Şimdi Ara

Apple, MacBook Pro'larda güncellemeye gitti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
6.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rander yapar bu makinalar size gelmez oyununuzu oynayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haisak

rander yapar bu makinalar size gelmez oyununuzu oynayın.

Bizde böyle zihinler olduğu sürece adam olmayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

Tamam stabilite var, malzeme kalitesi var, destek var, marka pahalılıgı var ama oyun destegi yok be abi. Bu kadar güzel birşey yapıyorsun oyun dünyasını getiremiyorsun. Linux sistemlerin her zaman oyun problemi olacak ve apple tekel olsa dahi microsoft oyun yüzünden gene hayatta kalır. Edit; Bana göre microsoft her zaman bir adım önde çünkü her kesime göre işletim sistemini ayarlıyor. Çok güçlü olmasına karşın kullanımıda kolay. Umarım görsellikte daha da fazla kişiselleştirmeler olur.

Steam de, son çıkan popüler oyunların bazıları dahil, mac için birçok oyun bulunabiliyor. Mac için oyun destegini arttırmaya başladı artık yapımcı şirketler. Durum anlattığın kadar kötü değil yani, iyiye gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Güneş

hayır cidden soruyorum bana bir artısı olacakmı bu kadar cok para vermenin, tamam mac os işletim sistemi güzelde abi hani bir işletim sistemi 1500 dolar edemez hani çift çekirdekli bilgisayarları artık bedava veriyolar bunlar hala 2000 liraya veriyo, canavar gibi laptop ım var 1500 lira, hiç bir sıkıntıda yaşamıyorum, ve millet gidip bu bilgisayarları alıyor, bence daha mantıklı bir açıklamasaı olmalı. bu arada çok elma seviyosan git yetiştir ye,goo ne bilim al elmayı mac in amblemi gibi kes bilgisayarına yapıştır:D

Yani zevksiz, stil sahibi olmayan, 500 lirayi dert eden, zamani da bol olan insanlara hitap etmiyor. Kafani yorma yani :) Sony Vaio da sana hitap etmiyor, herhangi bir luks giyim, otomobil, elektronik markasi da hitap etmiyor.

Ayrica 2 cekirdekli mac i 22 cekirdekli PC ye tercih ederim, mac kullananlarin hepsi de ne dedigimi anlamistir.

• Güncellemeye gitti diyince bunlara da mı ötv zammı yaptılar dedim:))

Bu iktidarla yeni terminolojiye alışmak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

hayır cidden soruyorum bana bir artısı olacakmı bu kadar cok para vermenin, tamam mac os işletim sistemi güzelde abi hani bir işletim sistemi 1500 dolar edemez hani çift çekirdekli bilgisayarları artık bedava veriyolar bunlar hala 2000 liraya veriyo, canavar gibi laptop ım var 1500 lira, hiç bir sıkıntıda yaşamıyorum, ve millet gidip bu bilgisayarları alıyor, bence daha mantıklı bir açıklamasaı olmalı. bu arada çok elma seviyosan git yetiştir ye,goo ne bilim al elmayı mac in amblemi gibi kes bilgisayarına yapıştır:D

Yani zevksiz, stil sahibi olmayan, 500 lirayi dert eden, zamani da bol olan insanlara hitap etmiyor. Kafani yorma yani :) Sony Vaio da sana hitap etmiyor, herhangi bir luks giyim, otomobil, elektronik markasi da hitap etmiyor.

Ayrica 2 cekirdekli mac i 22 cekirdekli PC ye tercih ederim, mac kullananlarin hepsi de ne dedigimi anlamistir.

of of şu elit kitleye bak. "mac kullananlar anlarmış"

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Katılıyorum, baştan sona ...

• O degil de, 15" modellerinin fiyatlari neden ayni? Ikiside 2199$. Ekran karti, Hdd ve Islemci farklari olmasina ragmen?
  • fiyatlar yine alıştığımız etiket fiyatları...
  • simdi bazilari demis bu kadar para cok diye samsungun yada diger marklarin premium laptoplarida ayni fiyat yada daha pahali bu laptoplarda bile komple aliminyum kasa yok bu laptoplarin kalitesi ve en onemlisi ekran kalitesi tartisilmaz gecenlerde netbooktan bikip 13.3 bi laptop alayim dedim ve 700 dolara acer 13.3 timeline x aldim i5-2430m islemci 4gb ram 2 usb 2.0 1 usb 3.0 hdmi 500gb disk falan var laptopu oldukca guzel yapmislar yok yok hd camera true hd ses herkezin dikkatini cekiyo oldukca ince batarya 9 saat gidiyo ama gel gorku ekran kalitesi berbat laptopta kullanilan malzeme elde kalacak gibi ve fiyati 700 dolar siz hesab edin artik laptopun ekrani 10 derece yatirsaniz usten goruntu direk bozuluyo her zaman yatay konumda tutmak lazim ekrani bundan biraz daha kalitali olan markalar asus sony falan 800-900 dolar ve onlarinda dikey goruntu kaliteleri beklenenden kotu
  • Duyanda malzeme o kadar kaliteli oldugu icin pahali ki 2000 $'lik cihazin maliyeti 1500 $ sanir.

Apple'in her urunu pahali Apple kullanmak ayri bir ayricalik oldugundan olsa gerek. Icerisinde bir tane kendi uretimi olmayan parca(cihazlarinin hicbirinde kendi parcasi bulunmaz dizayn kendine, uretim baska firmaya aittir) bulunan cihaza istedikleri tutara bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 25 Ekim 2011; 9:25:24 >
  • starbucksta aluminyum kasalı ve ısırılmış elma logosunun verdiği hava atma hissi paha biçilemez apple da bunu biliyor iyi kullanıyor.
  • http://www.youtube.com/watch?v=GwzklHZqkbE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerofdreams -- 25 Ekim 2011; 15:53:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eScapeeXc

O degil de, 15" modellerinin fiyatlari neden ayni? Ikiside 2199$. Ekran karti, Hdd ve Islemci farklari olmasina ragmen?

konuda yanlış yazılmış hocam, düşük konfigürasyonlu 15" olanın gerçek fiyatı 1799$
  • Mac bilgisayarın pahalı olma sebebi işletim sistemi ve içerisinde birlikte gelen yazılımların lisans maliyeti. Yani mac alan bir kişi aslında yazılımları da birlikte satın alıyor. Bunları bana apple storedeki satış temsilcisi söylemişti. Ve şöyle devam etti, bir windowslu bilgisayar aldığınızda içerisinde işe yaramayan bir çok yazılım geliyor. İşin özeti şu biz korsan kullanımı normal gördüğümüz için windows a kuracağımız veya kurduğumuz programlara para ödemediğimiz için bize windowslu makineler ucuz görünüyor. Mesela win 7 ultimate + office + anti virüs + cd yazma program ve buna benzer programları lisanslı alırsanız zaten bilgisayarın size maliyeti bir mac bilgisayarınki ne eşit olacak.
  • 13 lüklerin ekran çözünürlüğü aynimi kaldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okaliptys

13 lüklerin ekran çözünürlüğü aynimi kaldı?

evet aynı kalmış, değişmemiş
  • mesajımı silen zat.Silmeye devam et.Millet senin hakkında ne düşünüyorsa bende aynısını düşünüyorum.Eminim çok net anlamışsındır.
  • apple amerika'da rakiplerine nazaran yine pahalı ancak makas Türkiye'de çok açık. İthalatçı firmanın pazarlama stratejisi olabilir.

Amerika'da apple store'lar arı gibi insan kaynıyor, cihazlar benzerlerinden 200-300 dolar daha pahalı. Türkiye'de bu fark 2000-3000TL.

Kısaca apple alacaksanız amerika'dan alın/getirttirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: showwmann

apple amerika'da rakiplerine nazaran yine pahalı ancak makas Türkiye'de çok açık. İthalatçı firmanın pazarlama stratejisi olabilir.

Amerika'da apple store'lar arı gibi insan kaynıyor, cihazlar benzerlerinden 200-300 dolar daha pahalı. Türkiye'de bu fark 2000-3000TL.

Kısaca apple alacaksanız amerika'dan alın/getirttirin.

Aslinda rakiplerine gore pahali degil Amerikada.

Yani islemci ve RAM e gore kiyaslarsaniz pahali, ancak kaliteli malzemeden uretilen, ince notebooklarla kiyaslarsaniz (Sony Vaio gibi) ucuz bile...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.