Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Apple iPhone 5'e ait detaylı test sonuçları yayınlandı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
1
Favori
12.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ceo-tr

ip5 çıkmadan öncede testlerde ip4s hep s3 önünde yer alıyordu. şimdi ip5 çıktı. birden ip4s sgs3 ün arkasına düştü. bütün testlerde de ip5 öne geçti. hatta onuda geç ip4 te sgs2 yi geçiyordu testlerde. şimdi ne oldu da sgs2 ip4 ü geçti.pazarlama taktiği bunlar. yönlendirmeli haberler. inanmayın. alın hoşunuza giden telefonu. güle güle kullanın.

Ne kadar güzel özetlemişsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: This Time

Ben hem s3 hem i4s kullanıyorum tarafsızım

Ama apple çift çekirdek 1 ghz işlemci ile resmen samsungla dalga geçmiş.

Adam utanır la 1.0 ghz çift çekirdekle 1.4 ghz 4 çekirdeği geçiyor

Apple adamsın adam

Bunu sevdim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İos stabil super, hiper diyen, fakat android takiliyor, donuyor vs kotu kaka diyen arkadaslar acaba hic 4.1.1 yuklu nuxus kullandimi acaba.

Dikkat edin yanliz s3 demiyorum. Stabiliteyi, akiciligi anlamak icin cok ust seviye donanima da gerek yok.

İos tamam cok guzel bir sistem fakat koru korune androidi de yargilamayin bence. Aynisi ios icinde gecerli.

Ben bizzat test ettim ip4 ile nexusu. Gozle gorulur hic bir fark yok akicilik ve performansta. Ayrica s3 u olan arkadaslarimda var. Onlarda hayran o ayri

Sonuc olarak yargilamadan once az bir surde olsa her iki platformu kullanmak lazim. Benim ios tercih etmeme sebebim dosya sistemi ve bilg. Baglantisi dosya tasima kisitlamalari. Android de daha rahat geliyor. Tercih. Birde İp4 ekrani kucuk bence

İp5 te ekran buyudu tr ye gelsin. Fiyati makul degerlere gelsin. Belki onuda denerim o ayri. Hangisi hosuma giderse onu alirim. Sizde oyle yapin. Hicbirseyin fani olmayin.

TR da 2012 EKİM itibari ile yasal JB 4.1 destekleyen cihaz sayısını + jb 4.1 dünyadaki kullanım miktarını biliyormusunuz ?

jb 4.1 versiyonu çalıştıracak ancak bunu LİTE SÜRÜM olarak bile göremeyecek cihazları biliyormusunuz ?

jb 4.1 android mobil işletim sistemi için DONANIM ÜRETİCİSİNİN tekeli gölgesinde kalmış ( zamanlamasıda çok geç ) bir yazılımdır,

350 dolarlık + 1,5 yıllık nexus u burada İP5 ile kıyaslamak ( ip 4 s ile bile kıyaslanamaz ) , vurgulamak bile 2.3 - 3.0 - 4.0 da BAŞARISIZ olan android ve özellikle NEXUS uda üreten SAMSUNG a körü körüne bağlılıktır.

performans + yorum + fiyat + güncelleme olarak İOS 6 yı takip etmeni bence yeterli , gerisi sadece DONANIM ÜRETİCİSİNİN politikası.......

http://forum.donanimhaber.com/m_64671973/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64671973 övmek + tavsiye ve bu ip5 e yakın bir ürün diyorsanız bakın cihaz var

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

İos stabil super, hiper diyen, fakat android takiliyor, donuyor vs kotu kaka diyen arkadaslar acaba hic 4.1.1 yuklu nuxus kullandimi acaba.

Dikkat edin yanliz s3 demiyorum. Stabiliteyi, akiciligi anlamak icin cok ust seviye donanima da gerek yok.

İos tamam cok guzel bir sistem fakat koru korune androidi de yargilamayin bence. Aynisi ios icinde gecerli.

Ben bizzat test ettim ip4 ile nexusu. Gozle gorulur hic bir fark yok akicilik ve performansta. Ayrica s3 u olan arkadaslarimda var. Onlarda hayran o ayri

Sonuc olarak yargilamadan once az bir surde olsa her iki platformu kullanmak lazim. Benim ios tercih etmeme sebebim dosya sistemi ve bilg. Baglantisi dosya tasima kisitlamalari. Android de daha rahat geliyor. Tercih. Birde İp4 ekrani kucuk bence

İp5 te ekran buyudu tr ye gelsin. Fiyati makul degerlere gelsin. Belki onuda denerim o ayri. Hangisi hosuma giderse onu alirim. Sizde oyle yapin. Hicbirseyin fani olmayin.

TR da 2012 EKİM itibari ile yasal JB 4.1 destekleyen cihaz sayısını + jb 4.1 dünyadaki kullanım miktarını biliyormusunuz ?

jb 4.1 versiyonu çalıştıracak ancak bunu LİTE SÜRÜM olarak bile göremeyecek cihazları biliyormusunuz ?

jb 4.1 android mobil işletim sistemi için DONANIM ÜRETİCİSİNİN tekeli gölgesinde kalmış ( zamanlamasıda çok geç ) bir yazılımdır,

350 dolarlık + 1,5 yıllık nexus u burada İP5 ile kıyaslamak ( ip 4 s ile bile kıyaslanamaz ) , vurgulamak bile 2.3 - 3.0 - 4.0 da BAŞARISIZ olan android ve özellikle NEXUS uda üreten SAMSUNG a körü körüne bağlılıktır.

performans + yorum + fiyat + güncelleme olarak İOS 6 yı takip etmeni bence yeterli , gerisi sadece DONANIM ÜRETİCİSİNİN politikası.......

http://forum.donanimhaber.com/m_64671973/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64671973 övmek + tavsiye ve bu ip5 e yakın bir ürün diyorsanız bakın cihaz var

Sevgili arkadasım mesajınızdan alıntı yaptım fakat rahat anlaşılması için tek tek cevap yazıcam

evet forumda açıklandı.%2 civarı bişeydi hatırladığım kadarıyla ve bende o kişilerin içerisindeyim

sayamayacağım kadar çok cihaza gelmeyecek. zaten android platformunda nexus telefonlarını önermemin sebebide bu. androidde güncel yazılım istiyorsan en büyük üreticiler bile google ın verdiği desteği vermiyor. tamamen pazarlama stratejisi. galaxy s ayarındaki nexus s bile 4.1.1 çalıştırabiliyorsa şu kullanılan android telefonların % 60 ından fazlasına normalde gelmesi lazım.

geç olabilir buna katılıyorum. tekel konusuna katılmıyorum. çıktığında bütün şirketlere dağıtılıyor çünkü. ama uzun süredir 4.1.1 kullanıyorum. diğer telefonlara geç gelmesinin sebebi üreticilerin telefonlarına uyarlamalarındaki problemler ve gecikmeler. hatta bilinçli geçiktirmeler bile olabilir. bu konuda ios kat kat önde.

Şu yazımdan yada daha öncekilerden bunu nasıl çıkarabiliyorsunuz tebrik ederim. kıyaslamayı bile ip4 ie yaptığımı yazmıştım. ki yorumumda daha üst seviye bir s3 e bile gerek kalmadan diyorum. yani telefonumun ne olduğunu ve ne donanımda olduğunu biliyorum. ip5, ip4s ile kıyaslama yazımın hiç bir yerinde yok. ayrıca körü körüne bağlılık konusunuda da burda başka bir mesajımda fikrimi söylemiştim. google babamın şirketi değil. başka marka bir telefon kullanıp güncelleme sıkıntısı çekseydim. ip4 veya ip4s seçeneklerim arasında muhakkak yer alırdı. ekran yüzünden biraz tereddütüm olurdu o ayrı. tabi ip5 i bir görmem incelemem lazım. görmeden iyidir yada kötüdür tarzında bir şey söylemem mümkün değil. dediğim gibi körü körüne hiç bir şeye süper yada çok kötü demem.

burda ne demek istediğini tam anlayamadım sanırım ios6 iyi diyorsun. forumlarda pek iyi şeyler söylemiyorlar. özellikle harita konusunda. ben ios5 ide kullanmadım. kısa bir süre ip4 kullandım. o zamanki sürümü tam hatırlamıyorum. ama 5 ten önceydi. o yüzden ios 6 konusunda yorum yapamıycam. donanım üreticisinin politikası derken apple dan bahsediyorsun sanırım. çift çekirdek ile 4 çekirdeği geçiyor muhabbeti ise yazılım çok önemli faktör olduğunu biliyorum. çift çekirdekli nexusum 4.0 lı s3 ten stabil çalışıyor. yine reklam gibi algılama tabi. örnek olarak yazıyorum.

bu kadar yazılım destek vs konusunda yorum yaptıktan sonra xaomi mi-two yu önermenizi doğru bulmadım. donanıma abanmış fakat bu üreticinin ne kadar yazılım desteği verebileceğini düşünüyorsunuz? bana kullanım yüzdesini sorup sonrada bu telefonu örnek göstermeniz biraz ters olmuş. telefon güzel o konuda bişey demiyorum. custom rom kullanarak sen, ben kullanırız ama herkes rom kurulumu yapmıyor yada yapamıyor. ayrıca garanti konusu muamma. satış tabi ayrı bir sorun. tabi zevk meselesi bu işler.

önceki mesaajımda dediğim gibi Hicbirseyin fani olmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 3 Ekim 2012; 10:49:00 >

• Yaw hala neyin bıdıbıdısını yapıyolar anlamadım ki :) Testlerde hızlıymış işte bitti. inanmayan indirsin benchmark programlarını test etsin görsün. Tokat yemek bedava :)
  • @ ceo-tr

Şuanda google nin android i BEDAVA verdiğini ve hatta 5 - 7 içinde paralı dağıtıma gecebileceği söyleniyor ( bknz = win 8 ) Bu da android in özgür sürüm olmasının tek avantajının cihazın bize ucuz ulaşması anlamına gelmesine rağmen - çok cihaz ve sürekli farklı fiyat politikası ile ürünler yeterli seviyeye ulaşamadan silinip gidiyorlar. Size verilen bir şeyi BEDAVA alıp sonrada ürettiğinizin içine koyup bunu PARA amaçlı yükseltmiyorsanız ismi nedir? inanın ben bilmiyorum!

Tüm elektronik cihazları donanım - yazılım olarak test eden yabancı kuruluşlar zaten var, sanırım 15 gün önce çıkan bir cihazı ( konu apple ve 1 yılda 1 cihaz çıkıyor ) araştırmak çok daha kolay ve bazı bilgilere inanmak daha kolay olabilir. ben nexus un ip4 - ip4s - ip5 olarak karşılığı var yok örneklerini anlamıyorum. 2farklı firma ve birbirine uzak işletim sistemleri.

Apple haritalar konusu tamamen hikaye aslında , insanları kandırmak ne kadar kolay ve insanların kanması tam bir muamma. XP kullanıp İE - MP ı hiç kullanmamak gibi bir durum bana ne apple ın harita uygulamasından isterse apple de hiç bir şekilde harita - hatta siri dahi olmasın ! apple ip4s/ip5 hiç bir şey kaybetmez. Bunlar inanılmaz basit konular .

Donanım üreticileri madem bu kadar övülüyor 320 dolara maliyeti olan cihaz üretebilirler demek sitedim , aslında gayet açık - anlaşılır. sonradan ram - rom ve belli bir mhz in arkasına saklanıyorlar , yeni cihaz + yeni güncelleme desteği gelmemesini açıklamak için. XİAOMİ nin güncelleme - yazılım vb gibi şeylere zaten ihtiyacı yok. usa 400 milyon ve türkiye 80 milyon nüfusa sahip :)) ayrıca bu cihazı 400 dolar a bile alsam JB 4.1 ile kalacak bile olsa aynı fiyat aralığındaki bir çok cihazdan ÇOK ÜSTÜN olacaktır. ( örn galaksy ACE - HTC explorer vb )

Yazılım yüzdesi sormam ve cihaz örneği vermem 2 farklı - çok farklı cevabı olan örnekler Sadece bakış açısı - dikkat edilmeği yeterli açıklamayı bulamadığınız için aklınızda olanların cevabını o anda ne veriyorsa dile getirmişsiniz. Bu android - üreticilerin ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha göstermekte, Bugünler de win8 geliyor sanırım 6 ay içinde ( cihaz az ve fiyatlar uçuk ) tartışmalar 3 boyutlu olmaya başlar o zaman tekrar fikirleşiriz. Zaten tüm olumsuzları madde madde yazmışsınız! ANDROİD in problemleri keşke ios gibi HARİTA uygulaması bazında kalsa idi.

Apple ipod touch 4 = 2,5 yıllık cihaz = ios6 ( 256mb ram - 800 mhz işlemci - 3,5 " ekran )
    Samsung 5.0" player = 1 yıllık cihaz = Android 2.3.5 ( 512 mb ram - 1 ghz işlemci - büyük ekran ) = hatta aynı cihazdan 3 çeşit var diyebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

@ ceo-tr

Şuanda google nin android i BEDAVA verdiğini ve hatta 5 - 7 içinde paralı dağıtıma gecebileceği söyleniyor ( bknz = win 8 ) Bu da android in özgür sürüm olmasının tek avantajının cihazın bize ucuz ulaşması anlamına gelmesine rağmen - çok cihaz ve sürekli farklı fiyat politikası ile ürünler yeterli seviyeye ulaşamadan silinip gidiyorlar. Size verilen bir şeyi BEDAVA alıp sonrada ürettiğinizin içine koyup bunu PARA amaçlı yükseltmiyorsanız ismi nedir? inanın ben bilmiyorum!

Tüm elektronik cihazları donanım - yazılım olarak test eden yabancı kuruluşlar zaten var, sanırım 15 gün önce çıkan bir cihazı ( konu apple ve 1 yılda 1 cihaz çıkıyor ) araştırmak çok daha kolay ve bazı bilgilere inanmak daha kolay olabilir. ben nexus un ip4 - ip4s - ip5 olarak karşılığı var yok örneklerini anlamıyorum. 2farklı firma ve birbirine uzak işletim sistemleri.

Apple haritalar konusu tamamen hikaye aslında , insanları kandırmak ne kadar kolay ve insanların kanması tam bir muamma. XP kullanıp İE - MP ı hiç kullanmamak gibi bir durum bana ne apple ın harita uygulamasından isterse apple de hiç bir şekilde harita - hatta siri dahi olmasın ! apple ip4s/ip5 hiç bir şey kaybetmez. Bunlar inanılmaz basit konular .

Donanım üreticileri madem bu kadar övülüyor 320 dolara maliyeti olan cihaz üretebilirler demek sitedim , aslında gayet açık - anlaşılır. sonradan ram - rom ve belli bir mhz in arkasına saklanıyorlar , yeni cihaz + yeni güncelleme desteği gelmemesini açıklamak için. XİAOMİ nin güncelleme - yazılım vb gibi şeylere zaten ihtiyacı yok. usa 400 milyon ve türkiye 80 milyon nüfusa sahip :)) ayrıca bu cihazı 400 dolar a bile alsam JB 4.1 ile kalacak bile olsa aynı fiyat aralığındaki bir çok cihazdan ÇOK ÜSTÜN olacaktır. ( örn galaksy ACE - HTC explorer vb )

Yazılım yüzdesi sormam ve cihaz örneği vermem 2 farklı - çok farklı cevabı olan örnekler Sadece bakış açısı - dikkat edilmeği yeterli açıklamayı bulamadığınız için aklınızda olanların cevabını o anda ne veriyorsa dile getirmişsiniz. Bu android - üreticilerin ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha göstermekte, Bugünler de win8 geliyor sanırım 6 ay içinde ( cihaz az ve fiyatlar uçuk ) tartışmalar 3 boyutlu olmaya başlar o zaman tekrar fikirleşiriz. Zaten tüm olumsuzları madde madde yazmışsınız! ANDROİD in problemleri keşke ios gibi HARİTA uygulaması bazında kalsa idi.

Apple ipod touch 4 = 2,5 yıllık cihaz = ios6 ( 256mb ram - 800 mhz işlemci - 3,5 " ekran )
    Samsung 5.0" player = 1 yıllık cihaz = Android 2.3.5 ( 512 mb ram - 1 ghz işlemci - büyük ekran ) = hatta aynı cihazdan 3 çeşit var diyebiliyorum.

Evet arkadaşım umarım yazımı yanlış anlamamışsındır. fikirlerimi dile getirdim sadece. kimseyi kırmak yada rencide etmek gibi bir düşüncem yok. öncelikle belirteyim. bunlar benim düşüncelerim. katılıp katılmamak sizin tercihiniz. eleştiriye açığım yani. bilmediğimiz şeyleri öğrenip tartışıyoruz sonuçta diyerek cevabıma başlayayım.

ilk satırda dediğn gibi paralı dağıtım falan gibi olaylarda çok cazibesi kalmaz. ama söylemiştim google babamın şirketi değil. hangi platform benim beklentilerimi karşılar, bana avantaj sağlarsa orayı tercih ederim.

ikinci satır sizin görüşünüz. ben katılmıyorum ama. bu testler biraz yanıltıcı olabiliyor. ayrıca farklı firmalar olabilir ama sonuçta akıllı telefon. donanımları benzer. yapılan işler benzer. s3 ile ip5 veya ip4s i karşılaştırma yapılabilir. ve bence normal bişey. forum bu tarz örneklerle dolu. ayrıca farklı siteler bloklar vs.

harita konusunda haklı olabilirsiniz. io6 kullanmadığımı belirtmiştim. haritaları çok kullanıyormuyum. tatilde kullanmıştım. haitadan yerlere bakıp. internetten o ilin gezilecek yerlerini bulup. igo yazılımı ilede navigasyon kullanarak çeşme antalya arası bütün tatil beldelerine 1 er gece konaklayarak ufak bir tatil yapmıştım. arkadaşımın ip4 ünden çoğu zaman baktık haritalara, bende igo açık olduğundan dolayı. lazım oluyor açıkçası.

yazım hatasından dolayıda xaomi mi-two olayını yanlış anlamış olabilirim. ama dediğim gibi büyük üreticilerin (apple, samsung ve hatta destek sıkıntılı bile olsa LG gibi) cihazları varken ben açıkçası pek sıcak bakmıyorum bu tip cihazlara. zaten belirttim custom romla işinizi görür diye ama bence çok cazip değil. tercih meselesi.

yüzde olayına gelince ben yazıda giriş gelişme ve sonuç bir bütün gibi algılayarak cevap verdim. başta söylediğiniz şeyin tersi bir ürünü örnek göstermenizden dolayı pek bağlantı kuramadım. bende yanlış yorumlamış olabilirim tabi. win phone ları atladık. doğru. nokia ve htc nin güzel modelleri var. kesinlikle aklımda olan cihazlar. windows platformununun imkanlarını iyi adapte edebilirlerse 10 numara olur. ayrıca dediğiniz gibi android bağımlısı değilim. olumsuz yönlerini tabiki yazıcam. mesela android platformunda artık kolay kolayda nexus serisi dışına çıkmam. donanım önemli fakat yazılım ve destek daha önemli. tabi benim görüşüm.

en sonda verdiğiniz örnekte doğru. benim demek istediğim de buna benzerdi android platformunda ama.
    galaxy s = 2.3 ----- nexus s = 4.1

ikiside aynı ayarda aynı zamanlarda çıkan cihazlar. yazılım ve destek konusunda iosun iyi olduğunu önceki mesajlarımda da belirtmişimdir. ama android de çok yabana atılacak bir sistem değil. 4.1 sürümünü incelemenizi öneririm. bende arkadaşlarımda ios 6 yı inceliycem. bir eksiği olduğundan değil. 4.1 yetişmişmi acaba diye yine biraz uzun bir yorum oldu galiba.

Hayırlı günler.

• En iyi andreno olmuş helal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parasını hak etmeyen bir ciyaza 3300tl para vererek kendimi rezilmi edem
    o parayla 2tane S3 yada 2 tane LG hdp880 yada 2tane HTC X one gibi harika telefonlar alına bilirken
    titreşimi bile olmayan bir telefonamı verilecek vallahi cıldırmış olmalı insan

not:ne ios ne android fan boy olarak yazdım tammen benim görüşümyani iosunda androidinde beyndihim yanları eşittir apple firmasıyla da hem kısıntılı özgür olmayan telefon üretmiş hemde pahalı yapmış buna canım sıkılıyo appleye göre diyer telefonları adam yerine almıyoki appleden harici
    telefonlarda balantı kurmuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 4 Ekim 2012; 14:24:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

quote:

Orijinalden alıntı: eve gitmek istiyorum

hız, stabillik ve basitlik konusunda tercih edilecek bi telefon gerçekten.

bencede siz eve gidin sevgili hocam.. zira mobil işletim sistemlerinden anladığınızı düşünmüyorum bu yorumunuzdan ötürü

Konunun tamamını okudum ve tek bir uyenin mesajlarını bilinçsiz ve gereksiz buldum vitor reis adlı arkadaş forumda ki en objektif bakış açısına sahip donanım ve yazılım açısından forumun tamamından daha bilgili yuce bir arkadaşımızdır saygıyla eğilelim demek isterdimm ama diyemiyorum ben bu kadar kompleksli bir adam görmedim testler ortada kullanıcı yorumları ortada telefonun hızı stabilitesi herkesi hayran bırakacak derece de basarılı ama bu arkadaş beğenmemiş elinize iphone aldınız mı ipad yada macbook kullandınız mı hiç ben ucune de sahibim ve bugune kadar sızın dediğiniz stabilite veya hız problemiyle karşılaşmadım ben sizin mesajlarınızı okuduğumda orta okul çocugunun mesajını okuyormuş gibi hissediyorum benim amacım sizi ezmek degil ama artık şu ön yargılarınızdan kurtulun herkesin zevki ortadadır ama test sonuçlarıyla kanıtlanmış ve doğrulanmış birşeyin uzerine yaptığınız yorumlar beni çok guldurdu ben bu mesajı yazmazdım daha doğrusu uğraşmazdım ama grip zor yataktan çıkamıyorsun uğraşacak birşeyler bulmak lazım şu anda en iyi akıllı telefon iphone 5tir ileride bu tabiki değişebilir android fanboy ios fanboy bunlar çok komik şeyler insanlar hangisini beğeniyorsa onu alır siz kendinizde bunla ilgili yorum yapma hakkını nerede buluyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ip5 çıkmadan öncede testlerde ip4s hep s3 önünde yer alıyordu. şimdi ip5 çıktı. birden ip4s sgs3 ün arkasına düştü. bütün testlerde de ip5 öne geçti. hatta onuda geç ip4 te sgs2 yi geçiyordu testlerde. şimdi ne oldu da sgs2 ip4 ü geçti.pazarlama taktiği bunlar. yönlendirmeli haberler. inanmayın. alın hoşunuza giden telefonu. güle güle kullanın.

İphone 4S kullanıcısıyım yakınımın Galaxy S3'ü ile özellikle karşılaştırdım, kusuru bakmayın ama alın iki telefonu yan yana ve başlayın testlere milyonlarca 4S ve S3 var, hız konusunda 4S'in daha üstün olduğunu göreceksiniz, S3'ün ekranı ve kamera çekim kalitesi ise tam bir REZALET, TELEFONDAN ANLAYAN BİLİR, size bişey söyleyem mi millet S3'ü kullanmasını bile daha doğru düzgün bilmiyor root'u da çıkmamıştı daha şu sıralar bilmiyorum, yahu şu S3'te açılış ekranında DALGALI ATRAKSİYON VAR YA MİLLET O YÜZDEN ALIYOR bir de EKRANI BÜYÜK DİYE, GERİSİ SIFIR, HTC One X bile S3'ün yanında ADAM GİBİ TELEFON, İphone'nin yanına HİÇ GELEMEZ, HELE GENE JİLBREAKLI IPHONE BİR BAŞKA DÜNYA!

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.