzikleri üzerine basılı tutarak önizleme (ya da ön dinleme ) özelliğini çok beğendim. Yabancı şarkıları bilmem ama yerli şarkılar bakımından ikisi de aynı, mesela Rafet El Roman'ın ve Sıla'nın yeni albümleri tek şarkı şeklinde bulunuyor. Ben sadece Apple Music'te böyle sanıyordum, Spotify'da da aynıymış. iPhone kullandığım için Apple Music kullanmaya devam ederim yüksek ihtimal, ikisi arasında öyle ahım şahım farklar yok. Ama ikisinin de kendine has farklı ayrıcalıkları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jacques

quote:

Tek cümle yorum da yazılmaz ki ama. Neye göre daha iyi mesela? Ortada çok daha iyi denilebilecek bir durumun kesinlikle olmadığı açıkça ortada, bana göre Apple Music bariz bir şekilde daha iyi. Konudaki karşılaştırmadan ve videodan da az çok belli bu. En azından arada büyük bir fark yok. Başkası da Spotify'a alışmıştır ona daha iyi diyebilir. Aynı şekilde belki sizin için o program daha iyidir bazı özelliklerden dolayı. Bunları yazsanız ona göre bilgi alışverişi yaparız daha iyi olur.

Bunu önceden açıklamıştım ben. Bir kere şarkı indirmede iCloud hatası var bazen indirilen şarkılar çevrimdışı çalınmıyor. Her parça yok. Liste önerileri o kadar saçma ki, spor salonunda dinlenmelik müzikler kısmında Zakkum Ahtapotlar görmüştüm... Biraz daha gelişmesi gerekiyor.

iCloud hatasını düzelttiler.

Her parça yok derken Türkçe şarkıları kastediyorsunuz anlaşılan, Türkçe şarkıların anlaşması sağlanalı haftalar oldu, eksik yok denilebilir, gittikçe de artıyor zaten. Yabancı şarkı konusunda zaten Spotify, Apple'ın rakibi değil yanına bile yaklaşamaz.

Önerilere gelirsek Apple'ın hazırladığı listeleri kullanmadığımdan pek bilmem ama şarkı öneri sistemi olağanüstü derecede mükemmel. Spotfiy'ın yıllardır en çok eleştirilen ve en sevilmeyen özelliği rezalet şarkı öneri sistemiydi. Rap dinleyen adama saçma sapan pop şarkıları, rock dinleyen adama jaz şarkısı falan önerdiği çok olmuştur. Bir türlü düzeltmediler şarkı öneri algoritmalarını. Apple Music çıktığında da en çok övülen özelliği şarkı öneri sistemi oldu. Tam 12'den vuruyor, sen ne dinliyorsan program ona göre şekilleniyor ve tam seveceğin tarzda müziği tak diye önüne koyuyor. Bu konuda da sırf benim gördüğüm en az 30-40 kişi şarkı öneri sisteminin mükemmelliğinden bahsetmiştir.

Tekrar kullanmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 21 Mayıs 2016; 23:34:15 >

• spotify kullanıyorum apple music'e geçsem mi geçmesem mi diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

3 aylık 0,99 TL kampanyasından Spotify aldım, hem Apple Music hem de Spotify'ı kullanıyorum karşılaştırmak adına. Apple Music'in ara yüzü ve göreselliği açık ara çok daha iyi... Spotify'ın ise program indirip PC üzerinden dinleme, kontrol etme ve telefonda müzikleri üzerine basılı tutarak önizleme (ya da ön dinleme ) özelliğini çok beğendim. Yabancı şarkıları bilmem ama yerli şarkılar bakımından ikisi de aynı, mesela Rafet El Roman'ın ve Sıla'nın yeni albümleri tek şarkı şeklinde bulunuyor. Ben sadece Apple Music'te böyle sanıyordum, Spotify'da da aynıymış. iPhone kullandığım için Apple Music kullanmaya devam ederim yüksek ihtimal, ikisi arasında öyle ahım şahım farklar yok. Ama ikisinin de kendine has farklı ayrıcalıkları var.

Böyle düzgün yorumlar görmek istiyoruz işte şu konuda.

Şarkı konusunda Apple'ın özellikle yabancı şarkılarda bariz bir üstünlüğü var. iTunes kütüphanesini zaten hepimiz biliyoruzdur ne kadar geniş olduğunu. Türkçe şarkı anlaşmasını da yaptı zaten adamlar. Sıkıntı yok o konuda yani. Ben konuda ve videoda bahsettiğim şeylerden dolayı Apple Music kullanmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 22 Mayıs 2016; 0:42:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jacques

quote:

iCloud hatasını düzelttiler.

Her parça yok derken Türkçe şarkıları kastediyorsunuz anlaşılan, Türkçe şarkıların anlaşması sağlanalı haftalar oldu, eksik yok denilebilir, gittikçe de artıyor zaten. Yabancı şarkı konusunda zaten Spotify, Apple'ın rakibi değil yanına bile yaklaşamaz.

Önerilere gelirsek Apple'ın hazırladığı listeleri kullanmadığımdan pek bilmem ama şarkı öneri sistemi olağanüstü derecede mükemmel. Spotfiy'ın yıllardır en çok eleştirilen ve en sevilmeyen özelliği rezalet şarkı öneri sistemiydi. Rap dinleyen adama saçma sapan pop şarkıları, rock dinleyen adama jaz şarkısı falan önerdiği çok olmuştur. Bir türlü düzeltmediler şarkı öneri algoritmalarını. Apple Music çıktığında da en çok övülen özelliği şarkı öneri sistemi oldu. Tam 12'den vuruyor, sen ne dinliyorsan program ona göre şekilleniyor ve tam seveceğin tarzda müziği tak diye önüne koyuyor. Bu konuda da sırf benim gördüğüm en az 30-40 kişi şarkı öneri sisteminin mükemmelliğinden bahsetmiştir.

Tekrar kullanmanızı öneririm.

Şarkı öneri sistemi dediğiniz apple music ana sayfasında(kalp logolu) bulunan öneriler mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba.

Aylardır Spotify Premium kullanıyorum. Apple Music'e geçme niyetim var. Çeşitli karşılaştırmaları okudum. Bir türlü cevabını bulamadığım nokta Spotify Connect gibi bir özelliği var mı Apple Music'in? Yani PC'de programı açıkken telefondan da açınca PC'de çalan şarkıyı kontrol edebiliyormuyuz?

Eğer bu özelliği de sözkonusu ise direkt geçiş yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exit to DOS -- 23 Mayıs 2016; 19:41:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exit to DOS

Merhaba.

Aylardır Spotify Premium kullanıyorum. Apple Music'e geçme niyetim var. Çeşitli karşılaştırmaları okudum. Bir türlü cevabını bulamadığım nokta Spotify Connect gibi bir özelliği var mı Apple Music'in? Yani PC'de programı açıkken telefondan da açınca PC'de çalan şarkıyı kontrol edebiliyormuyuz?

Yok hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkengin

quote:

Merhaba.

Yok hocam

Çok büyük eksiklik. Sırf bu yüzden spotify'i bırakmam zor gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Exit to DOS kullanıcısına yanıt
    Yakında aynı veya benzerlik özellik iTunes'la Apple Music'e de gelir, çok zor değil. Ama iTunes karmaşık bir kullanımı olduğu için aynı rahatlığı verir mi bilmiyorum :) Ben hem Spotify hem de Apple Music kullanan biri olarak Apple Music'e daha yakınım ama Spotify'ın öyle ölümcül özellikleri var ki aklım kalmıyor değil veya vazgeçmek kolay değil. PC'ye indirip şarkı dinlediğin ve düzenlediğin program da bu özelliklerden bitanesi...
  • quote:

Merhaba.

Apple'da handoff diye bir olay var. Mesaj yazarken bile farklı cihazdan mesaja kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Safari vb. birçok programda da çok etkin kullanıyorum. Yakın zamanda Apple Music için de bu veya kontrol özelliği gelecektir.

Aynn hocam gelir ama yakındad

Birkaç üst mesajda sorulmuştu ve cevaplamıştım.

Hayır şu an yok. Aslında iTunes kütüphanenizin tamamını Remote uygulamasıyla telefondan görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz ama Apple Music arayüzünü kontrol etme şu an için yok. iOS 10 ile gelecek. Zaten Apple cihazlarda Handoff özelliği olduğu için, Apple Music için de böyle bir şey gelecektir. Çok önemli bir şeyse sizin için, isterseniz Spotify'a devam edin şimdilik, iOS 10 ile bu özellik geldiğinde (Veya belki daha önce gelir) geçersiniz.
  • quote:

PC'ye indirip şarkı dinlediğin ve düzenlediğin program da bu özelliklerden bitanesi...

Bu kısmı anlamadım, neyi kastettiniz tam olarak.

Spotify'da olup da Apple Music'te aradığım tek özellik uzaktan kontrol özelliği yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi. Başka da aradığım bir şey yok zaten. Ama kullanıma engel olan ölümcül bir sorun değil benim için, o yüzden bastım tekmeyi Spotify'a.
  • quote:

quote:

PC'ye indirip şarkı dinlediğin ve düzenlediğin program da bu özelliklerden bitanesi...

Bu kısmı anlamadım, neyi kastettiniz tam olarak.

Spotify'da olup da Apple Music'te aradığım tek özellik uzaktan kontrol özelliği yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi. Başka da aradığım bir şey yok zaten. Ama kullanıma engel olan ölümcül bir sorun değil benim için, o yüzden bastım tekmeyi Spotify'a.

Apple remote kullanilabilirsiniz bunun için. Tam
    Olarak ayni sey olmasa da, bir miktar yardımcı olabilir.

Apple: Remote
    https://appsto.re/tr/g198q.i

• soulmate kullanıcısına yanıt
    Peki Android 6.0 kullanıyorsak? Cihazım LG G3 D855.
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.