Şimdi Ara

Apple, iPhone kutularından aksesuarları çıkartarak rekor kazanç sağladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her yerden kâr var bilgilerimizi de ele geçirin çuvalla para kaldırın ama ürün fiyatları hep yüksek. Yatalımda hep beraber

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Telefon fiyatları değişmediğinde bunun köylü kurnazı işi olduğunu söylüyordum telefon sektörüne, hatta şark kurnazı apple diyorum. Telefon sektörü içindeyim. Birçoğu olayın farkında aslında, yedirdikleri 3 kuruştur aman diyenlerdir. Şarj aleti hakkımız, söke Söke alırız deselerdi başta ABD olmak üzere kaldırılırdı. Apple müşterileri iyi bağlamış. Büyük çoğunluğu susuyor. Ben ne kadar apple telefonları kullansamda, alternatif bir telefon gelirse bırakırdım. Webos gibi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    140 W IPHONE ZARAR VERIR
    iPhone 8 ve uzeri 30w kadar destekliyor
    Ve 140 W ADAPTEUR ALAN ADAM MAC BOOK ICIN

• Yok öyle bir dünya, karşılıklı şarj entegreleri var cihaz şarj olucağı zaman şarj cihazıyla konuşup kendi isteğine göre enerji talep ediyor şarj cihazı ona göre voltaj ve amperi ayarlıyıp veriyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kaldırdığı iyi olmuş yoksa Apple batardı..

• Ankeri spigeni zengin edecekler.

• Bir yanlışı düzelteyim 300w lık type c bir adaptör 2a ile şarj olan bir telefonu şarj eder. Burda akımı verenin gücü değil akımı isteyen cihaz bilgisi önemlidir. Yani telefon desteklediği en yüksek akımı ister adaptör cihaza bunu verir yani korkmaya gerek yoktur bu bütün akıllı cihazlarda böyledir. Apple harici cihazlarda böyledir şöyle düşünün kasanıza 1000w psu takıyorsunuz ama 350w çeken toplamda içinde donanımınız var bu cihazlara bir şey oluyor mu? Hayır atıl bir 650w oluyor aynı durum adaptörler içinde geçerlidir.

• Yakında çevreyi koruma adına telefonları da kutudan çıkarırlar boş kutu satın alırız. Zira bu çakallardan her şey beklenir. Yalnız şaka maka adamlarda fena bi büyü var gibi. Şu an cillop gibi iPhone 11'im var. Ulan diyorum acaba satıp 13'e mi geçsem? Halbuki hiçbir neden de yok. Tuhaf valla.

• Kerizler sayesinde rekor üstüne rekor…

sadece kutu bile satsa alırlar belki

• Bu şirkete kalan karar son tüketiciye yansımasa bile şirket bu paraları argeye yatırıp veya daha fazla çalışan alıp yine son tüketiciye fayda sağlamış olacaktır.

• Bence de rekor kazanç sağlamıştır. iPhone 13 pro Max alıyorsun bi bakıyorsun o da ne şarj adaptörü yok sadece şarj kablosu çıkıyor kutudan sonra tekrar siteye giriyorsun şarj adaptörü siparişi veriyorsun böylece doğaya bi katkın oluyor eğer her ikisi de aynı kutuda olsaydı doğa bayağı kirlenecekti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amaç en başından beri buydu zaten. Nakliye giderlerini düşürmek ve daha da önemlisi kutu içinden çıkması gereken kablo ve şarj adaptörünü kullanıcının ihtiyaç duyması hâlinde ona ekstradan aksesuar satarak daha çok kâr etmek. Yoksa Apple'ın bunu çevreyi düşündüğü için yaptığına inanmak için embesil seviyesinde bir zekâ geriliğine sahip olmak gerekir. Samsung da aynı yoldan gidiyor. Diğerleri de bunu takip edecek. Adamlar resmen sana gizli zam yapıyor. Ben hiç hayatımda iphone kullanmamışım. Şimdi gidip iphone alsam bir de ekstradan adaptörüne ve kablosuna para mı vereceğim.

• Firma açısından bakınca çok mantıklı hareket :)

• Yakin gelecekte telefonu biz satin alcaz.bize diceklerki haftanin belirli günlerinde kullanabilirsin anca.hergun kullanmak istersen ek para ödemen lazim😳
    Şimdi kapitalizm'in suyunu çikarmamak lazim😉

• 4TTZDDB7HN 4 kullanıcısına yanıt

böyle bişey yok. cihaz sadece ihtiyacı kadar olan enerji çeker.

bu dediğin şey 600w psu ihtiyacı olan pc'ye 1000w takarsak zarar verir demeye benziyor. tamamen anlamsız bir argüman.

• Her işin bir mantığı var değil mi? Bu yaptıkları uyanıklıktan başka birşey değil.

Madem böyle bir düşüncen var. O zaman 2 sürüm çıkar. Aksesuarlı ve aksesuarsız diye.

Benim androidim var diyelim, bir de şarj aleti mi sipariş edeceğim ne saçma. Elinde aleti olanda aksesuarsız kutulu olandan alsın. Alın size çözüm.

Fiyatını da ona göre belirle, kazık atma.

• Eee başta söylediğimiz zaman fanboyları "sevgi pıtırcığı epıl doğayı koruyor dağammıııı" diye bize saldırıyorlardı.

Bu işler böyle koskoca şirket cebini düşünecek tabi. boşa mı değeri en yüksek firmalardan birisi.

Aynen aynen doğayı koruyor böyle devam sevgi pıtırcığı epıl hee. He he tamam he.

• Apple çevreyi bu kadar önemsiyorsa Xiaomi, Oppo ve Vivo'yu örnek almalı(!)
    Apple, iPhone kutularından aksesuarları çıkartarak rekor kazanç sağladı

• Ee anlamadım ki şimdi eskiden içinden aksesuar çıkıyodu aksesuar için nakliye oranın azdı şimdi aksesuar için ekstra bir nakliye çıkartmış olmadın mı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.