Şimdi Ara

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.650
Cevap
86
Favori
128.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deminden beri olayın sebebini yazıyoruz. Millet hala server sorunu sanıyor. Apple Music ve Beats1 ülkemizde bir süre daha olmayacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herife dinliyorum ben us hesaptan diyorum

yoğunluk diyo

dinliyorum kesintisiz ne yoğunluğu ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ödemeyi kontör le yada ön ödemeli kartlarla yapabiliyormuyuz ? Paybyme İninal gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: defected

quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

sorun sadece türkiye'de değil..dünya çapında apple music'e bağlanamayan kullanıcılar var..yoğunluktan sıkıntı oldu herhalde..biraz daha bekleyin derim ben

yok öyle bişey

tr hesap ile çalışmıyor

us hesapla çatır çatır dinliyorum şu anda

Hocam us hesabina gift kart yani teknosadan kart alip yukleyebiliyormiyuz

• Beats radyonun özelliği nedir? Diğerinden Apple Music'den farkı nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Ödemeyi kontör le yada ön ödemeli kartlarla yapabiliyormuyuz ? Paybyme İninal gibi.

Evet.

• Marka fanatiklerini, daha piyasaya çıkar çıkmaz müzik servisi savunanları görünce aklıma şu geliyor.

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vapors

Beats radyonun özelliği nedir? Diğerinden Apple Music'den farkı nedir?

beats1, rnb/hiphop tarzı seviyorsanız çok iyi çalıyorlar

24 saat kesintisiz yayın var, müzik seçimleri çok başarılı

• Türkiye için sorun olduğu çok açık VPN ile ABD ya da herhangi bir Avrupa ülkesini denediğinizde çatır çatır çalışıyor. Sağolsun bizde ki sanatçılar kendilerini dünya starı zannettiği için haliyle sorunlarda oluyor.
  • Ulkemizde nezman aktif olucak?

• Ülkemizde niye aktif değil ben buna anlam veremiyorum. Mantıklı bir açıklaması yoksa gerçekten ayıp. Bunun mantığı yoksa ülkemizi yine ikinci plana atmış oluyor. Bende buna gerçekten ayar oluyorum.

• Yorumlara bakıyorum da çok yersiz. Kişinin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir iki serviste.

Ben çok fazla türkçe müzik dinlemiyorum. Beats1 rnb tarzı yayın yapıyorsa onuda dinlemem zaten. İstediğim müzikleri bulabilmem, siri ile entegrasyonu benim için yeterli.

320kbit büyük bir farkmı o çok tartışılır. Audio technica iyi bir kulaklığım var. Yüksek bit değerlerindeki flac dosyaları ile spotify arasında fark göremiyorum. Belki benim kulağımda sorun var yada anlayamıyorum farkı.

O yüzden önce bi çıksın dinleyelim sonra eleştirirsiniz.

Not: bu arada elinde bitrate farkını algılayabileceğim müzik dosyaları olan varsa paylaşabilirmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smile75

Ülkemizde niye aktif değil ben buna anlam veremiyorum. Mantıklı bir açıklaması yoksa gerçekten ayıp. Bunun mantığı yoksa ülkemizi yine ikinci plana atmış oluyor. Bende buna gerçekten ayar oluyorum.

Çin'de Pakistan'da falan da yok. :D Zaten ülke geri kalmış bir ülke pek şaşmamak lazım.

• Ülkeyi değiştirip kartımla satın almak istediğimde hata verdi fakat buna rağmen 1 tl çekmiş ve olmayınca Amex kart ile denedim ondanda 1 dolar çekmiş bunun sebebi nedir anlamadım bilen biri varmı acaba ?

• Apple'ın böyle bi işe kalkışması çok akıllıca olmuş aktif olarak kullanılmaya başladığında iyi iş yapacaktır fakat şuan için ben düşünmüyorum.
    Aylık 500mb hediye neti ile beraber Spotify'a 4.99 veriyorum.
    Ileride herşey yerli yerine oturduğunda kendime birkaç tane de ortak bulursam Spotify'ı terk ederim.

• Arkadaslar ilk 3 ay bedava degil miydi neden benden kredi Kartı istiyor ?

• Ne halt yemeye güncelledik o zaman daha aktif olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Spotify varken Apple Music kimin hayatına ne katacaktı ki? Apple baktı ki çevrimiçi müzik olayında sağlam para dönüyor, iTunes sonrası buraya da el atmaya çalışıyor.

Kimin hayatına ne mi katacak? 30 milyon tane şarkı içeren eksiksiz müzik arşivi. Özellikle Türkçe şarkılarda Spotify'a sağladığı deli üstünlük. Harika tasarımı ve kullanımı, 7/24 kesintisiz yayın yapan ayrıntılı Beats 1 radyo. Sanatçılarla etkileşime geçebilme şansı. (Kendi içinde bir sosyal ağa sahip ve sanatçılar oradan iletişime geçebiliyor.) Çok daha profesyonel kuruluşlarla hazırlanan müzik listeleri. (Gerçi çıkmadan karar verilemez hangi program listeleri daha iyi yapıyor ama Rolling Stones, Pitchfork ve bunun gibi firmaların hepsi Apple ile anlaştı bile.) Video klipler. iphone, Siri gibi Apple hizmetleri ile tam uyumlu olması. Ve pek çok fonksiyon içermesi. Zaten en önemli şeyi de bu, en başta Apple'ın uygulaması olacağı için her şey de ona göre dizayn edilecek. Pek çok şeyle etkileşimli ve uyumlu çalışacak.

En önemli farkı müzik arşivi. iTunes sonuçta bu. Ne olduğunu kanıtlamış bir şey zaten. Ses kalitesine gelirsek Spotify 320 kbps constant ogg vorbis formatini kullaniyor. Apple ise 256 kbps variable aac formatini kullaniyor. Iki format birbirinden cok farkli ve sirf bit rate'e bakarak kalite karsilastirmasi yapilamaz. ve iTunes sabit 256 kbit değil. Şarkıdan şarkıya değişkenlik gösteriyor. Deezer, Spotify gibi uygulamalar size 320 kbps kalitesinde müzik dinletmeyi taahhüt ediyor ancak işin içine streaming girdiği zaman bağlantınız buna müsaade ediyor mu sorusu gündeme geliyor. Bu 2 uygulama bağlantının gücüne göre 96 kbps'den stream'e başlar... Haliyle aşina olduğunuz müziğin kalitesinden eser kalmaz. Teneke çalıyormuş gibi gelir size, tizler tıslar, baslar boğar... Bağlantınızın kalitesi arttıkça müzik kalitesi de artar. Bağlantınız müsaitse bu 2 uygulama 320 kbps Garantisi veriyorlar.

Ayrıca Spotify arşivinin yüzde 60'ı 320 kbit. Geri kalanı ise yıllardır 320 kbit yapılmadı.Kaldı ki 320 olduğu iddia edilen çoğu şarkının 320 Kalitesini yansıtmadığı da bir gerçek. iTunes arşivi de 256 kbps variable aac formatındayken bunu dert etmeniz yersiz yani.

Ha ben Spotify'ı aylardır kullanıyorum ve tek bir kez olsun neden para veriyorum demedim, benim için mükemmel bir programdır. Ancak Apple Music çok bariz bir biçimde Spotify'ı yiyip bitirecek Apple tarafında. Fiyat zaten apayrı bir şey. Hele o aile üyeliği efsanevi. Spotify üyeliğim bittiği gibi geçeceğim Apple Music'e. Zaten ilk 3 ay herkese ücretsiz.

Kısacası bir konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmadan direkt konuşmasanız daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    Ayrıntılı olarak açıkladığınız için teşekkürler ancak konu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadığım için sorduğumu fark edemediniz sanırım.

Anlattıklarınız kadarıyla Spotify premium üyeliği olan sıradan birine göre Apple Music'in varlığı çok da bir şey değiştirmeyecek. Zaten büyük bir kitle çevrimiçi müzik servislerine para vermeyi bile doğru bulmazken Apple'ın kendi kullanıcıları dışında pek de bir şansı yok. Açıkçası bu markanın bir şeyleri yaptığı zaman dünyaları yaratmışcasına tavır takınması kadar komik bir durum yok. Spotify kullanan adamın hayatından pek de bir şey eksilmez ki şahsen aylardır kullanıyorum ve ne aradıysam buldum, ses kalitesi de gayet tatminkar. Apple'ın yarattığı pazarlama stratejisi açısından eminim bu servis de tutacak ve kazandıracak ama buna bağlı kalarak dünyaları kendi yaratmışcasına bir servisi hayata geçiriyormuş gibi haber yapılması ve bu servisin bu şekilde ifade edilmesi, ben dahil birçok Apple ürünü kullanmayan ama başarılı bulan potansiyel müşterileri, bu markanın kibirli bir tutum sergilediğine yönelik farklı bir algının oluşmasına sebep olduğu gerçeği de yadsınamaz.

Kısacası, Apple olmadan da çok rahat yaşanıyormuş. Google ya da diğer firmalar kadar olmazsa olmaz durumları yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzhn9

Ülkeyi değiştirip kartımla satın almak istediğimde hata verdi fakat buna rağmen 1 tl çekmiş ve olmayınca Amex kart ile denedim ondanda 1 dolar çekmiş bunun sebebi nedir anlamadım bilen biri varmı acaba ?

Kontrol için çekiyor o parayı, birkaç gün sonra iade ediyor.
  • OLEY BE

BIKTIM SPOTIFY'DAN FALAN

I WANT APPLE <3

Fena apple fan oldum bu aralar.

Ölümüne applemusic akarım ben şimdi
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.